Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Σημερα ειδα στο ονειρο μου οτι ήμουν με το αυτοκίνητο και δεν πιάνανε τα φρένα και τράκαρα....

Μολις με πηρε τηλέφωνό η μάνα μου και μου ειπε πως τρεχαν "λαδια" απο το δοχείο των υγρών των φρένων.:nothing: OMFG

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειδα στο ονειρο μου οτι ήμουν με το αυτοκίνητο και δεν πιάνανε τα φρένα και τράκαρα....

Μολις με πηρε τηλέφωνό η μάνα μου και μου ειπε πως τρεχαν "λαδια" απο το δοχείο των υγρών των φρένων.:nothing: OMFG

Φανταζομαι αφοδευτηκαν τουβλα και ολα τα σχετικα.....φρικη!

btw ηξερε η ιδια οτι ηταν των φρενων ή της το ειπε αλλος?

επισης για πες μηπως συγκρατησες και τπτ αριθμους απο το ονειρο αυτο?

καμια πινακιδα αυτου που τρακαρες ισως?

Link to comment
Share on other sites

χαθηκε να βγαλει ενα ρετρο-like design με το συγκεκριμενο κινητηρα (και σε καλυτερη μορφη δε με χαλαει) το χ19??

Αν καταφερει να το κρατησει χαμηλα σε τιμη (αλλα και σε βαρος ..οπως το παλιο:p) αναρπαστο θα γινει :p.

Link to comment
Share on other sites

χαθηκε να βγαλει ενα ρετρο-like design με το συγκεκριμενο κινητηρα (και σε καλυτερη μορφη δε με χαλαει) το χ19??

Αν καταφερει να το κρατησει χαμηλα σε τιμη (αλλα και σε βαρος ..οπως το παλιο:p) αναρπαστο θα γινει :p.

εχουν παιξει κατι σεναρια revival κατα καιρους...

οπως αυτο πχ

επισης ειχε παιξει και σαν πιθανη βαση κι μικρη alfalotus που ισως να καθοταν γαντι

αλλα τελικα τα φυλανε για πιο μετα

παρεα με καμια fulvia ισως και κανενα νεο barchetta

2006-alpha-romeo-diva_460x0w.jpg

alfa_romeo_diva_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη προσοχη με τις ασφαλιστικες μαγκες,παιζει τρελλη απατεωνια.

Με βρηκε μια γουαναμπι γατα ασφαλιστικη πρακτορας και με πλευρισε να παρω ασφαλιση απο αυτην.

Να μην τα πολυλογω,τα βρηκαμε στην τιμη,αισθανθηκα τα ματια της να κανουν $$$ οταν ακουσε τι αξια ασφαλισης κλοπης θελω ,και αρχιζουν τα ωραια..

Της βαζω τα ευρα Παρασκευη να φυγω για 3ημερο,μου στελνει αντι για προσωρινο σημα μιση φωτοτυπια της αιτησης ασφαλισης ,με την υπογραφη της πανω στην ασφαλιστεα αξια,που κατα τυχη ηταν 5.000 ευρα κατω απο την συμφωνηθεισα.Της λεω στειλε ολοκληρη την φωτοτυπια,"μα-μου τι την θελεις" ,την στελνει και εγραφε πανω μεγαλυτερα ασφαλιστρα,και κατω κατω "το παρον δεν αποδεικνυει την συναψη συμβασης ασφαλισης,αποδεικνυεται μονον απο το ασφαλιστηριο συμβολαιο".Τα παιρνω ασχημα,την παιρνω τηλ της λεω "ιζολ΄,πως θα βγω στην εθνικη αφου αυτο δεν αποδεικνυει ασφαλιση" .Επιμενει αυτη,οχι δεν θαχεις προβλημα,ε ξυπνησε ο τσακωνας μεσα μου και της αραδιασα το πδ 298/1986 που λεει πως πρεπει ναναι το ασφαλιστηριο σημα.Υποψιν,το να κυκλοφορεις με ανασφαλιστο οχημα εχει φυλακη.Εν τω μεταξυ δεν δηλωσε καν οτι ο ροκκος ειναι ΤΟΥΡΜΠΟ (κ@υλωνω να το γραφω με κεφαλαια),ενω η ασφαλιστικη απαιτει να το δηλωνεις-αν δηλαδη γινοταν η στραβη ,θα παιζαμε παε εδεσσαικος με την εταιρια.Δεν πηρα τελικα τον ροκκο για το 3ημερο ,και της εστειλα μια επιστολη πουχε πιο πολλα αρθρα νομων απο ο,τι τονους.Πχ αυτο

και κανα 2 αλλα,και σημερα ξαφνικα αλλαξε το υφος της.Φυσικα ζητησα ακυρωση του συμβολαιου..

Ρεζουμε:Και στις συμβασεις ασφαλισεως εχουμε το δικαιωμα ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ εντος 14 ημερων,αν η συμβαση αυτη συνηφθη με εμαιλ-τηλεφωνο- νομος 2251/1994.Προσεχτε τους απατεωνες...Αν σας κανουν μα μου,καταγγελια εδω http://www.bankofgreece.gr/Pages/el/Contactus/form.aspx?id1=11 και αφηστε τους να τρεχουν με προστιμα.

ρε δεν γινεται,πρεπει να μεχουνε σταμπαρει.

Πηγα στον επομενο ασφαλιστικο πρακτορα,-oh hai να ο ροκκος ο ζουμπουρλουδικος,ποσα θες να μου τον ασφαλισεις?

-Θελω Χ

-Λιεκ προπερλε,στειλε μου συμβολαιο.

..περνανε 2 -3βδομαδες ,παιρνω τηλ "ιζολ που ειναι το συμβολαιο???"...

αρχιζει να μου τα μασαει "εεε να μωρε,να δουμε ποσο θα κανει" ...

Tsakonas :lol wut???Χ δεν μου ειπες στην αρχη??

Ασφαλιστρια :-ελα τωρα πως κανεις ετσι κλπ

Tsakonas :(της στελνω χ3στηριο email με 285 διαφορετικες διαταξεις και το λινκ που προανεφερα)

Σε χρονο dt χτυπα το τηλ,ήταν το bawss του πρακτορειου ασφαλισεων

Bawss-ΔΗΛΑΔΗ ΜΑΣ ΑΠΕΙΛΕΙΣ???

Tsakonas-Λιεκ δεν απειλω,μουπατε τοσα στην αρχη,γιατι μου τα γυρισατε τωρα,δικαιωμα μου ειναι αμα θελω να μιλησω σε μια δημοσια αρχη

Bawss-ΚΑΛΑ,ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΝΑ ΥΠΟΧΩΡΗΣΩ,ΑΛΛΙΩΣ ΑΜΑ ΗΘΕΛΑ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΗΞΩ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΓΑ ΓΩ ΤΩΡΑ..

Tsakonas-Τραβηξτε το...Εγω ζω απ'αυτο...

Bawss-fuuuuu

Tsak-Problem bawss???

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ που ασφαλίστηκα στην Toyota που συνεργάζεται με Allianz, είχαν ένα πρόγραμμα που ήταν online με την Allianz, καταχώρησαν τα δεδομένα, έβγαλε τιμή, πήραν φωτογραφίες το αμάξι, μου έδωσαν προσωρινή ασφάλεια και σε 1 μήνα, πήγα και πλήρωσα ακριβώς όσα είχαμε συμφωνήσει. κοινώς, μήπως να ασχοληθείς με κανένα σοβαρό μαγαζί?

Link to comment
Share on other sites

Παρε τηλ να σου πω τι και πως. Εχει αρχισει και με εκνευριζει το θεμα με τις ασφαλειες σου :p

Ονειρευομαι απο τωρα την στιγμη που θα ακουσω σε αντιπροσωπεια την αττακα "ΟΛΑ ΕΤΣΙ ΚΑΝΟΥΝ"

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ που ασφαλίστηκα στην Toyota που συνεργάζεται με Allianz, είχαν ένα πρόγραμμα που ήταν online με την Allianz, καταχώρησαν τα δεδομένα, έβγαλε τιμή, πήραν φωτογραφίες το αμάξι, μου έδωσαν προσωρινή ασφάλεια και σε 1 μήνα, πήγα και πλήρωσα ακριβώς όσα είχαμε συμφωνήσει. κοινώς, μήπως να ασχοληθείς με κανένα σοβαρό μαγαζί?

πριν απο λιγο μου εστειλαν συμβολαιο με χιλιαδες συγγνωμες ,με τιμη 20κατι ευρω κατω απο την αρχικη τιμη Χ..:smoke::smoke:...Pwnage...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.