Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

[MENTION=6199]SirDiman[/MENTION] Αυτες που πηρες απο το ebay ηταν οι 15% ή οι 35%? Φοβαμαι μηπως οι 15 ειναι πολυ σκουρες και προκαλουν (αυτο ειναι κυριως το θεμα μου). Στο παρ-μπριζ βαλατε? με μια προχειρη ματια δεν βρηκα uv-film για μπροστα, μονο πολυ ελαφρυ φιμε (70%).

3Μ , lumar και madico εχουν διαφανο uv για μπροστα. Προσεχτε μονο να αφησετε ακαλυπτο το μαυρο παραθυρακι πισω απτον καθρεφτη ,αλλιως παιζει ναχετε θεμα με gps κινητα -(λενε οι εταιριες)..εγω παντως ψηνομαι αρκετα και για το μπροστα

ΥΓ:

ροκκος tfsi 20K km ολοσωμη milltek και εισαγωγη stock ecu ,αξιζει να αλλαξω μπουζια,θα δω διαφορα,αξιζουν τα ιριδια (bkr7eix) η θα παρω τα @@χιδια ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλαρακι, μερικοι απο μας εχουμε και αυτοκινητα που δεν ειναι σχεδιασμενα απο health and safety, δεν εχουμε παραθυρακι μπροστα απο τον καθρεφτη :p.

Μην αναλωνεσαι σε @@διες ρε συ.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6199]SirDiman[/MENTION] Αυτες που πηρες απο το ebay ηταν οι 15% ή οι 35%? Φοβαμαι μηπως οι 15 ειναι πολυ σκουρες και προκαλουν (αυτο ειναι κυριως το θεμα μου). Στο παρ-μπριζ βαλατε? με μια προχειρη ματια δεν βρηκα uv-film για μπροστα, μονο πολυ ελαφρυ φιμε (70%).

καποτε ειχε και διαφανα στο ebay τωρα δεν εχω δει, εβαλα τις παραπανω που εχω στο λινκ απο αυτον το πωλητη, μονο παραθυρα πισω και πορτμπακαζ βαλαμε

Link to comment
Share on other sites

@SirDiman Αυτες που πηρες απο το ebay ηταν οι 15% ή οι 35%? Φοβαμαι μηπως οι 15 ειναι πολυ σκουρες και προκαλουν (αυτο ειναι κυριως το θεμα μου). Στο παρ-μπριζ βαλατε? με μια προχειρη ματια δεν βρηκα uv-film για μπροστα, μονο πολυ ελαφρυ φιμε (70%).

Μετά το λινκ του @SirDiman ψώνισα και εγώ αλλά τις 70% και σκέφτομαι να βάλω ολόγυρα. Δε θέλω να δίνω στόχο, μόνο να απορροφάει τη UV και να μη βράζει το εσωτερικό το καλοκαίρι.

eBay - New & used electronics, cars, apparel, collectibles, sporting goods & more at low prices

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Τα αγορασες τωρα ή σου εχουν ερθει? Οπως και να χει, φωτο οπωσδηποτε. Και γω κυριως για το καλοκαιρι τα θελω, αλλα και δειχνει και ωραιο. Απλα σε μενα δεν υπαρχει η λογικη μονο πισω παραθυρα και πισω τζαμι γιατι.... δεν εχει πισω παραθυρα :p. Οποτε διαφανη η το μικροτερο ποσοστο μπροστα και ελεγα για 15 η 35 οπουδηποτε αλλου, απλα φοβαμαι μην ειναι κατραμι το 15.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα ψώνισα, μεθαύριο θα τα πληρώσω και όποτε έρθουν...

Όπως είπε και ο @SirDiman, 10 ευρώ είναι. Και μάπα να βγεί το καρπούζι. Που δε θα είναι μάπα, πιστεύω θα είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ιδιαίτερα (καθολου βασικα :p ), εμας το μονο πρόβλημα ηταν τα εργαλεία. (παρτε αυτο το ποτιστικο "σπρει" για τις γλάστρες και μια μαλακη "σπατουλα" για να απλώσει καλα τη ζελατίνα) γιατι αυτο που εχει μεσα αφηνει γραμμές.

2-3 ατομα θελει και να δειτε και 2-3 βιντεακια στου youtube (για εξτρα πληροφοριες)

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Αν νομίζετε ότι είναι εύκολο είστε γελασμένοι...το έχω προσπαθήσει σε plexiglass.

Σε τζάμι κεκλιμένο και φορεμένο στην πόρτα είναι προφανώς ακόμα πιο δύσκολο!

Είναι δύσκολο να μην αφήσεις φουσκάλες αέρα, επίσης θέλει και την ειδική σπάτουλα. (σιλικόνης αν θυμάμαι σωστά)

Τελος τα μαγαζιά έχουν ένα ειδικό ηλεκτρικό εργαλείο που τριμάρει τα άκρα του τζαμιού.

Καλή επιτυχία σε όποιον το προσπαθήσει. (εγώ θα πήγαινα σε μαγαζί πάντως)

Link to comment
Share on other sites

Αν νομίζετε ότι είναι εύκολο είστε γελασμένοι...το έχω προσπαθήσει σε plexiglass.

Σε τζάμι κεκλιμένο και φορεμένο στην πόρτα είναι προφανώς ακόμα πιο δύσκολο!

Είναι δύσκολο να μην αφήσεις φουσκάλες αέρα, επίσης θέλει και την ειδική σπάτουλα. (σιλικόνης αν θυμάμαι σωστά)

Τελος τα μαγαζιά έχουν ένα ειδικό ηλεκτρικό εργαλείο που τριμάρει τα άκρα του τζαμιού.

Καλή επιτυχία σε όποιον το προσπαθήσει. (εγώ θα πήγαινα σε μαγαζί πάντως)

Δεν ειναι τοσο δύσκολο, σιγουρα θα εχει κάποιες ατελειες λογο απειρίας αλλα γίνεται χωρις πρόβλημα... Απο εξω ομως δεν φενεται το παραμικρο.

Θα προσπαθήσω να βγαλω φωτογραφία παρασκευή που ανεβαίνω μαλλον, ελπιζω να εχει διαθέσιμο το αυτοκίνητο ο φιλος.

Για τη σπάτουλα σιλικόνης ναι εχεις δίκιο.

[MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION] οχι δεν εχει κόλλες πανω μονο με σαπουνόνερο παίζεις στην τοποθέτηση( γιαυτο και το ψεκαστήρα χρειάζεται να εχεις (οχι σπρει που είπα παραπάνω :p))

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

With 1088 HP and a torque of 1.600 Nm available from 0 RPM, the Concept_One can reach 100 km/h from standstill in 2.8 seconds and continue to accelerate to the limited 305 km/h. 92kWh of energy in the Battery Modules delivers enough „juice“ for up to 600 km of range.

img_1924_17283.jpg

Rimac Automobili and Vredestein at Top Marques Monaco - Rimac Automobili

Link to comment
Share on other sites

πιστευω στο κτεο θα εχετε θεμα..

στο φορουμς διαβαζω οτι πολλους τους ζητησαν εκτος απο το χαρτι που δινει ο εγκαταστατης, την ειδικη σφραγιδα που μπαινει, πανω στην ζελατινα.

οταν βρω τα λινκς θα τα βαλω.

Link to comment
Share on other sites

beverly + akrapovic = :inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:

wut?που κανουν σα κομπρεσερ?ξκιουζ μι αλλα χιλιες φορες παπακι-ντατσουν-ποδηλατο με εξατμιση παρα αυτοματο που επιταχυνει και κανει λες και κλ@νει ελεφαντας με αυτον τον συνεχομενο ηχο που κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.