Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Για το catch can η γνώμη μου,αν θες:βγάζες και τα 2 σωληνάκια από πάνω και τα ενώνεις με ενα Τ. Υστερα ενα 3ο σωληνάκι πιάνει στο Τ και στη 1 υποδοχή του δοχείου.Στην άλλη που μένει κενή,φιλτράκι:T:

Με αυτό το τρόπο θα έχεις μονίμως ανοιχτή μια τρύπα στην πολλαπλή όμως.

Link to comment
Share on other sites

Το όλο θέμα με το catch can είναι μην κάνεις recirculate τις αναθυμιάσεις στην εισαγωγή.Για την ακρίβεια υπάρχουν 2 τρόποι σύνδεσης.Open και Closed Loop.:T:

μάζι σου, Κυρίως τα υγροποιημένα λάδια.

Open loop στην ουσία γίνεται breather tank. Πετάς τον σωλήνα από την pcv στο ένα ρακόρ και στο άλλο ρακόρ βάζεις φιλτράκι αλλά ταπώνεις την πολλαπλή.

Εγώ προτίμησα να το κρατήσω όσο πιο στοκ γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

κανονικα θα επρεπε να καλυπτει με αντικατασταση του κινητηρα.

θα ειναι ενας κινητηρας το ιδιο αν θα αντικατασταθουν τα ελατηρια..?

Για να αλλάξεις ελατήρια, πρεπει, να λύσεις καπάκι, κάρτερ, να ξεβιδώσεις μπιέλες.

που ξέρω εγώ αν ο μαστρομήτσος, που δεν θα πληρωθεί τα αντικειμενικά λεφτά για αυτό που θα κάνει, τσακώθηκε με την γυναίκα του εχθές, και προχθές η κόρη του έχασε την παρθενιά της και αντί για 100nm στην κεφαλή βάλει το αερόκλειδο και σφίξει με 180 και τις μπιέλες με 90. Όλα μπανάνα θα γίνουν.

Link to comment
Share on other sites

BTW

Μόλι έμαθα ότι φίλος φίλου με Polo Gti 1.4 tsi, πάει για αλλαγή ελατηρίων εμβόλων. γιατί σε 10.000χλμ του έκαψε 4+ λίτρα λάδι.

ibiza cupra, fabia rs αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα;;

Link to comment
Share on other sites

ibiza cupra, fabia rs αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα;;

Νομίζω τα cuprakia λιγότερο. Τα fabia δεν ξέρω.

Θέλω τσακωνο άποψη για το λινκ του MaGiCMaN.

Πάντως όσοι άκουσαν μετά την αλλαγή ελατηρίων, θόρυβο, βάρεσαν μέταλλα από κακή συναρμολόγηση....

Link to comment
Share on other sites

ΚΙΑ ceed που πολλοί απο δω μέσα τα κοροιδεύουν (ήμουν κάποτε απο αυτούς)

στα 3 χρόνια 103.000km και δεν έχει κανει το παραμικρό κιχ...

Περίμενες να κάνει?

Οι κορεάτες είναι απ τους πιο αξιόπιστους overall

Link to comment
Share on other sites

ΚΙΑ ceed που πολλοί απο δω μέσα τα κοροιδεύουν (ήμουν κάποτε απο αυτούς)

στα 3 χρόνια 103.000km και δεν έχει κανει το παραμικρό κιχ...

nissan primera, 130.250 km και τέλος του μήνα κλείνει δεκαετία. same situation, να αρχίσω να ανησυχώ ; :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.