Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

+1 για cintroen c1 απὀ έμενα.Και πάει και καλά για τα κυβικά του και τα άλογα του.Λίγο μαλακή ανάρτηση έχει,αλλά κατά τα άλλα super!Πήγα Ναύπλιο-ήρθα και έκαψα 25 ευρώ!Και πήγαινα 130-150!

Δεν το λέω και τέρας κατανάλωσης

Εδώ εγώ με το 2άρι 2κάβαλος πήγα Ναύπλιο,έκανα την βόλτα μου στον καραθώνα με αρκουδίσιον και γύρισα το καλοκαίρι με 5,8 μέση και ταχύτητα σταθερά πάνω από 120 και έκαψα 33€ και του ρίχνω κάτι λιγότερο από τα διπλά άλογα, +400cc, +1 κύλινδρο και +200 κιλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λέω και τέρας κατανάλωσης

Εδώ εγώ με το 2άρι 2κάβαλος πήγα Ναύπλιο,έκανα την βόλτα μου στον καραθώνα με αρκουδίσιον και γύρισα το καλοκαίρι με 5,8 μέση και ταχύτητα σταθερά πάνω από 120 και έκαψα 33€ και του ρίχνω κάτι λιγότερο από τα διπλά άλογα, +400cc, +1 κύλινδρο και +200 κιλά.

Ωραία,και; 25 ευρώ έγραψα,στο Τολό έμενα που είναι έξω από το Ναύπλιο και σε ένα Σ/Κ με τις βόλτες μου και αυτά έκαψε 25 ευρώ.Δεν το είπα τέρας κατανάλωσης.Αλλά έχω εμπειρία από c1 και έγραψα +1.Αν είχα από mazda2 σε ταξίδι,γιατί εντός πόλης έχω, θα έγραφα και για αυτό.Επίσης αν θυμάμαι καλά από το άλλο forum το 2αρι σου δεν είναι μαμά...Και εγώ mazdakias είμαι,mx5 έχω πάνω από 300hp,και αν ήταν να πάρω κάτι από τα 2 το 2αρι θα έπαιρνα.Νο offence ετσι :T:

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα την ιδια τρομπα καυσιμου απο το ebay Αγγλια 65 ευρω στο σπιτι μου.

ο μηχανικος μας, ρωτησε ποσο εχει εδω...250 ευρω.ΑΑΑΝΤΕ ΓΕΙΑ! :fist:

Πετρο ευχομαι να τη χαρείς παλι τη πισω-κούνα σου :p

Link to comment
Share on other sites

Τέθηκε σαν ερώτημα στον μηχανικό και αν θυμαμαι καλα ειπε οτι θα ριξει μια ματια και σε αυτα.

θα το ελέγξω και εγω κάποια στιγμή (αφου δεν ειναι και δυσκολη διαδικασια αν θυμαμαι καλα) απλα μιας και οταν χτύπαγες το ντεποζιτο επαιρνε μπρος μαλλον δεν ειναι θεμα της καλωδιωσης :)

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη προσοχη με τις ασφαλιστικες μαγκες,παιζει τρελλη απατεωνια.

Με βρηκε μια γουαναμπι γατα ασφαλιστικη πρακτορας και με πλευρισε να παρω ασφαλιση απο αυτην.

Να μην τα πολυλογω,τα βρηκαμε στην τιμη,αισθανθηκα τα ματια της να κανουν $$$ οταν ακουσε τι αξια ασφαλισης κλοπης θελω ,και αρχιζουν τα ωραια..

Της βαζω τα ευρα Παρασκευη να φυγω για 3ημερο,μου στελνει αντι για προσωρινο σημα μιση φωτοτυπια της αιτησης ασφαλισης ,με την υπογραφη της πανω στην ασφαλιστεα αξια,που κατα τυχη ηταν 5.000 ευρα κατω απο την συμφωνηθεισα.Της λεω στειλε ολοκληρη την φωτοτυπια,"μα-μου τι την θελεις" ,την στελνει και εγραφε πανω μεγαλυτερα ασφαλιστρα,και κατω κατω "το παρον δεν αποδεικνυει την συναψη συμβασης ασφαλισης,αποδεικνυεται μονον απο το ασφαλιστηριο συμβολαιο".Τα παιρνω ασχημα,την παιρνω τηλ της λεω "ιζολ΄,πως θα βγω στην εθνικη αφου αυτο δεν αποδεικνυει ασφαλιση" .Επιμενει αυτη,οχι δεν θαχεις προβλημα,ε ξυπνησε ο τσακωνας μεσα μου και της αραδιασα το πδ 298/1986 που λεει πως πρεπει ναναι το ασφαλιστηριο σημα.Υποψιν,το να κυκλοφορεις με ανασφαλιστο οχημα εχει φυλακη.Εν τω μεταξυ δεν δηλωσε καν οτι ο ροκκος ειναι ΤΟΥΡΜΠΟ (κ@υλωνω να το γραφω με κεφαλαια),ενω η ασφαλιστικη απαιτει να το δηλωνεις-αν δηλαδη γινοταν η στραβη ,θα παιζαμε παε εδεσσαικος με την εταιρια.Δεν πηρα τελικα τον ροκκο για το 3ημερο ,και της εστειλα μια επιστολη πουχε πιο πολλα αρθρα νομων απο ο,τι τονους.Πχ αυτο

Ν 1569/1985: Ασφαλιστικοί Πράκτορες ΒΛ.& ΠΔ 190/06,ασφάλιση αυτοκιν.ατυχημ.κλπ (46464)

Αρθρο 21Α

*** ΠΡΟΣΟΧΗ: Με το άρθρο 14 ΠΔ 190/2006,ΦΕΚ Α 196/14.9.2006,ορίζεται ότι:

"Από την έναρξη ισχύος του διατάγματος αυτού καταργείται κάθε διάταξη του ν.

1569/1985 (Φ.Ε.Κ. Α/183) που έρχεται σε αντίθεση προς τις διατάξεις του

παρόντος καθώς και κάθε άλλη διάταξη της κείμενης νομοθεσίας που έρχεται σε

αντίθεση προς τις διατάξεις αυτού ή ανάγεται σε θέματα ρυθμιζόμενα από

αυτό".

Αρθρο 21α

Ποινικές κυρώσεις

`Οποιος παραβαίνει τις διατάξεις του παρόντος νόμου τιμωρείται με

φυλάκιση μέχρι ένα (1) έτους και με χρηματική ποινή ίση με το σε

δραχμές ισόποσο των 4.000 ECU, εάν δεν τιμωρείται βαρύτερα με άλλες

διατάξεις.

***Το άρθρο 21Α προστέθηκε με το άρθρο 15 του Ν.2170/1993 (ΦΕΚ Α 150)

και κανα 2 αλλα,και σημερα ξαφνικα αλλαξε το υφος της.Φυσικα ζητησα ακυρωση του συμβολαιου..

Ρεζουμε:Και στις συμβασεις ασφαλισεως εχουμε το δικαιωμα ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ εντος 14 ημερων,αν η συμβαση αυτη συνηφθη με εμαιλ-τηλεφωνο- νομος 2251/1994.Προσεχτε τους απατεωνες...Αν σας κανουν μα μου,καταγγελια εδω http://www.bankofgreece.gr/Pages/el/Contactus/form.aspx?id1=11 και αφηστε τους να τρεχουν με προστιμα.

Link to comment
Share on other sites

και να φανταστείς ο τύπος που το ανέβασε, έκανε re-upload προσθέτοντας λίγα sec για να φάνει το nipslip. Σε αυτό που είδα εγώ χθες δεν υπήρχε :p

[edit] έκτος κι αν απλά ο Lakisss έκανε edit και έβαλε vid από άλλον uploader με περισσότερο "υλικό" [/edit]

Έγινε επεξεργασία από kaynd
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.