Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

θωμα τα παραδειγματα που δινεις ειναι εντελως λαθος και απλα ψαχνεις δικαιολογια να εκτονωθεις.

Και αμα θες τυχαια παραδειγματα...σκεψου ο.τι ειπες να συνεβει σε αυτον που δεν ειχε να παρκαρει και το αφησε αναγκαστικα εκει.

Κατανοω επισης οτι ποτε δεν προκειται να το δειτε ετσι μιας και οι δουλειες σας εχουν μεγαλυτερη προτεραιοτητα απο οποιονδηποτε αλλον.

Link to comment
Share on other sites

είναι εξοργιστικό να μου κόβουν το μισθό και να καταδικάζουν το μέλλον μου και το μέλλον 2 ακόμα γενεών, αλλά αν έβρισκα μπροστά μου έναν από τους 300 της βουλής με το αυτοκίνητό του απροστάτευτο από ματατζήδες και λοιπές ντουλάπες θα τον άφηνα να περάσει τον καυμένο.....

ανησυχώ όταν διαβάζω τέτοιες απόψεις.......και το πόσο άβουλους σας έχουν κάνει......μάλλον δεν έχετε συνειδητοποιήσει στο ελάχιστο οτι βρισκόμαστε σε κατάσταση πολιορκίας και οτι πρέπει να πάρουμε την κατάσταση στα χέρια μας.....

εδώ σου ξεπουλάνε τη χώρα και ετοιμάζονται ή να σε πετάξουν στο δρόμο ή να σε στείλουν στο τρελάδικο και μου λέτε να περιμένουμε το γερανό?

εδώ πριν 10χρόνια που όλα ήταν καλύτερα (σε σχέση με σήμερα) και ο γερανός αργούσε πάντα και 9 στις 10 φορές η ατιμωρησία λόγω κουνιάδου αστυνομικού πήγαινε σύννεφο.

και επιμένετε να σκεφτόμαστε ρομαντικά?

φωτιά και τσεκούρι σε όλους! εφόσον το σύστημα απονομής δικαιοσύνης δε δουλεύει κάπως πρέπει να αποδωθεί η ρημάδα.

:triniti:

Πραγματικά απορώ.

Δλδ και επειδή εμένα δεν μου κάθισε εχθές η Σούλα και μαζί με όλα τα προβλήματα που έχω λόγο της κρίσης, άμα περάσω δίπλα απο το Saab να γυαλίζει αλλά να έχει παρκάρει τόσο κοντά στον μπροστινό και δεν μπορώ να κατέβω το πεζοδρόμιο, να του τραβήξω 5 σφυριές με την βαριά για να μάθει.

Τι σκ@τα σας έχουν βάλει στο κεφάλι δεν μπορώ να καταλάβω.

Να σας δώ μια μέρα, να διπλοπαρκάρετε έστω και για 2 δεύτερα και θα σας κάψω ζωντανούς μέσα στο αμάξι με την λογική σας.

Σοβαρευτείτε ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.

Έγινε επεξεργασία από AN7 OverClocker
Link to comment
Share on other sites

Δε με ενδιαφερει να δικαιολογησω ουτε αυτον που το αφησε ουτε εσας που βιαζεστε να το γυρισετε αναποδα.

Δεν ειναι το νοημα αν η δικαιολογια του ειναι καλυτερη απο την δικια σας..απλα τσιτωνομαι απο τη "ανθωπια" που δειχνετε και επικαλειστε οταν ερχεται η σειρα σας.

Link to comment
Share on other sites

αν και ο ΑΝ7 και ο NTGής το γύρισαν στο προσωπικό δε θα τσιμπήσω.

και δε θα τσιμπήσω για τον απλούστατο λόγο οτι προσέχω πάντα την οδηγική μου συμπεριφορά και είμαι με καθαρή συνείδηση.

ότι είχα να πω στο thread για το συγκεκριμένο το είπα.

neeeext:)

Link to comment
Share on other sites

sorry για το διπλό αλλά αξίζει

Opel Astra G SPORT 1.4 16V '03 - € 5.500 EUR - Car.gr

είναι φίλος μου και έχω μπει στο συγκεκριμένο αμάξι. ψείρας ο Σάββας.....το αμάξι δεν είναι απλά πένα.....είναι συλλεκτική πένα των jethro tull.

επίσης ο παλίκαρος δε το σκίζει γιατί για να παίζει έχει ένα Opel GT ;)

Link to comment
Share on other sites

αν και ο ΑΝ7 και ο NTGής το γύρισαν στο προσωπικό δε θα τσιμπήσω.

και δε θα τσιμπήσω για τον απλούστατο λόγο οτι προσέχω πάντα την οδηγική μου συμπεριφορά και είμαι με καθαρή συνείδηση.

ότι είχα να πω στο thread για το συγκεκριμένο το είπα.

neeeext:)

αυτό που θα πρέπει να καταλάβεις είναι ότι δεν έχεις μόνο εσύ προβλήματα λόγο κρίσης κτλπ. Σχεδόν όλοι έχουμε πρόβλημα.

Το θέμα είναι ότι όπως πάντα, κοιτάζουμε την πάρτι μας και όχι τι γίνεται και παραδίπλα. Αν φτάσουμε στο σημείο να είμαστε οφθαλμός αντί οφθαλμού και να πάρουμε την δικαιοσύνη στα χέρια μας και να παριστάνουμε τον Θεό τιμωρώντας τον κόσμο απλά επειδή μας την έδωσε, έχουμε φτάσει στο πάτο μιας κοινωνίας και δεν φταίνε οι 300 που κυβερνάνε αλλά οι 10 εκατομμύρια μαλ@κες από κάτω.

Όταν διαβάζω απόψεις σαν την δικιά σου πραγματικά εύχομαι απλά να μιλάει η οργή και όχι η λογική του. Γιατί αν αυτή είναι η λογική σου, τότε έχουμε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σέβεσαι τον δίπλα σου πολύ απλά περνάς σε κατηγορία ζώου, δεν υπάρχει μέση κατάσταση (αν και μερικά ζώα συμπεριφέρονται πολύ καλύτερα από ανθρώπους). Η υπόθεση με το parking και την οδηγική συμπεριφορά στην Ελλάδα έχει παραγίνει. Ας κάνει ο κύριος λοιπόν μήνυση κατ' αγνώστου για βανδαλισμό και αν βγει υπέρ του ελάτε να μου το πείτε. Αν δε μπορείς να το παρκάρεις ή πας με την συγκοινωνία ή το αφήνεις σε parking. Οι υπόλοιποι δηλαδή που ψάχνουν 2 ώρες για parking είναι οι βλάκες κι ο τυπάκος ο έξυπνος. Εμ δε πάει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτει κανεις τα λεφτα που εισπραττει αμεσα η εμμεσα το ελληνικο κρατος απο τα αυτοκινητα,θα επρεπε κανεις να πει κ ευχαριστω στον αυθαδη αουντακια.

-Τελη ταξινομησης

-Τελη κυκλοφοριας

-Εκτακτες εισφορες

-ΦΠΑ

-Κλησεις (μην ακουσω καμμια @κια για το δεν υπαρχει κρατος,εχω δει κληση για παρανομη σταθμευση στο κολωνακι με ωρα βεβαιωσης 1μιση τα μεσανυχτα)

-Φοροι βενζινης

-Τεκμηρια

-Τζιρος ασφαλιστικων

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σέβεσαι τον δίπλα σου πολύ απλά περνάς σε κατηγορία ζώου, δεν υπάρχει μέση κατάσταση (αν και μερικά ζώα συμπεριφέρονται πολύ καλύτερα από ανθρώπους). Η υπόθεση με το parking και την οδηγική συμπεριφορά στην Ελλάδα έχει παραγίνει. Ας κάνει ο κύριος λοιπόν μήνυση κατ' αγνώστου για βανδαλισμό και αν βγει υπέρ του ελάτε να μου το πείτε. Αν δε μπορείς να το παρκάρεις ή πας με την συγκοινωνία ή το αφήνεις σε parking. Οι υπόλοιποι δηλαδή που ψάχνουν 2 ώρες για parking είναι οι βλάκες κι ο τυπάκος ο έξυπνος. Εμ δε πάει έτσι.

Aνετοτατα βγαινει υπερ του...

Ασχετα αν θα πληρωσει αναλογο προστιμο για το παρκαρισμα του.

Το πιο πιθανο ειναι να μην κανει καν μυνηση ομως.

Το οτι μπορει καποιος να εχει δικιο δεν του δινει το δικαιωμα να προβαινει σε βανδαλισμους.

Το "Αν δεν σέβεσαι τον δίπλα σου πολύ απλά περνάς σε κατηγορία ζώου, " ..να διαβαζεται και απο τις δυο μεριες.

Οπως -προσωπικα- πιο πανω δεν εψαχνα ποιανου δικαιολογια ειναι καλυτερη να μη χρειαστει να ψαχνουμε και ποιο ζωο ειναι μεγαλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που τα ζώα ζουν αρμονικά μεταξύ τους......και δεν αναφέρομαι στη σχέση κυνηγού<>θηράματος....αλλά στην αρμονία και ισορροπία της φύσης που δημιούργησε αυτό το σύνολο.

εμείς από την άλλη δεν είμαστε ακριβώς ζώα......είμαστε περισσότερο παράσιτα που εκμεταλλευόμαστε στο έπακρο το περιβάλλον και εξαπλωνομαστε αδιακρίτως.....

το ''φυτοφάρμακο'' που μας κρατάει ακόμα όρθιους λέγεται κοινή λογική.....και όπου δε πίπτει λόγος...πίπτει ράβδος.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, έπρεπε να κατέβουν οι επιβάτες από το λεωφορείο κι όσοι περίμεναν στα τριγύρω στενά, να φτιάξουν καφέ και να τον περιμένουν να τελειώσει τις δουλειές του. Ούτε γερανός δε μπορεί να περάσει από τα στενά της Στουρνάρη αν έχουν κλείσει οι δρόμοι. Προσωπικά επειδή είμαι ο βλάκας της υπόθεσης θα περίμενα να γυρίσει για να φύγω αλλά χαίρομαι που του το έκαναν αυτό μπας και παραδειγματιστούν 5-6 ακόμα. Ελπίζω να το έδειξαν και στην τηλεόραση.

Έγινε επεξεργασία από DJD
Link to comment
Share on other sites

Τελικα οι Ελληνες εχουμε πολυ πλακα....Αναρωτιεμαι ποσοι απο οσους εθαψαν αυτο τον οδηγο οδηγουν πχ μηχανη η μηχανακι και κανουν οτι μπορει να φανταστει ο ανθρωπινος νους στον δρομο.....Βεβαια για τον Ελληνα ποτε δεν μετραει τι κανει ο ιδιος, παντα μετραει τι κανει ο αλλος και γιαυτο ποτε δεν θα παμε μπροστα σαν λαος....

Καποτε ειμουν στην Εθνικη πισω απο εναν οικογενειαρχη με τα παιδια του που οδηγουσε το τζιπ του στην αριστερη λωριδα (ενα RAV4 μην νομιζετε πως μιλαω για τον κοκκαλη) και να πηγαινει σωστα και μια χαρα ο ανθρωπος....Ξαφνικα με περναει απο Δεξια μια μηχανη μεγαλου κυβισμου και επειδη δεν ειχε χωρο να μπει αναμεσα στο RAV4 και στο διπλανο αυτοκινητο χωθηκε αναμεσα στο RAV4 και τις διαχωριστικες μπαρες. Φυσικα ο ανθρωπος δεν τον ειδε και λογικο ηταν οτι δεν κρατουσε το αμαξι ευθυγραμισμενο οποτε οταν περνουσε η μηχανη εκανε λιγακι αριστερα και παραλιγο να ακουμπησει τον αναβατη. Το αποτελεσμα ? Αντι να φυγει ο αναβατης χωρις να πει τπτ αρχισε να βαραει με γροθιες το καπο του αυτοκινητου εν κινηση. Νομιζω αυτο λεει πολλα για τον Ελληνα και τον τροπο σκεψης που εχει...Τα δικα σου δικα μου και τα δικα μου δικα μου με λιγα λογια....

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αυτο λεει πολλα για τον Ελληνα και τον τροπο σκεψης που εχει...Τα δικα σου δικα μου και τα δικα μου δικα μου με λιγα λογια....

Ακριβώς, γιαυτό κάνε εσύ την αυτοκριτική σου να κάνουμε κι εμείς την δική μας.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=596]greekfragma[/MENTION]

Κλασσικη ειρωνικη απαντηση Ελληναρα που απλα νιωθει θιγμενος γιατι ξερει πως και ο ιδιος δεν ειναι καλυτερος απο εκεινον που θαβει τοση ωρα, δεν μου κανει εντυπωση.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.