Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Φαντάζομαι τα παραπάνω είναι πραγματικά χιλιόμετρα. Θα ήθελα επίσης να επιβεβαιώσεις πως όταν το κοντέρ δείχνει 260, τα πραγματικά είναι 235.

Γύρω στα 240~244 θα είναι.. Οταν θα δείχνει 260Km/h..

Αύριο δίνω σήματα επιτέλους θα οδηγάω νόμιμα γενικά... :p

Ευχηθείτε μου καλή τύχηηηη!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Να ξυπνάς κάθε πρωί και να οδηγάς αυτό :man_in_love:

LkEHx.jpg

Λένε ότι αυτό που θα μπει σε παραγωγή θα έχει ελάχιστες διαφορές με το πρωτότυπο... Τρελαίνομαι...

Περισσότερες φωτογραφίες εδώ: http://www.ft86club.com/forums/showthread.php?t=1780

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα που να το πρωτοβαλω. :p

Porsche 911 996 CARRERA S ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Μη σας χαλάσω αλλά την έχει αλλάξει εδώ και πολύ καιρό με ένα ροζ (εννοείται) Range Rover. Όποιος κατέβει την Παπανδρέου στη Γλυφάδα μπορεί και να το πετύχει :p

Να ξυπνάς κάθε πρωί και να οδηγάς αυτό :man_in_love:

Λένε ότι αυτό που θα μπει σε παραγωγή θα έχει ελάχιστες διαφορές με το πρωτότυπο... Τρελαίνομαι...

Περισσότερες φωτογραφίες εδώ: PICS: Updated Toyota FT-86 II Concept at 2011 Frankfurt IAA - Scion FR-S Forum | Subaru BRZ Forum | Toyota FT-86 Forum | ft86club

Ότι αμάξι και να 'χεις κάποια στιγμή θα το βαρεθείς, αν σε παρηγορεί αυτό :p

Έγινε επεξεργασία από jpavly
Link to comment
Share on other sites

Eγώ αυτήν θέλω... Πραγματικά θα προτιμούσα να την πάρω παρά να αγοράσω σπίτι...

Εξάλλου φορολογούνται πλέον τα ακίνητα από ότι μαθαίνω...

Αυτό είναι πετούμενο... :D

lamborghiniaventadorliv.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 240~244 θα είναι.. Οταν θα δείχνει 260Km/h..

Αύριο δίνω σήματα επιτέλους θα οδηγάω νόμιμα γενικά... :p

Ευχηθείτε μου καλή τύχηηηη!!! :p

Οδηγας ενα αμαξι με τετοιες ταχυτητες,χωρις διπλωμα ; Ποσο χρονων εισαι;

ΕΔΙΤ: Αυτο δεν ειναι αμαξι,ειναι μπατμομπιλ lol

Link to comment
Share on other sites

Λάθος η Τζούλια πριν 10 μέρες αγόρασε αυτό...

-> 304289_174219052655642_100002026467437_371642_237168747_n.jpg

Όσο για το aventador τα σπάει φίλε... Ίσως λίγο μπατμομπιλ αλλά εντυπωσιακή.

Χαχα και μια OffTopic εικόνα:unled2kj.png

Πατήστε τον!!!! :D Δεν έχει προτεραιότητα... :D

Έγινε επεξεργασία από aris20
Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν 16χρονών έπαιρνα κρυφά τα κλειδιά του αυτοκινητου της μάνας μου και έφευγα μετά τις 2, και γυρνούσα στις 6 πριν ξυπνήσει... :)

Είσαι απλά πολύ τυχερός άνθρωπος...μία χοντρή στραβή χωρίς δίπλωμα και θα είχες ''κλείσει το σπίτι σου''.

Ζώνη φόραγες/φοράς τουλάχιστον?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι απλά πολύ τυχερός άνθρωπος...μία χοντρή στραβή χωρίς δίπλωμα και θα είχες ''κλείσει το σπίτι σου''.

Ζώνη φόραγες/φοράς τουλάχιστον?

Πάντα...

Είπαμε δεν πάω και για αυτοκτονία...

Πολλές φορές πήγα να τρακάρω, αλλά την γλύτωσα τουλάχιστον 10-15φορές για κλάσματα δευτερολέπτου...

Η γνώμη μου είναι ότι στο τιμόνι αν πας να κάνεις καμια χαζομάρα, να έχεις τα μάτια σου 14.. Και καλύτερα τις ώρες που είναι μετά τις 1... (έχει λιγότερη κίνηση)..

Η αποφυγή πάντα είναι η λύση... Αλλά τι σας λέω και εγώ..

Αντε να πάρω το δίπλωμα τώρα γιατί θέλω να κατέβω Αθήνα για βόλτα :D... Να οδηγήσω με την ησυχία μου επιτέλους...

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ευτυχως καταλαβες μονος σου οτι με αυτα τα αμαξια δεν ειναι να τρεχεις τοσο ,γιατι δεν πατανε απο ενα σημειο και μετα.

Να σου πω και ενα περιστατικο που ειχα δει με τον πατερα μου πριν 4 χρονια.

Πηγαιναμε Λαμια και μας περναει ενα Ranault Clio σαν αστραπη,10 χιλιομετρα πιο κατω το Renault ηταν τουμπαρισμενο και μας ειπε ενας ανθρωπος που ηταν στο απεναντι παρκινγκ και το δε,οτι εφερε 3-4 σβουρες στον αερα ετσι ξαφνικα στην ευθεια.

Καλη και ωραια η ταχυτητα και ο ιλιγγος,αλλα τετοια αμαξια (και σαν το δικο σου) χωρις τα απαραιτητα για να πιασουν τοσο μεγαλες ταχυτητες (πχ αεροτομη καλη) ,με ενα πετραδακι και μονο μπορουν να πεταξουν ,να σου κανουν τη στραβη.

Για το οτι οδηγας απ'τα 16 στα κρυφα με κινδυνο να μας σκοτωσεις,ασ'το καλυτερα.

:slap::p

Υ.Γ: Κρυφα το παιρνε και ο ξαδερφος μου και απο τα 19 του ειναι σε καροτσακι,τρωει με ορο και φοραει πανες.Απο νοητικες ικανοτητες...δε καταλαβαινει και πολλα.

Τωρα ειναι 25 και δεν εχει ζησει τη ζωη του...

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτό που λέει ο Lakisss,

Ξέρω περίπτωση, που χτύπησε η αστυνομία ένα βράδυ το κουδούνι και ενημέρωσε τον κ.Τάδε ότι ο γιος του είναι άσχημα στο νοσοκομείο. Τους είπε ότι μάλλον έχει γίνει λάθος γιατί ο γιος του είναι μέσα και κοιμάται. Όταν ο άνθρωπος αυτός μπήκε στο δωμάτιο και το βρήκε άδειο (μαζί έλειπε και το αυτοκίνητο) κόντεψε να πεθάνει (δεν κάνω πλάκα) και αντι να πάει να δει το γιό του μπήκε και αυτός για νοσηλεία στην εντατική του νοσοκομείου.

Και δεν είναι κάτι που απλά έχω ακούσει. Είναι γεγονός.

Συγνώμη που θα στο πω έτσι ωμά, αλλά εσύ έχεις κάθε δικαίωμα στη βλακεία και στα παιχνίδια με το θάνατο. Οι άλλοι όμως (είτε οι δικοί σου είτε αυτοί που θα πάρεις καποια φορά στο λαιμό σου) τι σου φταίνε;

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ευτυχως καταλαβες μονος σου οτι με αυτα τα αμαξια δεν ειναι να τρεχεις τοσο ,γιατι δεν πατανε απο ενα σημειο και μετα.

Να σου πω και ενα περιστατικο που ειχα δει με τον πατερα μου πριν 4 χρονια.

Πηγαιναμε Λαμια και μας περναει ενα Ranault Clio σαν αστραπη,10 χιλιομετρα πιο κατω το Renault ηταν τουμπαρισμενο και μας ειπε ενας ανθρωπος που ηταν στο απεναντι παρκινγκ και το δε,οτι εφερε 3-4 σβουρες στον αερα ετσι ξαφνικα στην ευθεια.

Για το οτι οδηγας απ'τα 16 στα κρυφα με κινδυνο να μας σκοτωσεις,ασ'το καλυτερα.

:slap::p

Η αδερφή μου το έπαθε αυτό.... Έτρεχε στον περιφερειακό σε μια πολύ ανοικτή στροφή και έφαγε 3 σβούρες....

Αλλά δεν τράκαρε, απλά όλοι πίσω της φρενάρανε..

Για αυτό θέλω συγκεκριμένα να πάω σε αυτοκίνητο όπως το VW Scirocco, πατάει πιο καλά από όλα τα αυτοκίνητα, της κατηγορίας του και στις στροφές δεν παίρνεις χαμπάρι, πας με 140 και νομίζεις ότι πας με 90...

Σίγουρα είναι επικίνδυνο... Για αυτό καλύτερα στην εγνατία η σε δρόμους με ελάχιστη κίνηση και φυσικά δρόμους που τους έχουμε κάνει ήδη 1-2 φορές... Κάποια σημεία της εγνατίας είναι πολύ καλά στημένα..

Όσο για τα ατυχήματα... Είναι να μην σου τύχει η στραβή αν το ρισκάρεις τότε...

Όσο για το Leon, δε ξέρω αν είναι revo, ο ήχος δεν ακούγεται διότι επειδή μιλάω σε κάποια φάση έβαλα το τραγούδι για να μην ακούγομαι..

Έγινε επεξεργασία από aris20
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό θέλω συγκεκριμένα να πάω σε αυτοκίνητο όπως το VW Scirocco, πατάει πιο καλά από όλα τα αυτοκίνητα, της κατηγορίας του και στις στροφές δεν παίρνεις χαμπάρι, πας με 140 και νομίζεις ότι πας με 90...

Μην το παρεις,εχει ΣΚ@ΤΑ κιβωτιο

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION] Εκτος του οτι απλα κανεις λαθος, στο χα πει να πας για dsg? :p

[MENTION=16603]aris20[/MENTION] Ρε αδερφε, ειμαστε μια ηλικια και πραγματικα απορω με ολα αυτα που εχεις γραψει...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.