Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Έλα ρε εσύ ήσουν;

ο σoυπερμαν δεν εχει χαιτη

η χαμ00ρα ειχε στοπ και οχι ερυθρο σηματοδοτη

και η προαναφερθεισα πτηση ηταν πανω απο το toyota

therefore your findings are invalid

funny....

but invalid!

:p

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο λίγα χρόνια αποκτάς εμπειρία..

Έχω πάει πολλούς φίλους/φιλες σπίτι τους και μου έχουν πεί ότι οδηγάω αρκετά καλά..

Δεν μου σβήνει ποτέ, και επίσης τηρώ πάντα τις προτεραιότητες..

Μη σκάτε τόσο κάποιοι... Εγώ τις εμπειρίες μου σας έλεγα..

η εμπειρια στο τιμονι κατ εμε ειναι να προβλεπεις τις μ@λ@κιες των αλλων και οχι αν το πας καλα.

Link to comment
Share on other sites

Και στο θέμα της εμπειρίας της οδήγησης υπάρχει και άλλο ένα μικρό θεματάκι θα έλεγα...Το να ξέρω να οδηγάω στην καθημερινή ζωή, δλδ να πηγαίνω από το σπίτι στην δουλειά, να σέβομαι κανόνες, να παρκάρω, να ανοίξω σε καμία ευθειούλα, να προβλέπω ατυχήματα πριν γίνουν κλπ, και εντελώς άλλη φάση να οδηγάω αγωνιστικά, φέρνοντας στα όρια το αμάξι μου και τις ικανότητες μου.

Για το 2ο, το 1ο δεν ειναι προαπαιτούμενο και τούμπαλιν. Ενα μικρό παράδειγμα πιστέυω το δείχνει, ο πατέρας μου 30 χρόνια που οδηγάει δεν έχει προκαλέσει ή συμμετάσχει σε ατύχημα, σέβεται πάντα κανόνες και ούτε κλήσεις έχει φαει κλπ...το mx5 (που το οδηγεί συχνά) να το drift-άρει σε βροχή δεν μπορεί πάντως...γιατί απλά δεν έχει ούτε το θεωρητικό ούτε το πρακτικό υπόβαθρο..

Link to comment
Share on other sites

Λεπον οπως ειχα πει πριν το καλοκαιρι ψαχνομουν μαζι με τον αδερφο μου για αγορα μηχανης.αφου ξεκινησαμε απο ss κτλ κτλ καταληξαμε αναμεσα σε duke και sm 630.κοιταγαμε για μεταχειρα αλλα λογω των προβληματων που βγαζουν εαν ο προηγουμενος δεν τα προσεχε και λογω των χρηματοδοτικων που βγαζουν τωρα που δεν πουλανε τιποτα θα παμε για καινουργιο.το δουκα μας τον πανε στα 8500Ε χωρις επιτοκιο(προκαταβολη κανα 2500Ε) ενω για το sm θα δωσω μονο αυτο το λινκ

Husqvarna - Motorcycles

που φυσικα διευκολυνει πολυ...

οποτε παμε μαλλον για το 630.

εχει κανενας κανενα απο τα παραπανω να μας πει τι προβληματα εχουν,τι περιεργα εχουν και γενικα τι παιζει με αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Λεπον οπως ειχα πει πριν το καλοκαιρι ψαχνομουν μαζι με τον αδερφο μου για αγορα μηχανης.αφου ξεκινησαμε απο ss κτλ κτλ καταληξαμε αναμεσα σε duke και sm 630.κοιταγαμε για μεταχειρα αλλα λογω των προβληματων που βγαζουν εαν ο προηγουμενος δεν τα προσεχε και λογω των χρηματοδοτικων που βγαζουν τωρα που δεν πουλανε τιποτα θα παμε για καινουργιο.το δουκα μας τον πανε στα 8500Ε χωρις επιτοκιο(προκαταβολη κανα 2500Ε) ενω για το sm θα δωσω μονο αυτο το λινκ

Husqvarna - Motorcycles

που φυσικα διευκολυνει πολυ...

οποτε παμε μαλλον για το 630.

εχει κανενας κανενα απο τα παραπανω να μας πει τι προβληματα εχουν,τι περιεργα εχουν και γενικα τι παιζει με αυτα?

Ο δουκας ειναι πανακριβος . 1ον .

Μπορει να εχει τις καλυτερες αναρτησεις κλπ κλπ και ακριβο περιφερειακο εξοπλισμο γενικοτερα αλλα 8,5κ για μονοκυλινδρο δεν θα τα εδινα με τιποτα...!!!!! ( με 8.5κ - 9 να φανταστεις παιρνεις hayabusa σε παρα πολυ καλη κατασταση μεταχειρω και ας μην εισαι τυπος που την τρεχεις παλι αξιζει για κανα ταξιδι κλπ) Πιστεψε με θα τον βαρεθητε καποια στιγμη ...

Με την σβαρνα ειναι καπως μπερδεμα δεν ξερω τι παιζει απο ανταλακτικα υποστηριξη παρολο που την εχει φορτωθει η bmw . ( σαν μηχανη μου αρεσει ομως . Και απο τον δουκα περισσοτερο . )

Η γνωμη μου γενικοτερα . Θελετε Sm sony και καλα παρτε μεταχειρω ενα sm 690 ktm με κανα ταλιρο - 6 η την χου-σβαρνα new . Αν θελετε να χαλασετε 8.5 παρτε κατι αλλο . Σε τdm πχ . H ακομη κανενα versys πχ . <---- ( σε new ) η ---- με 8.5 πχ μτχ http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1761160/

Επισης τωρα που δεν πουλανε τιποτα εχουν γεμισει και οι μαντρες με μεταχειρισμενα σε τιμες χωμα και λιγα χλμ. Σε αυτην την κατασταση που επικρατει γενικως στην Ελλαδα καινουριο μονοκυλινδρο επαναλαμβανω με 8.5κ ΔΕΝ θα τα εδινα . Μπες car.gr και κοιτα ποσο παιζουν οι δουκες για να δεις και ποσα θα χασεις αν τον παρεις καινουριο και τον βαρεθεις σε κανα χρονο .

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.