Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Εκανε και σε εμας κατι τετοιο (Opel Astra 2008). Οχι αμεσως ομως, μετα απο κανα μισαωρο λειτουργιας. Μετα απο καποιο διαστημα ομως σταματησε και νομιζω μεχρι τωρα δεν εχει επανεμφανιστει.

Μετα απο κανα 3μηνο εγινε και το καθιερωμενο service και ειχε αναφερθει το θεμα αλλα δεν μπορεσαν να εντοπισουν κατι. Who knows...

Link to comment
Share on other sites

παίδες χρειάζομαι την βοήθεια σας, αν κάποιος ξέρει και νομίζω εδώ είμαι σωστά! :)

είδα χθες ένα opel corsa D 1.2 Benzin model 12/2006 50.000KM...το πήγα και για testdrive και γενικώς μου άρεσε και σκέφτομαι να το πάρω. κατά την οδήγηση όμως ακουγόταν ένας παράξενος ηλεκτρικός θόρυβος οποτε πάταγα τον συμπλέκτη η γενικώς οποτε άφηνα το πόδι από το γκάζι και το αμάξι επιβράδυνε...

ο ιδιοκτητης μου είπε ότι το θεωρεί φυσιολογικό αλλα μέχρι τώρα κανένα αμάξι που είχα δεν το έκανε και έτσι είπα να το ψάξω...δυστυχώς όμως δεν βρήκα κάτι...

με το που πέφταν οι στροφές μειωνόταν και ο θόρυβος...δεν ξέρω πως ακριβώς να τον περιγράψω..είναι σαν τον ήχο που κάνουν τα ηλεκτρικά τηλεκατευθυνόμενα αυτοκινητάκια

απαλός ηλεκτρικός ήχος, συνεχόμενος, περισσότερο σαν zzzzzzzzz θα τον παρομοίαζα φωνητικά!

any ideas?

να ασχοληθώ και να το προχωρήσω, να πάω σε μηχανικό πρώτα η να το αφήσω και πάμε παρακάτω?

Τέτοιο θόρυβο κάνει συνήθως το διαφορικό αν έχει κάποια φθορά

Link to comment
Share on other sites

[ame=

]
[/ame]

Το πάλεψε γερά:p, αλλά είναι το καλύτερο μάθημα στο ότι, δεν κολλάς ποτέ στον μπροστινό, ειδικά πριν αλλάξεις λωρίδα γιατί δεν βλέπεις χριστό τι είναι μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

βασικα τον βοηθησε η ποιοτητα του οδοστρωματος,αμα ηταν εδω θα χε φερει τριπλο τετακε

αν και παλι δεν μπορω να καταλαβω τι προσπαθησε να κανει,και πως καταφερε να κανει αυτη την μ@λακια ο παιχτης

Link to comment
Share on other sites

Το οτι στο 0.06 παταει κατι και φευγει μονο εγω το βλεπω ? :nothing:

ΝΤΑΑΑΜΝ...

δεν ξερω με τι ταχυτητα το κανε αυτος,αλλα εχω κανει παρομοια τιμονια για να αποφυγω να πατησω κατι με τον ροκκο με ~140 και συνεχισε κανονικα την πορεια του...καλο αμαξακι πρεπει ναναι τελικα παρα το κ@λοκιβωτιο...

Link to comment
Share on other sites

βασικα τον βοηθησε η ποιοτητα του οδοστρωματος,αμα ηταν εδω θα χε φερει τριπλο τετακε

αν και παλι δεν μπορω να καταλαβω τι προσπαθησε να κανει,και πως καταφερε να κανει αυτη την μ@λακια ο παιχτης

Πηγε να αποφυγει κατι που ηταν πανω στις διαχωριστικες..(@0.06)..στην επαναφορα του βγηκε σε φλικ.

εδιτ

χαζευα αλλου παλι :p

Link to comment
Share on other sites

ΝΤΑΑΑΜΝ...

δεν ξερω με τι ταχυτητα το κανε αυτος,αλλα εχω κανει παρομοια τιμονια για να αποφυγω να πατησω κατι με τον ροκκο με ~140 και συνεχισε κανονικα την πορεια του...καλο αμαξακι πρεπει ναναι τελικα παρα το κ@λοκιβωτιο...

Φαντάζομαι όμως ότι δεν τσαρούχωσες το φρένο όπως αυτός, αλλά άφησες το ρόκκο να κυλήσει. Πιστεύω ότι και αυτός μετά την τιμονιά, τη στιγμή που κάνει αριστερά για να το επαναφέρει, αν είχε αφήσει το φρένο θα συνέχιζε κανονικά την πορεία του.

Ταχυδρομοοοοοςςςς :D

th_DSC_6078.jpg

Άντε φτιάχτο και φέρτο να του γράψουμε πρόγραμμα BMW να το δοκιμάσω!! :p:P:P

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά βοηθάει πάρα πολύ και το ESP.

Να το έχετε πάντα ανοιχτό, όχι όπως ένας φίλος που το έπαιζε γίγαντας και μου έλεγε πως τον κόβει και πως χαλαρά το μαζεύει πάντα καλύτερα μόνος του:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Και μένα αυτό μου ήρθε στο μυαλό.

@ goku_dbz

Στο έκανε σε όλες τις ταχύτητες?

το προσεξα μονο μεχρι την 3η...μετα στον αυτοκινητοδρομο δεν το παρατηρησα, χωρις να σημαινει πως δεν ηταν εκει...ετσι κι αλλιως στον αυτοκινητοδρομο το ποδι ειναι παντα στο γκαζι με ελαχιστες επιβραδυνσεις...!

Link to comment
Share on other sites

μα δεν θελω κατι δυνατο...αργο και σταθερο! :)

παραπανω με ενδιαφερει η αξιοπιστια...

το θεμα ειναι αν ο θορυβος αυτος ειναι ο φυσιολογικος που διαβαζω για το συγκεκριμενο μοτερ....ξερει κανεις να επιβεβαιωσει?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.