Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Ρε παλικαρια θελω να δωσω το αυτοκινητο αλλα ειναι στο ονομα του πατερα μου.εξουσιοδοτηση πως μου κανει για να κανω την μεταβιβαση?σε κεπ η σε α.τ?επισης ποσο ειναι η μεταβιβαση ξερει κανεις?

[MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION]

Ειναι το δεκεμβρη ενα δικαστηριο που μας ειχαν τρακαρει.παιζει κανα ρολο εαν εχει πωληθει το αυτοκινητο και δεν το εχουμε τοτε?

Link to comment
Share on other sites

Οπωτε φευγει απο το κεφαλι σου μια εννοια καθε μερικες χιλιαδες χλμ.

Βαζε το καλα λαδια(κατι επωνυμο και οχι Μπετοχυμ απο το βενζιναδικο) και αποψη μου αλλαζε το φιλτρο λαδιου σε καθε αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια θελω να δωσω το αυτοκινητο αλλα ειναι στο ονομα του πατερα μου.εξουσιοδοτηση πως μου κανει για να κανω την μεταβιβαση?σε κεπ η σε α.τ?επισης ποσο ειναι η μεταβιβαση ξερει κανεις?

[MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION]

Ειναι το δεκεμβρη ενα δικαστηριο που μας ειχαν τρακαρει.παιζει κανα ρολο εαν εχει πωληθει το αυτοκινητο και δεν το εχουμε τοτε?

Οχι.δεν ξερω αν εννοεις αστικο η ποινικο, αν παιζει ασφαλεια κλπ παντως κατα πασα πιθανοτητα θα γινει κανονικα. :yes2:

Link to comment
Share on other sites

γινεται δηλαδη επι τοπου?

παω δηλαδη στο κεπ με τον αλλο,μου κανει εκει την εξουσιοδοτηση ο πατερας μου και στο καπακι ριχνω και την μεταβιβαση?

μεταβιβαση πας και κανεις μαζι με το πατερα σου απο χαρτουρα ταυτοτητα σιγουρα και χαρτια του οχηματος

Link to comment
Share on other sites

μωρε το θεμα ειναι οτι ο πατερας μου ειναι κερκυρα οποτε πρεπει να μου κανει εξουσιοδοτηση για να κανω εγω την μεταβιβαση στον αλλο που θελω να το πουλησω!

Link to comment
Share on other sites

Με μια απλη εξουσιοδοτηση εισαι οκ.

Εικαζω, πας-παει-πατε με τον πατερα σου στα κεπ για το γνησιο της υποθεσης και μετα στα σιγουρα στην μηχανολογικο ΚΑΙ με την ταυτοτητα του πατερα σου για την μεταβιβαση στον επομενο.

Μιας και ρωτησες πιο πανω..αν δεν απατωμαι η μεταβιβαση κανα 200αρι..(αναλογα και το αμαξι ..αλλα υποθετω δεν ειναι cayenne και ελπιζωντας οτι δεν θυμαμαι αλλο νουμερο)

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

τελικα πηγαμε και οι δυο στα κεπ για να φαμε ακυρο.

θελει το γνησιο της εξουσιοδοτησης οποτε μας το στελνει με κουριερ και θα κανουμε αυριο τη μεταβιβαση.135 ειναι η μεταβιβαση(ειναι κατω απο 1300 κυβικα)

θα προλαβει τωρα με το κουριερ βασικα να ερθει αυριο(τωρα το στειλε ο πατερας μου)

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι μπορεί να κόψουν ή να μειώσουν κατά πολύ τη φορολογία στα αυτοκίνητα με LPG λόγω λίγων ρύπων. Κατά πόσο είναι πιθανό να γίνει αυτό στη μπανανία;

Sent from my U8800 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Παντως καλοκαιρακι Αυγουστο λενε πως θα κανουν δωρεαν για ενα μηνα τις μεταβιβασεις (περιμενω κι γω να μαθω αν οντως θα ισχυσει).

Fingertyped on Samsung galaxy tab 10.1" 32GB WiFi

Καθε αυγουστο συνηθως κλεινουν αν δεν απατωμαι.

(Το μηχανολογικο γιατι το παραβολο το πληρωνεις στη τραπεζα..εκτος και αν πληρωνεται και στο μηχανολογικο)

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι μπορεί να κόψουν ή να μειώσουν κατά πολύ τη φορολογία στα αυτοκίνητα με LPG λόγω λίγων ρύπων. Κατά πόσο είναι πιθανό να γίνει αυτό στη μπανανία;

Sent from my U8800 using Tapatalk 2

Μακαρι γιατι εμεις με 2000 κυβικα θα ειχαμε κανει αποσβεση σε 1-2 χρονια μαξ

Link to comment
Share on other sites

Καλά η μαγκιά θα 'ναι να πάρεις τώρα καμιά Cayenne που έχουν ξεφτυλιστεί οι τιμές, να της βάλεις LPG και να μην έχεις φορολογία, αλλά και να κινείσαι με το μισό κόστος.. Αλλά το ρισκάρεις; :X:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.