Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Εγώ δεν κατάλαβα πώς ακριβώς λειτουργεί;

Στερεώνεις το κιν. ,αυτό κοιτάει με την κάμερα ανοιχτή στο δρόμο;

Χρησιμότις μηδέν φαντάζομαι αφού το έχει στερεώσει στου συνοδηγού τη θέση ,αλλά και στου οδηγού να ήταν να κοιτάς τρεις και λίγο στα αριστερά ή στα δεξιά σου ,αποσπάσαι απ'το δρόμο.

Ας εξηγήσει κάποιος ,αν δεν κατάλαβα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα πώς ακριβώς λειτουργεί;

Στερεώνεις το κιν. ,αυτό κοιτάει με την κάμερα ανοιχτή στο δρόμο;

Χρησιμότις μηδέν φαντάζομαι αφού το έχει στερεώσει στου συνοδηγού τη θέση ,αλλά και στου οδηγού να ήταν να κοιτάς τρεις και λίγο στα αριστερά ή στα δεξιά σου ,αποσπάσαι απ'το δρόμο.

Ας εξηγήσει κάποιος ,αν δεν κατάλαβα καλά.

για λογκαρισμα το θελουν εκ των υστερων,ο συγκεκριμενος παιζει στα 400 αλογα++ και χρειαζεται να παρακολουθει τι γινεται και πως.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κινέζικο ELM327 bluetooth ανταπτοράκι κοστίζει λιγότερο από $15-20 στο eBay.

Μην ασχοληθείτε με όποιον το πουλάει ακριβότερα.

Είναι συμβατό μόνο με OBD-IΙ απ' όσο γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε Τσάκ. με αυτό το κιβώτιο! Πόσο χάλια μπορεί να είναι;

ΧΑΛΙΑ ΧΑΛΙΑ ΧΑΛΙΑ.

καλα πουχει ροπη και δεν πολυπαω σε κινηση και το χρησιμοποιω σχετικα σπανια.

Τωρα που ΘΑ ΤΟΝ ΣΗΚΩΣΩ για να ΤΟΝ ΒΑΛΩ (τον μιλτιαδη) του πηρα και βασεις για το dogbone (ενας βραχιονας που συγκρατει το κιβωτιο πανω στην μηχανη) πολυουρεθανης να δουμε μπας και αλλαξει τιποτα

Αν δεν αλλαξει θα δοκιμασω με τιποτα ΥΓΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω στο σασί εννοείς. Πιστεύω και solid πλαστικές να του έβαζες καλύτερα θα ήταν, δε θα είχες κραδασμούς.

(Γιατί θα το σηκώσεις; )

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION] αυτή η εφαρμογή δουλεύει στο δικό σου?

edit:

ELM327 Interface Bluetooth OBD2 Auto Scanner V1.4 - 89,99€ : Play247.gr, 24 hours / 7days online Shopping

Ωραίο δείχνει... :clap:

Ειδικά για πίστα δείχνει πολύ εντυπωσιακό όπως είναι έτσι σε συνδυασμό που τραβάει και video...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=N7vj0IWDCsI&feature=related]C63 Track Racing in Taeback Racing Park - YouTube[/ame]

Εγώ στο αυτοκίνητο έχω βάλει το CAMP II της HKS το οποίο παίρνει και αυτό πληροφορίες και από την OBD θύρα αλλά και από πρόσθετους αισθητήρες που έχω βάλει...

Άραγε είναι εφικτό να φτιαχτεί και δεύτερη OBD θύρα (κάτι σαν πολύμπριζο...:wall:) έτσι ώστε να μπορούν να είναι και τα δύο συστήματα ταυτόχρονα????

Link to comment
Share on other sites

Το video που κάνει τον Gymkhana να μοιάζει με 8χρονο κοριτσάκι σε τρίτροχο ποδηλατάκι:

μην λεμε βλακειες... ελα τωρα.. 10 μαντραχαλοι με σαβουρες αμαξια και τσαλακωμενα απο τις στουκες δεν νοιαζοντε καν και ασε που βγαιναν συνεχεια εξω απο τον δρομο και κοπαναγαν μεταξυ τους... σε τι ακριβως ξεπερναει το Gymkhana?? xD

edit: [ame]

[/ame]

Έγινε επεξεργασία από uNick
Link to comment
Share on other sites

μην λεμε βλακειες... ελα τωρα.. 10 μαντραχαλοι με σαβουρες αμαξια και τσαλακωμενα απο τις στουκες δεν νοιαζοντε καν και ασε που βγαιναν συνεχεια εξω απο τον δρομο και κοπαναγαν μεταξυ τους... σε τι ακριβως ξεπερναει το Gymkhana?? xD

Για να καταλάβω, νομίζεις ότι ο Ken δεν βγαίνει απ έξω ή δεν κοπανάει?

Το ότι δεν τα δείχνει δεν σημαίνει ότι δεν γίνονται.

Άλλο να Ντριφτάρει 1 μόνος του και άλλο να είναι 10 μαζί, να κάνουν συστήματα κτλπ.

Σαβούρες αμάξια έχουν, γιατί δεν έχουν να τους σπονσοράρει κάποιος και το μόνο που τους νοιάζει είναι να κάνεις την δουλειά του το αμάξι.

Που να δεις δλδ στην Ebisu τη γίνεται που πέφτουν όλοι στον τοίχο...

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, νομίζεις ότι ο Ken δεν βγαίνει απ έξω ή δεν κοπανάει?

Το ότι δεν τα δείχνει δεν σημαίνει ότι δεν γίνονται.

Άλλο να Ντριφτάρει 1 μόνος του και άλλο να είναι 10 μαζί, να κάνουν συστήματα κτλπ.

Σαβούρες αμάξια έχουν, γιατί δεν έχουν να τους σπονσοράρει κάποιος και το μόνο που τους νοιάζει είναι να κάνεις την δουλειά του το αμάξι.

Που να δεις δλδ στην Ebisu τη γίνεται που πέφτουν όλοι στον τοίχο...

Χυμαριό είναι οι τύποι και κάνουν την πλάκα τους.

Λογικό είναι να "ξέρουν να το πάνε όλοι τους", αλλά

ούτε πειθαρχία υπάρχει,ούτε ακρίβεια αλλά μπόλικη δόση τρέλας

και αυτό είναι το fun του όλου θέματος.

Ένας λόγος παραπάνω, για τα wrecks που έχουν ,αφού έτσι δεν

είναι με την ψυχή στο στόμα μήπως ακουμπήσει το πανάκριβο

αξίας 600000 ευρώ Fiesta WRC σε κάνα άλλο ή εμπόδιο κλπα.

Αν είναι έτσι ,να συνδυαστεί ο Block και ο Pastrana σε ένα καλό

Gymkhana πρόγραμα και εκεί το συζητάμε τι θα δούμε.

Σιγά σιγά ...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=O0YyyWUYwuQ]BLOCK VS PASTRANA: GAME OF SUCK HIGHLIGHTS - YouTube[/ame]

Χωρίς να τους μειώνω, αλλά θεωρώ το Gymkhana πιο απαιτητικό.

Αγαπητέ μου Chosen , ΑΥΤΑ είναι balls of steel :

να διορθώνεις με 150 μίλια την ώρα,όπου σε περίπτωση

σύγκρουσης οι ρόδες θα βρεθούν στον Άρη και τα χέρια στον

Πλούτωνα :

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=9jSYiU-JdRw&feature=fvwrel]POV Rally Champion Mark Higgins Near Crash at 150 mph @ 2011 Isle of Man TT - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Φλασμπακ απο παλια, πριν 12-13 χρονια πουλησαμε ενα Autobianchi a112, στυλατο (ιταλικό θα μου πείτε) και στιβαρό αμαξάκι.

Αναρωτιέμαι αν υπαρχει ακομα :hmm:

Ποσο θα ηθελα να το ειχα σημερα ! :(

attachment.php?attachmentid=47717&stc=1&d=1326893215

ο παππους μου, κατα το 85-90παρα φαντάζομαι

post-6199-1416075754,6146_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.