Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

DealiN Αυτοκίνητο: Έκπτωση 50% στην αγορά επώνυμων αμορτισέρ( Bilstein, Sachs, Kayaba, Boge κα) και ΔΩΡΕΑΝ τοποθέτηση!

hmmm sachs...:rolleyes:

Ελπιζω να βρω μερικα λεφτα στο δρομο σημερα :tomato:

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι χθες βραδυ πανορμου με ενα φιλο.ξεκιναμε να παμε σπιτια μας,εγω με το παπακι,αυτος μπροστα μου με σκουτερακι.ειμαστε λοιπον στο φαναρι που ειναι πανορμου και κηφισιας στην αριστερη λωριδα για να μπουμε κηφισιας και να παμε κατεχακη μετα.

Ειναι λοιπον μπροστα μας ενας με ενα οπελ,και μολις περναει ο μισος το φαναρι,κοκκαλωνει το αυτοκινητο και το κοβει ολο για να κανει αναστροφη.φυσικα δεν τον πηρε με την πρωτη και αφησε ολο τον κωλο του αυτοκονητου μεσα στη λωριδα μας.ο φιλος μου μπροστα το κοκκαλωνει και σταματαει 10 ποντους απο τον προφυλακτηρα.εννοειται τον βριζουμε και του κορναρουμε και συνεχιζουμε(ολα αυτα μπροστα σε τροχονομο)

Μολις μπαινουμε λοιπον κηφισιας,κοιταω πισω και τι βλεπω να εχει κανει ο θιγμενος οδηγαρας?το εκοψε ολο αντιθετα και μας πηρε απο πισω.παω διπλα στο φιλο μου και του το λεω,ενω αυτος ειχε κολλησει απο πισω μας.

Μπαινουμε στο παραδρομο για να στριψουμε κατεχακη και αυτος αρχιζει να κορναει και μολις βρισκει ευκαιρια(εκατσα πισω απο το φιλο μου σε εκεινη τη φαση γιατι ηταν πιο στενος ο δρομος) με προσπερναει και παει διπλα στο φιλο μου,βγαζει φλας και τον κλεινει κορναροντας!!

Ο φιλος μου παταει φρενο και μπαινει σε ενα στενο που θα στριβαμε ετσι και αλλιως και απο πισω και εγω.το κοβει παλι ο αλλος γιατι τον επαιρνε ισα ισα να μπει στο στενο και μας παιρνει παλι απο πισω κορναροντας.το στενο εβγαινε στη κατεχακη καθετα οποτε βγαινουμε εκει και περιμενουμε γιατι περναγαν αυτοκινητα για να μπουμε κατεχακη.

Ερχεται αυτος απο πισω μου με κορνες κτλ και του κανω νοημα ,'τι θες'?

βγαζει εξω κεφαλι και αρχιζει να φωναζει 'τι βριζεις ρε ?να κρατας αποστασεις!'

Να του φωναζουμε εμεις,'πας και κανεις παρανομα αναστροφη,θα μας σκοτωσεις και τους δυο' και μετα αυτος βγαινει και φωναζει στο φιλο μου 'ελα εδω μην σε γαμ**ω' και παει προς το μερος του και ερχεται διπλα σε μενα και μου λεει 'μην μιλας,δεν μιλαω σε σενα'

Τελος παντων ξεκιναει ο φιλος μου και μαζι και εγω μολις τον ειδα που εφυγε.παλι μας πηρε απο πισω αλλα δεν μας προλαβε γιατι στη κατεχακη ειχε κινηση.

Ολα αυτα ενω ειχε και στο αυτοκινητο και τη γκομενα

Προφανως μας περασε για τιποτα 15χρονα και ηθελε να πουλησει τσαμπουκα.

Αν ομως κατεβαιναμε και του καναμε τη μουρη κιμα που παραλιγο να ριξει το παιδι κατω,θα ειχαμε αδικο?

Αυτος ηταν καμια 30αρια χρονων...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είχε δίκιο, να κρατάτε αποστάσεις.

Ποτέ δεν ξέρεις τι θέλει να κάνει ο μπροστά.

Η απόσταση που θα πρέπει να κρατάς πάντα είναι αυτή που θα σε σταματήσει έγκαιρα αν ο μπροστινός στουκάρει και ακινητοποιηθεί άμεσα.

Πάντα κρατάω αποστάσεις και δεν με έχουν προδώσει ποτέ, έχω γλιτώσει άπειρα τρακαρίσματα σε χαζογκόμενες που δεν ξέρουν που πάνε.

Sachs performance έχω (κάτι κόκκινα) και είναι πολύ καλά, απίστευτα σταθερά. Και πρέπει να έχουν και 60.000+.

Είναι λίγο σκληρά αλλά βγάζουν τα λεφτά τους στην εθνική.

Link to comment
Share on other sites

οτι ειπε ο σοτηρης.

χθες γυρνουσα απο mediteranean cosmos, προς κιλκις

πρακτικα ολο τον περιφερειακο, στην αριστερη παντα, παιζει τρενακι...

οχι σε ολα τα σημεια, αλλα σε αρκετα...

λες και αν κολλησεις απο πισω, θα φτασεις πιο γρηγορα.. και με την ασφαλτο που περιφερειακου, καθε φρεναρισμα, ειναι με την ψυχη στο στομα..

ο κοσμος εχει ξεφυγει, δεν αξιζει na μπλεχτεις..

Έγινε επεξεργασία από MaGiCMaN
Link to comment
Share on other sites

Απο ολο αυτο η αποσταση σας εμεινε μονο?

Και αποσταση ειχαμε γιατι εαν δεν ειχαμε ετσι οπως το κοκκαλωσε θα ειχαμε πεσει και οι 2 πανω του.

η υπολοιπη ολη η συμπεριφορα δεν ειναι κατακριτεα?δηλαδη θα την πουμε επειδη δεν ειχαμε αποσταση αλλα η πρωτη παρανομια-η αναστροφη-δεν ειναι κατακριτεα?

για να μην πω ,που πλαγιοκοπησε το παιδι που σε μηχανακι αυτο ειναι τουλαχιστον δολοφονικο γιατι μπορει να τον εριχνε σε κανα παρκαρισμενο και φυσικα μετα θα εξαφανιζοταν.και με αυτοκινητο να ημουν παλι θα του κορναρα και θα τον εβριζα,αλλα τοτε θα μας επαιρνε απο πισω να πουλησει μαγκια?γιατι αν με εκλεινε και ειχα το suzuki που ειναι στα τελευταια του,εγω θα τον επαιρνα παραμαζωμα!

Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει να μπλεχτεις. δεν ξερεις τι λοξα κουβαλαει ο καθενας..

οποτε οχι τσαμπουκα.

αφου σε πηρε απο πισω, στην θεση σου, θα πηγαινα σε καποιο αστυνομικο τμημα, κ θα περιμενα μπροστα. ας ερχοταν αν ηταν δεν τον πειραζε.

Link to comment
Share on other sites

Καλα σιγουρα δεν σε παιρνει να μπλεχτεις για αυτο και ενω ημασταν 2 και αν κατεβαιναμε τον καναμε ανετα τουλουμι γιατι δεν ηταν και κανας σφιχτης που πουλαγε μουρη,προτιμησαμε να φυγουμε.γιατι δεν ειναι λιγοι που κουβαλανε και μαχαιρια και οτι θες...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά για το offtopic αλλά σκέφτηκα ότι εδώ ταιριάζει καλύτερα η ερώτηση μου...

Θέλω σε κάτι video να κρύψω τους αριθμούς κυκλοφορίας και θα ήθελα την βοήθεια σας να μου προτείνετε κάποιο πρόγραμμα που να έχει αυτή την λειτουργία... (αν υπάρχει και κάποιο που να είναι ποιο ολοκληρωμένο και να μπορώ να κάνω και κοπτοραπτική στο video θα ήταν υπέροχο...)

Για να μην χαλάσουμε το Thread στείλτε μου PM με την πρόταση σας...

Σας ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά για το offtopic αλλά σκέφτηκα ότι εδώ ταιριάζει καλύτερα η ερώτηση μου...

Θέλω σε κάτι video να κρύψω τους αριθμούς κυκλοφορίας και θα ήθελα την βοήθεια σας να μου προτείνετε κάποιο πρόγραμμα που να έχει αυτή την λειτουργία... (αν υπάρχει και κάποιο που να είναι ποιο ολοκληρωμένο και να μπορώ να κάνω και κοπτοραπτική στο video θα ήταν υπέροχο...)

Για να μην χαλάσουμε το Thread στείλτε μου PM με την πρόταση σας...

Σας ευχαριστώ πολύ...

Εγώ το έκανα αυτό με το Sony Vegas, που κάνεις ότι γουστάρεις σε κόψιμο-ράψιμο. Ωστόσο είναι ιδιαίτερα πολύπλοκο, θύμαμαι που ίδρωσα να το μάθω. Όπως και να χει πιστεύω πως η λογική είναι ίδια σε όλα τα προγράμματα editing, πρέπει να κάνεις track (στην πινακίδα ή γενικά στο σημείο που θες) με ένα φίλτρο (πχ blur) καρέ-καρέ, που σημαίνει ότι σου τρώει ΠΟΛΥ χρόνο.:p

(δεν ξέρω αν υπάρχουν κάποια προγράμματα που αφαιρούν τον φόρτο πιο αυτόματα, οπότε κρατάω μια πισινή εδώ)

Αν το παλέψεις be prepared.

Link to comment
Share on other sites

^τζαμπα μπαν, χεχε

cruising στην attiki odo στα αριστερα,με 130km εγω ,καγκουρας εν οψη στα δεξια ντατσουν αλμερα πιτα χαμηλωμενο ψιλοκιτρινο με λεντακια παντου,ζενον φωτα εκτυφλωτικα κινεζια με 30ε απο τα παζαρι ,και ζαντα τυπου Works απομιμηση ,μπαινει μπροστα μου αποτομα διχως φλας,κολλαει απο πισω σαν βδελα σε ενα σμαρτακι που εκανε κατεβασμα αττικη οδο με νορμαλ ταχυτητα 130+,αναβε προβολεις,φλας αριστερο και τετοια στο σμαρτ,γενικα τρομοκρατια ο γυφτος για το τιποτα,κανει δεξια εν ολιγοις το σμαρτ με τον μ@λακα

τεσπα τα παιρνω στο κεφαλι με την γυφτια,γιατι δεν μου αρεσουν αυτα,φορτωνει ο tfsi γοργα τεταρτη μεσα,τον κολλαω στο ενα εκατοστο με προβολεις δικους μου τεζα,και τον παω αιμα για κανα λεπτο,λυγισε ο καγκουρας στα 180km και εκοψε δεξια τρομοκρατημενος,φουσκωμα και η 5th στον tfsi,220Km+,στο σμαρτ πρεπει να γελαγανε με το σκηνικο.

μαθημα 1

ποτε δεν κολλαμε απο πισω σαν ξελιγωμενοι,οσα αλογα και να χουμε,ειδικα αν το προπορευομενο οχημα παει και με σεβαστο οριο ταχυτητας

δεν παιζουμε προβολεις,φλασακια,και αλλα,περιμενουμε μεχρι να πανε απο μονοι τους δεξια,ειδικα αττικη οδο δεν μπορεις να επιβαλλεις στον αλλο να ξεπερασει τα ορια ταχυτητας,επειδη θες να πας εσυ τεζα.

Γενικα οι ελληνες οδηγοι παιζει να ειναι και οι πιο απαραδεκτοι που χω δει.

και χω οδηγησει αρκετα και σε αλλες χωρες

Έγινε επεξεργασία από gbak
Link to comment
Share on other sites

Κακος..:p

Εδω ισχυει αυτο που προανεφερε ο [MENTION=1085]sotiris[/MENTION].Παντα κρατας αποστασεις...........

εσυ ! γιατι οταν ο αλλος ερχεται και σε κανει βδελα κολλητιρι τον αφηνεις να πλησιασει αρκετα κοντα

και οταν σε φτασει στο σημειο 0 απλα ακουμπας το ποδι στο φρενο ισα που να αναψει το φαναρι σου

και να του φτασει η αδρεναλινη στο καπω εμπρος.Αυτες ειναι στιγμες kodak :p

Link to comment
Share on other sites

βρε εγω κραταω αποστασεις,επιτηδες το κανα ,ετσι γιατι με σκαλωσε η κινηση που εκανε στο σμαρτ.

βασικα ειχα σμαρτ πιο παλια,και οι φουστιδες στην αττικη οδο με ειχαν τρελλανει

Link to comment
Share on other sites

Κακος..:p

Εδω ισχυει αυτο που προανεφερε ο @sotiris.Παντα κρατας αποστασεις...........

εσυ ! γιατι οταν ο αλλος ερχεται και σε κανει βδελα κολλητιρι τον αφηνεις να πλησιασει αρκετα κοντα

και οταν σε φτασει στο σημειο 0 απλα ακουμπας το ποδι στο φρενο ισα που να αναψει το φαναρι σου

και να του φτασει η αδρεναλινη στο καπω εμπρος.Αυτες ειναι στιγμες kodak :p

Το πενταλ της 33 απο τη στιγμη που αναβε το λαμπακι μεχρι την στιγμη που actually φρεναρε ειχε 4-5 ποντους αποσταση χαλαρα, οποτε ειχε καργα αβατζο, το χα μαθει και το κανα και με το αριστερο, με γκαζι ταυτοχρονα. Επικο τρολλιασμα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πάντως, καλό είναι όχι τσαμπουκάδες στο δρόμο. Δεν ξέρεις τι κουμάσι είναι ο άλλος. Δεν ξέρεις τι μπορεί να κουβαλάει πάνω του, ή αν από τις πινακίδες μπορεί να σε βρει και να σου κάνει ζημιά. Βρίσε από μέσα σου, και άστο να πάει στο καλό. Άμα συγχύζεσαι με τον κάθε στόκο οδηγό, κάηκες. Θα πεθάνεις πριν την ώρα σου.

Link to comment
Share on other sites

^τζαμπα μπαν, χεχε

cruising στην attiki odo στα αριστερα,με 130km εγω ,καγκουρας εν οψη στα δεξια ντατσουν αλμερα πιτα χαμηλωμενο ψιλοκιτρινο με λεντακια παντου,ζενον φωτα εκτυφλωτικα κινεζια με 30ε απο τα παζαρι ,και ζαντα τυπου Works απομιμηση ,μπαινει μπροστα μου αποτομα διχως φλας,κολλαει απο πισω σαν βδελα σε ενα σμαρτακι που εκανε κατεβασμα αττικη οδο με νορμαλ ταχυτητα 130+,αναβε προβολεις,φλας αριστερο και τετοια στο σμαρτ,γενικα τρομοκρατια ο γυφτος για το τιποτα,κανει δεξια εν ολιγοις το σμαρτ με τον μ@λακα

τεσπα τα παιρνω στο κεφαλι με την γυφτια,γιατι δεν μου αρεσουν αυτα,φορτωνει ο tfsi γοργα τεταρτη μεσα,τον κολλαω στο ενα εκατοστο με προβολεις δικους μου τεζα,και τον παω αιμα για κανα λεπτο,λυγισε ο καγκουρας στα 180km και εκοψε δεξια τρομοκρατημενος,φουσκωμα και η 5th στον tfsi,220Km+,στο σμαρτ πρεπει να γελαγανε με το σκηνικο.

μαθημα 1

ποτε δεν κολλαμε απο πισω σαν ξελιγωμενοι,οσα αλογα και να χουμε,ειδικα αν το προπορευομενο οχημα παει και με σεβαστο οριο ταχυτητας

δεν παιζουμε προβολεις,φλασακια,και αλλα,περιμενουμε μεχρι να πανε απο μονοι τους δεξια,ειδικα αττικη οδο δεν μπορεις να επιβαλλεις στον αλλο να ξεπερασει τα ορια ταχυτητας,επειδη θες να πας εσυ τεζα.

Γενικα οι ελληνες οδηγοι παιζει να ειναι και οι πιο απαραδεκτοι που χω δει.

και χω οδηγησει αρκετα και σε αλλες χωρες

τι κάνεις με γκάου παππού με την γιαγιά δίπλα να καπνίζουν παρέα μέσα σε ένα merc slk κολλημένος στην αριστερή λωρίδα με 100-120 ενώ η μεσαία είναι άνετη να μπει χωρίς να κόψει?

Ήταν η πρώτη φορά που πάτησα κόρνα και έβγαλα φλας σε αττική οδό... παρ όλα αυτά δεν συγκινήθηκε και ενώ με είχε δει απο τους καθρέφτες με πήγαινε καροτσάκι για 4-5χλμ, απλά πίστευα ότι κάποια στιγμή θα υποχωρούσε αλλά... μάταια..

Το περνάω από την μεσαία, μπαίνω μπροστά σε απόσταση ασφαλείας και τσιμπάω απλά φρένο.

Το μόνο που είδα ήταν ότι από το χέσιμό του ο παππούς το τερμάτισε το φρένο και τους έφυγαν τα τσιγάρα στο ταμπλό και τα έψαχναν ....

Μάλλον δεν έχεις οδηγήσει ιταλία και κίνα :p

Link to comment
Share on other sites

τι κάνεις με γκάου παππού με την γιαγιά δίπλα να καπνίζουν παρέα μέσα σε ένα merc slk κολλημένος στην αριστερή λωρίδα με 100-120 ενώ η μεσαία είναι άνετη να μπει χωρίς να κόψει?

Ήταν η πρώτη φορά που πάτησα κόρνα και έβγαλα φλας σε αττική οδό... παρ όλα αυτά δεν συγκινήθηκε και ενώ με είχε δει απο τους καθρέφτες με πήγαινε καροτσάκι για 4-5χλμ, απλά πίστευα ότι κάποια στιγμή θα υποχωρούσε αλλά... μάταια..

Το περνάω από την μεσαία, μπαίνω μπροστά σε απόσταση ασφαλείας και τσιμπάω απλά φρένο.

Το μόνο που είδα ήταν ότι από το χέσιμό του ο παππούς το τερμάτισε το φρένο και τους έφυγαν τα τσιγάρα στο ταμπλό και τα έψαχναν ....

Μάλλον δεν έχεις οδηγήσει ιταλία και κίνα :p

ιταλια ναι ρε απο Μιλανο και πανω μεχρι Βερονα,κομπλε ειναι οκ,στην ναπολι ηταν αφγανισταν,σαν και δω ενα πραμα

κοιτα εγω πλεον επειδη κατεβαινω πλακωτος,σπανια μπαινω στην διαδικασια να περιμενω τον αλλο ποτε θα μπει μεσαια,απλα τους περναω ολους απο δεξια και τελος,καμια φορα αττικη οδο η δεξια ειναι η γρηγορη ελεος.

αλλα γενικα εχουν ενα κομπλεξ οι ελληνες,ακομα και με χρεπια ερχονται και σου κολλανε σαν μ@λακες απο πισω.

εγω ανεκαθεν και με χρεπι που ημουν δεν εκανα τετοια,αλλα και με γρηγορο παλι ειμαι coolios

@το μερτσεντακι Α ειναι πανεμορφο!

Έγινε επεξεργασία από gbak
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.