Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Γιάγκο του αδερφού πάντως το 1,33 δεν έκαιγε ΤΙΠΟΤΑ.

τώρα αν σου καίει πάνω απο το S σου κάτι πάει στραβά γιατι και το S δεν φημίζεται για την οικονομία του.

"Στην κατηγορία χωρητικότητας 1,4 έως 1,8 λίτρα το βραβείο πήρε ο κινητήρας του νέου MINI Cooper S. Ο 1.6-λίτρων τετρακύλινδρος κινητήρας είναι εφοδιασμένος με υπερσυμπιεστή Twin Scroll, άμεσο ψεκασμό βενζίνης, καθώς και μεταβλητό έλεγχο βαλβίδων με βάση το πατενταρισμένο σύστημα VALVETRONIC. Αυτός ο συνδυασμός καθιστά κινητήρα (απόδοσης 184 ίππων) την πιο αποδοτική μονάδα στον κόσμο για τον τύπο του και το μέγεθός του. Έτσι συνεχίζει την ''παράδοση'' που είχε ο προκάτοχός του (ο προηγούμενος κινητήρας του MINI Cooper S), ο οποίος είχε κερδίσει το βραβείο στην κατηγορία του επί 4 συναπτά έτη."

Link to comment
Share on other sites

Το ήξερα πως θα μου το τρίψεις στην μούρη αυτό, αλλά απο φίλο με το ίδιο του έκαιγε 12άρια στην πόλη.

(αν και υποψιάζομαι πως οδηγεί λίγο πιο "βαριά" απο εσένα )

Κοίτα , μπορώ να το πάω από 6 λίτρα τα 100 μέχρι 15 λίτρα τα 100, ανάλογα την διάθεση.

Ο προηγούμενος κινητήρας του μίνι με τον κομπρεσορα, δεν κατέβαινε κάτω από 10 λίτρα. Βέβαια πολλοί υποστηρίζουν ότι ήταν ποιο "αντρικός" : )

Link to comment
Share on other sites

Καλα,τωρα να μιλαμε για καταναλωση σε σπορτσκαρς ειναι σαν να λεμε για σουτιεν και στρινγκακια στις μπιτσιζ.

Παντως εντυπωσιασθην με τα νουμερα που λετε ... Ροκκος να παω πετωντας αθηνα χαλκιδα παιζει 10.5-11.5 λιτρα ανα 100χλμ κ εχει και 19αρες...~13 εχω δει μονο σε ανοιχτες στριφτερες διαδρομες με συνεχεις επιταχυνσεις επιβραδυνσεις και παλι δυσκολα το πιανεις αυτο το νουμερο...Αν κ μποτιλιαρισμα ζητημα να χει κανει συνολο 80-90χλμ σε ολη την μεχρι τωρα ζωη του

Link to comment
Share on other sites

Νιόνιο, εγώ πάντως για να κάψω 8 στην πόλη ήταν δύσκολο και έπρεπε να οδηγω χειρότερα απο τον Τζιπάβλι!! χαράς το κουράγιο σου :D

Πρώτον, ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΧΑΜΕΝΟΣ ΡΕ ΠΡΟΒΒΑΤΟ;;;;

δευτερον, μπλέξε με αλεξάνδρας σε απεργία ΜΜΜ, με 43° εξωτερική, στον ανεβασμό, με κλιματισμό και πές μου αν ακόμα δυσκολευεσαι να περάσεις το 8.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΧΑΜΕΝΟΣ ΡΕ ΠΡΟΒΒΑΤΟ;;;;

δευτερον, μπλέξε με αλεξάνδρας σε απεργία ΜΜΜ, με 43° εξωτερική, στον ανεβασμό, με κλιματισμό και πές μου αν ακόμα δυσκολευεσαι να περάσεις το 8.

Λονδίνο :D έρχομαι 24 (θα είσαι πάνω??)

δεύτερον! ΕΦΥΓΑ για να μην το ζω αυτό κάθε 3μέρες!! :)

Link to comment
Share on other sites

EPIC FAIL IMHO

Υπαρχει ηδη η σειρα 5, η 5 GT και η 7.

Υπαρχει η E Class, η CLS και η S.

Υπαρχει το Α7 και το Α8.

Υπαρχει και η Panamera

Υπαρχουν και απειρα γρηγορα SUV

Ποσοι ειναι τελος παντων αυτοι οι γρηγοροι οικογενειαρχες που εχουν 100+ Κ για να τρεχουν με τα παιδια στο πισω καθισμα?

Link to comment
Share on other sites

367 χλμ με το yaris η μεση καταναλωση επεσε στο 6.4 με νορμαλ οδηγηση. αλλα και επιταχυνσεις. ταχυτητες μεχρι 120..

πρωτο γεμισμα, 21 λιτρα 100σταρα bp , το αμαξι εκανε αρκετο θορυβο. μου εκανε εντυπωση..

εβαλα 95αρα ΕΤΕΚΑ και ειναι αθορυβο.. διαφορα δεν ειδα καμια...

με την ΕΤΕΚΑ ο μεσος ορος ειναι μικροτερος

μαλλον νοθευμενη θα ηταν.. δεν εξηγειται αλλιως..

Έγινε επεξεργασία από MaGiCMaN
Link to comment
Share on other sites

Επρεπε ομως. Αυτα που χει πανω ειναι τοσο βουλωμενα, κακορυθμισμενα και πολυκαιρισμενα που καταπιαν μισο λιτρο βενζινη για να το παω απο τη μια μερια του δρομου στην αλλη :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.