Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

oi iθαγενεις απλα "ξερουν τους ωραιους δρομους που εχουν".:p

Απο αλιβερι (xονδρικα) και μετα θελει ..υπομονη .

(επισης εχω χρονια να παω καρυστο.)

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραία παραλία είναι και στην εύβοια η κορασίδα (αλιβέρι κοντά).

Δεν είναι πολύ μακρυά από Χαλκίδα. κάνα 45λεπτο νομίζω το είχα κάνει με νορμάλ+ ρυθμό.

1.30 από αθήνα περίπου.

134 χλμ από πεύκη αθήνα να πας οδικώς. άλλα τόσα να γυρίσεις

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηξις για τους ειδικούς:

Προσφάτως πέρασα κόκκινα koni special στο avensis mk1 99 1.6, στο οποίο έχω και ελατήρια χαμηλώματος H&R (νομίζω 30mm).

Θέλω να ρωτήσω το εξής. Ποιος είναι ο γενικός κανόνας για τις αναρτήσεις; Δηλαδή αν μπροστά είναι σκληρά πρέπει πίσω να είναι εξίσου σκληρά; Σε αυτό παίζει ρόλο και η κατανομή βάρους του οχήματος φυσικά, απλά ρωτάω αν γνωρίζει κάποιος γενικά. Αν είναι πίσω πιο μαλακά επηρεάζεται η υπερστροφή και το αντίθετο, right?

Προς το παρόν τα έχω ρυθμίσει μπροστά σχεδόν τέρμα σκληρά, και πίσω 3/4 σκληρό, και το αμάξι πάει τρένο.

Link to comment
Share on other sites

Φαση χθες το βραδυ σε υπεραστικο ΚΤΕΛ.

Το λεωφορειο εφυγε απο την αθηνα σχεδον γεματο, ειχε μονο μια θεση ελευθερη.

Στο δρομο μαζευει κ αλλα ατομα τα οποια τον παρακαλανε να τους παρει.

Σε ελεγχο τροχαιας στο δρομο του βρισκουν 54 ατομα ενω η αδεια του λεει 49ατομα ΜΑΖΙ με τον οδηγο.

Μπροστα μπροστα στη θεση πισω απο τον οδηγο καθοντουσαν 3 κοπελες φανταστειτε...

Και το χειροτερο της υποθεσης ειναι οτι τον αφησαν να φυγει αντι να του παρουν αδειες και πινακιδες :mamba:

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω απο ποια μερια το βλεπεις..αλλα αν ησουν σε αυτους που δε θα ταξιδευες το ιδιο θα ελεγες??

Δεν τιθεται θεμα βαρους..αλλα θεμα καθισματων και γενικα προφυλαξης σε τυχον ατυχημα.

Με βαση αυτο το σκεπτικο(προφυλαξη)..οταν οδηγας μηχανη τα τηρεις?

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω απο ποια μερια το βλεπεις..αλλα αν ησουν σε αυτους που δε θα ταξιδευες το ιδιο θα ελεγες??

Δεν τιθεται θεμα βαρους..αλλα θεμα καθισματων και γενικα προφυλαξης σε τυχον ατυχημα.

Με βαση αυτο το σκεπτικο(προφυλαξη)..οταν οδηγας μηχανη τα τηρεις?

Αν ειχα κλεισει το εισιτηριο και δεν υπηρχε θεση σε ενδιαμεση σταση δεν θα υπηρχε περιπτωση να αφησω το λεωφορειο να φυγει. Ας εφερναν ενα δευτερο λεωφορειο να μπω μονος μου δεν με νοιαζει.

Αν δεν ειχα κλεισει το εισιτηριο και προσπαθουσα να μπω σε ενφιαμεση σταση και δεν ειχε θεση ναι θα ελεγα το ιδιο, ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑ.

Τα επιπλεον ατομα που μπηκαν δεν ειχαν κανει καν κρατηση με το σκεπτικο του 'ελα μωρε σιγουρα θα βρουμε θεση"

Καθοντουσαν λοιπον στο πατωμα οπου σε περιπτωση ατυχηματος θα εφευγαν ενας θεος ξερει προς ποια κατευθυνση.

Αυτο που με πειραξε ηταν πως η τροχαια τον αφησε να φυγει, οπου αν γινοταν κατι θα το εκαναν γαργαρα μετα.

Αν και ΟΤ οσο αφορα την μηχανη, κρανος και μπουφαν φοραω ακομα κ οταν παω για τσιγαρα που λεει ο λογος.

Δεν μπαινω αναποδα σε μονοδρομους, δεν περναω κοκκινα και δεν κανω σφηνες αναμεσα στα αυτοκινητα και τηρω τα ορια ταχυτητας.

Δεν ανεβαινω πεζοδρομια και δεν μιλαω στο κινητο οταν οδηγαω. Αυτα.-

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορουν και ετοιμα απ οσο ξερω αλλα απο τιμες θα σας γελασω!

Για δες εαν σε καλυπει κατι τετοιο http://www.motorcycle-superstore.com/1/4/62/37424/ITEM/Motocomm-Thumper-1-Helmet-Speakers.aspx?SiteID=SLI|Helmet%20Speakers&WT.MC_ID=10010

Δεν το λες και ακριβο εαν σκεφτεις οτι τα ipod ακουστικα κανουν κανα 30αρι!!

Link to comment
Share on other sites

το χαρχαλο το παπι κανει ενα μεταλλικο ηχο απο χθες.αλλαξε και το σκασιμο που εκανε η εξατμιση.για πειτε ιδεες...

μην σχολιασει κανεις τον τιτλο που εβαλα στο βιντεο :p

karbouno - YouTube

Έγινε επεξεργασία από Dant3
Link to comment
Share on other sites

Ζουαν εξατμισης ? Αφου στο κλεισιμο του γκαζιου σου κανει σκασιματα ;)

φλατζα μου μπαινει στο λαιμο λες?πριν 2-3 μερες την αλλαξα και εβαλα καινουργια γιατι πειραματιζομουν με κατι και ειχε τεμαχιστει η παλια απο τον καιρο.να εμεινε κανα κομματι απο την παλια μεσα?η να μην εχει πιασει καλα η καινουργια?αφου οταν κλεινω την εξατμιση με το χερι απο πισω δεν μου φαινεται να χανει...

Link to comment
Share on other sites

problem solved.

δεν ειχε κατσει καλα η φλατσα.εβγαλα τελειως την εξατμιση και εβαλα αλλη που πηρα.εβαλα μπροστα και ολα οκ.μαρσαρα και λιγο και πεταξε και την παλια απο πισω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.