Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Μόλις πέρασα carbon (όχι αυτοκόλλητο) στις λεπτομέρειες του avensis. Ακούω απόψεις. :D Μένουν λίγες λεπτομέρειες ακόμα, αλλά απ' τον επόμενο χρόνο αυτά.

Click here

Επίσης μόλις παρήγγειλα τα Continental ContiWinterContact™ TS 830, καθότι εδώ bg το' χει στρώσει για τα καλά, και επίκειται και ταξιδάκι Ρουμανία.

Link to comment
Share on other sites

Είναι parts φτιαγμένα από carbon;

Είναι τα ίδια parts από μαμά, απλά κάνουν επεξεργασία και τα μετατρέπουν σε carbon. Κάποιου είδους επίστρωση είναι δηλαδή, αλλά είναι σχεδόν the real deal. :p

Link to comment
Share on other sites

Tο καινουριο αποκτημα!

th_DSC_5180.jpg

Και για τους πιο ρομαντικους...

th_DSC_5175.jpg th_DSC_5201.jpg

Πω-Πωωωωω.... τι μου θύμησες τώρα... ήμουν δεν ήμουν 18 όταν είχα ένα τέτοιο για λίγο καιρό... Ήταν μαύρο πεντακάθαρο παρ' όλα τα χρόνια του και το κυκλοφορούσα χωρίς φίλτρο αέρα... ο ήχος από τα 2 διπλά Webber με τρέλαινε... το λάτρεψα αυτό το αυτοκίνητο.... :clap:

Καλά ταξίδια να έχεις φίλε μου...:clap:

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα ίδια parts από μαμά, απλά κάνουν επεξεργασία και τα μετατρέπουν σε carbon. Κάποιου είδους επίστρωση είναι δηλαδή, αλλά είναι σχεδόν the real deal. :p

Δεν κατάλαβα ακριβώς. Περισσότερες πληροφορίες-λινκ για ανάγνωση;

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα ίδια parts από μαμά, απλά κάνουν επεξεργασία και τα μετατρέπουν σε carbon. Κάποιου είδους επίστρωση είναι δηλαδή, αλλά είναι σχεδόν the real deal. :p

Εικάζω αυτοκόλλητο carbon και από πάνω βερνίκι.

Link to comment
Share on other sites

Πω-Πωωωωω.... τι μου θύμησες τώρα... ήμουν δεν ήμουν 18 όταν είχα ένα τέτοιο για λίγο καιρό... Ήταν μαύρο πεντακάθαρο παρ' όλα τα χρόνια του και το κυκλοφορούσα χωρίς φίλτρο αέρα... ο ήχος από τα 2 διπλά Webber με τρέλαινε... το λάτρεψα αυτό το αυτοκίνητο.... :clap:

Καλά ταξίδια να έχεις φίλε μου...:clap:

Να σαι καλα, ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Εικάζω αυτοκόλλητο carbon και από πάνω βερνίκι.

Δεν ξέρω ακριβώς, πάντως όταν τους ρώτησα μου είπαν ότι δεν βάζουν καθόλου αυτοκόλλητο στη διαδικασία, τώρα το πως ακριβώς γίνεται δεν ξέρω, μου είχαν εξηγήσει πάνω κάτω αλλά στα βουλγάρικα που τα λέγαμε με τους τεχνικούς όρους δε κατάλαβα παναγία. Βασικά επειδή πέρασα ηχοσύστημα, στη κεντρική κονσόλα δεν χωρούσε να μπει το πλαίσιο του radio/cd, οπότε λιμάρανε το πλαισιάκι, το ενσωματώσανε στη κεντρική κονσόλα, περάσανε γύψους, στόκους από πάνω και μετά "carbonization", και πλέον το radio/cd κουμπώνει κουτί και δείχνει κουκλί. :D

Έγινε επεξεργασία από dimitris_s
Link to comment
Share on other sites

Καλα,τωρα να μιλαμε για καταναλωση σε σπορτσκαρς ειναι σαν να λεμε για σουτιεν και στρινγκακια στις μπιτσιζ.

Για hot hatches μιλάτε.

Sportscar είναι επιπέδου Porsche κτλπ ;)

Βέβαια τώρα που έρχεται το GT86, σιγά μην ονειρεύομαι το καινούριο Yaris :p

Όταν ρώτησα ένα γνωστό μου από τα γραφεία της Toyota Hellas, μου είπε ότι είναι πολύ πιθανό να μην έρθει.

Αυτό λίγες μέρες μετά την παρουσίαση, δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ήξερα ότι υπάρχουν!

Είναι αυτά τα υφάσματα που δείχνουν στα βιντεάκια, που τα στρώνεις στο καλούπι και μετά βάζεις ρητήνη και σκληραίνουν;

Ναι. Έτσι κατασκευάζετε το carbon

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.