Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Kαλα απο τέτοια σχόλια ειναι γεμάτο το ιντερνερντ . Συνηθως αυτοι που τα γράφουν οδηγουν στην καλύτερη περπατούρα : P Ενω για supercar των ονειρων τους εχουν την veyron επειδη ''τρέχει πολυ'' :hehe:

Link to comment
Share on other sites

δεν το ηξερα οτι θελει πολυ πραγμα για μια 4κινηση εγω ειχα ακουσει απο αλλους οτι μπαινει διαφορικο και δεν χρειαζεται τιποτα αλλο παντως ευχαριστω πολυ για την ενημερωση

Έ, θέλει κατιτίς...

γενικα τρελενομαι οταν ακουω αμαξια 4κινητα τζαπονια :D

Ναι, με 110 άλογα χαχα!

Ο κα(η)μμένος ο συμπλέκτης κάπνισε και μύρισε!

Link to comment
Share on other sites

το touch ειναι πολυ καλο, στο χωριο 15χλμ απο το κιλκις, μου εβγαζε, απο το βενζιναδικο και τον πολιτιστικο συλλογο, μεχρι και το μινι μαρκετ. και οσο κινησε, προχωραει και ο χαρτης!

και η καμερα βολευει πολυ επισης.

edit.

αν και κουνημενη γιατι ειναι απο το κινητο.

195/50/16

bridgestone ecopia p125 καπως ετσι. το ξερει κανεις το λαστιχο?

dsc00064sj.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Έγινε επεξεργασία από MaGiCMaN
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο! Καλοτάξιδο! :)

195/50/16

bridgestone ecopia p125 καπως ετσι. το ξερει κανεις το λαστιχο?

Το Εcopia είναι ένα low rolling resistance λάστιχο, όπως όλα αυτά που βγαίνουν και υπόσχονται οικονομία.

Όταν φθαρούν, εγώ θα έβαζα Τ1R, γιατί θεωρώ ότι δεν κερδίζεις και πολλά με eco λάστιχα, ενώ ταυτόχρονα δεν έχεις και το κράτημα/ασφάλεια που σου δίνει ένα high-performance λάστιχο.

Link to comment
Share on other sites

Μα μεσα στην πολη βλεπεις καγκουρες να κανουν κοντρες ;p

(δεν αναφερομαι στον [MENTION=2160]nickstamat[/MENTION], πλακιτσα κανω)

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

111lpg.jpg

Uploaded with ImageShack.us

φρεσκο! καινουργιλα, δεν συγκρινεται με τπτ!!!

μεγεια!καλο-μπιτσωτο!!!

απο περιεργεια,τι χρωμα γραφει στην αδεια?Η ασφαλεια σου χρεωνει το επασφαλιστρο του κοκκινου???

Link to comment
Share on other sites

High performance λαστιχο σε αμαξι πολης??

Δεν είπα να βάλει σεμι. ;)

Σε πολλά στενάκια είναι τόσο άθλια η άσφαλτος που έχει τύχει να πάω με 30km/h και να πασχίζει το καημένο το ABS να σταματήσει το αμάξι για να μην τρακάρω αυτόν που πετάγεται από το στοπ.

Επίσης, το ότι είναι αμάξι πόλης δεν σημαίνει ότι θα περιοριστεί στην πόλη. Μπορεί να πάει ταξίδι.

Δεν μιλάμε για κόντρες. Δεν περνάει από το μυαλό κανενός η ασφάλεια όταν συζητάμε για ελαστικά?

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι επειδή τα ελαστικά είναι ένα από τα πρώτα πράγματα που θα καθορίσουν το πώς θα συμπεριφερθεί το αμάξι σε μία ανάγκη, να βάλει κάτι καλό όταν έρθει η ώρα να αλλάξει, χωρίς να φάει τη μαρκετινιστικη μπαρούφα του "οικολογικού ελαστικού".

Link to comment
Share on other sites

μεγεια!καλο-μπιτσωτο!!!

απο περιεργεια,τι χρωμα γραφει στην αδεια?Η ασφαλεια σου χρεωνει το επασφαλιστρο του κοκκινου???

Στο Fiesta της μανας μου πάντως και στο Ibiza της αδερφης μου που ειναι κόκκινα δεν μας έχουν επασφάλιστρο για το χρώμα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα να βάλει σεμι. ;)

Σε πολλά στενάκια είναι τόσο άθλια η άσφαλτος που έχει τύχει να πάω με 30km/h και να πασχίζει το καημένο το ABS να σταματήσει το αμάξι για να μην τρακάρω αυτόν που πετάγεται από το στοπ.

Επίσης, το ότι είναι αμάξι πόλης δεν σημαίνει ότι θα περιοριστεί στην πόλη. Μπορεί να πάει ταξίδι.

Δεν μιλάμε για κόντρες. Δεν περνάει από το μυαλό κανενός η ασφάλεια όταν συζητάμε για ελαστικά?

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι επειδή τα ελαστικά είναι ένα από τα πρώτα πράγματα που θα καθορίσουν το πώς θα συμπεριφερθεί το αμάξι σε μία ανάγκη, να βάλει κάτι καλό όταν έρθει η ώρα να αλλάξει, χωρίς να φάει τη μαρκετινιστικη μπαρούφα του "οικολογικού ελαστικού".

...οδηγαω περισσοτερο καιρο (λογω ηλικιας) ..ειχαμε στην εταιρια 3-4 αμαξια βαλε και τα δικα μου μερικα ακομα..(οικογενειας) ..εχω κανει χιλιομετρα με λιωμενα-καινουρια-"high perofrmance"-νορμαλ.

Το μονο που πρεπει να αποφευγεται ειναι τα λιωμενα :p.

Μεχρι και απλα λαστιχακια vredestein -βροχολαστιχα και καλα- καινουρια αποδιδουν καλυτερα απο αλλο high performance που εχει κλεισει χρονο.(michelin...κατι...δεν θυμαμαι..)..φορεμενα σε μικρα αμαξια πολης.

Και μη νομισεις οτι με eco tire πας με παγοπεδιλα στο παγο.Μια χαρα ειναι και αυτα αν δεν εχεις ορεξη να ζορισεις αμαξι και καταστασεις σε καθε στενακι.

ΠΕρι καταναλωσης ...περιμενε να ξαναβρω(ελπιζω) ενα αρθρακι..(αυριο)

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και απλα λαστιχακια vredestein -βροχολαστιχα και καλα- καινουρια αποδιδουν καλυτερα απο αλλο high performance που εχει κλεισει χρονο.(michelin...κατι...δεν θυμαμαι..)..φορεμενα σε μικρα αμαξια πολης.

Στην αρχή όλα τα λάστιχα κρατάνε καλά μέχρι να φαγωθεί το πρώτο στρώμα. Το θέμα είναι μετά τι διάρκεια έχουν.

Δεν υπάρχει σύγκριση ενός eco friendly ελαστικού με ένα "καλό" λάστιχο, απλά εκεί που θα υπερτερήσει το eco friendly ή το λάστιχο πόλης είναι ότι για τον μέσο οδηγό θα είναι καλύτερα επειδή θα ζεσταθούν πιο γρήγορα αλλά η χρήση τους είναι αυστηρά εντός πόλης.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION], η toyota το ονομαζει κοκκινο μεταλλικο-μπορντω.

Στον ηλιο γυαλιζει σαν περλα ομως.

η αδεια γραφει, ερυθρο, δεν εχω πληρωσει τιποτα απολυτως εξτρα για χρωμα κτλ.

παντως μια συγκριση. το ιδιο αμαξι, με τα ιδια δεδομενα, Αθηνα θελει γυρω στα 40 -45 ευρα παραπανω απο Κιλκις.

γιατι επασφαλιστρο για το χρωμα?

---------------------------------------------------

Για τα λαστιχα, θελω να δω στο βρεμενο πως ειναι...

σαν ποιοτητα κυλισης, παντως το αμαξι, ειναι αρκετα καλο.

θα ελεγα πολυ καλυτερο απο φιεστα και corsa.

το φιεστα επισης φοραει κατι απαραδεκτα hankook...

γνωμη μου παντα...

καταναλωση ειμαι στο 7.4 μεχρι στιγμης, φανταζομαι θα πεσει, γυρω στο 6.5 πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.