Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

εχει βαλει κανεις φιμε?

lumar ή 3m??

βαζουν χερι στις πορτες? δηλαδη βγαζουν πλαστικα κτλ?

αν εχεις ορεξη με 1-2 φιλους σου να βαλεις εσυ CAR WINDOW TINT FILM KIT 15% DARK SMOKE 76CM X 6M | eBay

Αμα δε σου αρεσει το αποτελεσμα 10 ευρω ειναι αυτα +2-3 ωρες χαμενες ;)

Κανουνε μια χαρα δουλεια να ξερεις,φωτογραφιες δεν εχω καταφερει να παρω:T:

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις ορεξη με 1-2 φιλους σου να βαλεις εσυ CAR WINDOW TINT FILM KIT 15% DARK SMOKE 76CM X 6M | eBay

Αμα δε σου αρεσει το αποτελεσμα 10 ευρω ειναι αυτα +2-3 ωρες χαμενες ;)

Κανουνε μια χαρα δουλεια να ξερεις,φωτογραφιες δεν εχω καταφερει να παρω:T:

δεν μπαινω στην διαδικασια, να δοκιμασω.. σε καινουριο αυτοκινητο...

ειδα στο νετ τις llumar titanium, και βρηκα εναν τοπικο εγκατασταση που λενε τα καλυτερα...

θα παω να μαθω τιμες αυριο

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εντελώς ασφαλής η διαδικασία, με τον ιδιο τροπο που κάνουνε οι επαγγελματίες τις κολλήσαμε. :)

180-230 υπολογιζε για llumar (μπορεις να δεις στη σελιδα τους συγκεκριμένα αντιπρόσωπους και τιμες)

μπορεις να βρεις και φθηνοτερα με κουπονια στα γνωστα sites.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινω στην διαδικασια, να δοκιμασω.. σε καινουριο αυτοκινητο...

ειδα στο νετ τις llumar titanium, και βρηκα εναν τοπικο εγκατασταση που λενε τα καλυτερα...

θα παω να μαθω τιμες αυριο

Eχω βαλει σε ολα τα καρα που ειχα llumar αλλα οχι τα titanium γιατι ειναι πολυ ανοιχτα... Καλυτερα βαλε τα alu light.

Link to comment
Share on other sites

η alu light μου φαινεται αρκετα σκουρη.. και φοβαμαι μην εχω θεμα το βραδυ.

θα παω να τις δω και τις 2 διπλα διπλα.

στα χαρακτηριστικα, ειναι ιδιες, απλα η alu ειναι ποιο σκουρη..

τιμες θυμασαι περιπου ποσο τις εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

η alu light μου φαινεται αρκετα σκουρη.. και φοβαμαι μην εχω θεμα το βραδυ.

θα παω να τις δω και τις 2 διπλα διπλα.

στα χαρακτηριστικα, ειναι ιδιες, απλα η alu ειναι ποιο σκουρη..

τιμες θυμασαι περιπου ποσο τις εβαλες?

εχω ολα τα τζαμια εκτος παρμπριζ περασμενα alu light ,δεν ειναι τραγικα σκουρα , ρωτηστε και deninho / spresv / 100αδες μπιτσιζ πουχουν μπει νυχτα στο αυτοκινητο , και δεν ξερεις καν οτι εχεις φιμε.Απλα οταν παρκαρω νυχτα σε σκοτεινα σημεια κατεβαζω τα μπροστινα τζαμια κι αυτο απλα απο υπερβολικη επιμελεια ,οχι οτι ειναι αναγκη. Γνωμη μου ειναι μην παρεις τιτανιουμ, ειναι στην ουσια σαν να μην βαζεις φιμε.

Link to comment
Share on other sites

όχι απλά αισθητή......τεράστια! κόβει τις UV που κάνουν φούρνο το εσωτερικό.

επίσης προστατεύει και όλα τα εσωτερικά τμήματα (δέρμα/δερματίνη/πλαστικό) από το να ξεραίνονται.

το σημαντικότερο είναι οικονομία καυσίμου μιας και το air condition δε χρειάζεται να βαράει υπερωρίες για να κρατάει δροσερό το εσωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι αν το αυτοκίνητο έχει φιμέ τζάμια έχει αισθητή διαφορά στην θερμοκρασία της καμπίνας σε σχέση με ένα που δεν έχει φιμέ;

πιστευω πως ναι. Θεωρω πως αξιζει και μεμβρανη UV στο παρμπριζ

Link to comment
Share on other sites

η alu light μου φαινεται αρκετα σκουρη.. και φοβαμαι μην εχω θεμα το βραδυ.

θα παω να τις δω και τις 2 διπλα διπλα.

στα χαρακτηριστικα, ειναι ιδιες, απλα η alu ειναι ποιο σκουρη..

τιμες θυμασαι περιπου ποσο τις εβαλες?

Αlu light ειπαμε θα βαλεις! Τα titanium ειναι σαν μην εχεις.

Νομιζω σε διπορτο κανενα 170αρι ειχα δωσει και σε διθεσιο 120.

Ριξε και μια ματια για 3Μ να δεις τι παιζει απο τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Αlu light ειπαμε θα βαλεις! Τα titanium ειναι σαν μην εχεις.

Νομιζω σε διπορτο κανενα 170αρι ειχα δωσει και σε διθεσιο 120.

Ριξε και μια ματια για 3Μ να δεις τι παιζει απο τιμες.

Και εγώ alu light έχω. Τις πέρασα το 2007 και έδωσα 190. Μου έβαλε και στο παρμπριζ ψηλά πάνω ένα μικρό οριζόντιο κομμάτι και δεν χρειάζεται να κατεβάζω τα αλεξήλια...

Έχει μεγάλη διαφορά το αμάξι μέσα το καλοκαίρι. Κόβει πολύ την ακτινοβολία και την ζέστη.

Το βράδυ βέβαια έχω ένα μικρό θεματάκι και μερικές φορές ανοίγω τα παράθυρα για να βλέπω. Ιδίως όταν παρκάρω σε δρόμους με όχι καλό φωτισμό. Και ευτυχώς έχω αισθητήρες παρκαρίσματος αλλιώς πίσω που είναι και καμπυλωτό το τζάμι δεν βλέπω σχεδόν τίποτα...

Πάντως μέχρι τώρα δεν με έχει σταματήσει κανείς για έλεγχο και να ρωτήσει για τις μεμβράνες...

Στο μαγαζί μου έδωσαν και ένα χαρτάκι που λέει ότι είναι νόμιμες και καλά...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6199]SirDiman[/MENTION] Αυτες που πηρες απο το ebay ηταν οι 15% ή οι 35%? Φοβαμαι μηπως οι 15 ειναι πολυ σκουρες και προκαλουν (αυτο ειναι κυριως το θεμα μου). Στο παρ-μπριζ βαλατε? με μια προχειρη ματια δεν βρηκα uv-film για μπροστα, μονο πολυ ελαφρυ φιμε (70%).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.