Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Λοιπόν..Τα φώτα σας :D Σε Panda 100HP φοράω Toyo T1R σε διάσταση 195/50/15..Επειδή τα λάστιχα παρενοχλούν σεξουαλικά τους θόλους μου σε κάθε λακούβα ( και όχι μόνο ), πάω πάλι για 45άρι προφίλ..Οι υποψήφιοι:

- Yokohama S.Drive

- Toyo T1-R (ξανά)

- Uniroyal RainSport 2

- Kumho Ecsta KU31

- Continental SportContact 2

...Αυτά έχω προς το παρόν υπ'όψη..Απόψεις? :D

Άρα για τα T1-R έχεις άποψη. Δεν είσαι ευχαριστημένος και βάζεις και άλλες επιλογές ή απλά σκέφτεσαι αλλαγή?

Εγώ θα δοκίμαζα και τα s-drive αλλά θα κοπανάει αρκετά λόγο σκληρού πλαινού.

Από θέμα άνεσης μια και πλέον κατεβαίνεις σε ζόρικο προφιλ, κοίτα csc2, Exalto PE2, T1-R

Link to comment
Share on other sites

εχουμε διαφορετικη λογικη.

θα προτιμουσα αν δεν ειχα ανεση να μαζευα ενα χρονο τα 200 και να παω να μου κανει σωστη δουλεια απο οτι να τα βαλω σημερα μονος μου με 15.

με πιανεις;

Link to comment
Share on other sites

Άρα για τα T1-R έχεις άποψη. Δεν είσαι ευχαριστημένος και βάζεις και άλλες επιλογές ή απλά σκέφτεσαι αλλαγή?

Εγώ θα δοκίμαζα και τα s-drive αλλά θα κοπανάει αρκετά λόγο σκληρού πλαινού.

Από θέμα άνεσης μια και πλέον κατεβαίνεις σε ζόρικο προφιλ, κοίτα csc2, Exalto PE2, T1-R

Όχι μια χαρά είναι τα Toyo..Για αλλαγή σκέφτομαι όλα τα υπόλοιπα (δεδομένου οτι τα T1R μου τα δίνει σε ίδια τιμή με τα s.drive)..

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειχα πει πιο παλια ψηνομαι μαζι με τον αδερφο μου για μηχανη μεγαλη...στην αρχη λεγαμε για ss αλλα δεδομενου της καταστασης της αθηνας και της βενζινης,ειπαμε για κατι αλλο.κοιταμε κατι προς z750 κτλ.αυτα τι λενε?επισης αν εχει καποιος καμια προταση,ευπροσδεκτη...για μεταχειρισμενο κοιταμε.

Ο Ζαχαρίας 750 είναι δυνατό εργαλείο και πολύ αγαπημένο επίσης μέσα στην πόλη. Άγριο streetάδικο. Τι ανάγκες έχετε όμως;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..Τα φώτα σας :D Σε Panda 100HP φοράω Toyo T1R σε διάσταση 195/50/15..Επειδή τα λάστιχα παρενοχλούν σεξουαλικά τους θόλους μου σε κάθε λακούβα ( και όχι μόνο ), πάω πάλι για 45άρι προφίλ..Οι υποψήφιοι:

- Yokohama S.Drive

- Toyo T1-R (ξανά)

- Uniroyal RainSport 2

- Kumho Ecsta KU31

- Continental SportContact 2

...Αυτά έχω προς το παρόν υπ'όψη..Απόψεις? :D

ομορφα κι ωραια τα Toyo T1-R (195/50/15)

αλλα ξεραθηκαν γρηγορα imho και δεν ηταν πολυκαιρισμενα κατα την αγορα τους

ενω προσεχα πιεσεις κτλ κι εχουν ακομα βαθος πελματος γλυστρανε ελεεινά πλεον.

οσονουπω θα πρεπει να τα αντικαταστησω και ψαχνω κι εγω κατι με καπως μεγαλυτερη αντοχη

τα Yokohama S.Drive, Continental SportContact 2 ειναι απο τα υποψηφια

προσεξε μονο μην το 45αρι παρενοχλησει τις ζαντες σου μετα

Link to comment
Share on other sites

εχουμε διαφορετικη λογικη.

θα προτιμουσα αν δεν ειχα ανεση να μαζευα ενα χρονο τα 200 και να παω να μου κανει σωστη δουλεια απο οτι να τα βαλω σημερα μονος μου με 15.

με πιανεις;

Όχι, γιατί πάλι 200€ θα δώσεις και θα μπορούσες να τα κάνεις κάτι άλλο πιο σημαντικό.

Είτε τα δώσεις σε 2 μέρες είτε τα δώσεις σε 4 χρόνια, τα ίδια μεροκάματα θες για να τα μαζέψεις.

Ενώ μπορείς να πάρεις 3 ρολά και να δοκιμάσεις 3 φορές μέχρι να το πετύχεις και μετά πάλι θα είσαι κερδισμένος.

Link to comment
Share on other sites

ομορφα κι ωραια τα Toyo T1-R (195/50/15)

αλλα ξεραθηκαν γρηγορα imho και δεν ηταν πολυκαιρισμενα κατα την αγορα τους

ενω προσεχα πιεσεις κτλ κι εχουν ακομα βαθος πελματος γλυστρανε ελεεινά πλεον.

οσονουπω θα πρεπει να τα αντικαταστησω και ψαχνω κι εγω κατι με καπως μεγαλυτερη αντοχη

τα Yokohama S.Drive, Continental SportContact 2 ειναι απο τα υποψηφια

προσεξε μονο μην το 45αρι παρενοχλησει τις ζαντες σου μετα

Κι εμένα το ίδιο..Έχουν κάνει 30.000km βέβαια αλλα ενώ βάθος υπάρχει, το αμάξι γλυστράει τραγικά εύκολα..

Το 50άρι παρενοχλεί τους θόλους λόγω μικρού χαμηλώματος, το 45άρι παρενοχλέι τις ζάντες λόγω υπεράριθμων λακουβων.. (μιλάμε για ζάντα-καρδιογράφημα όταν έβγαλα τα Eagle F1 195-45 που φόραγα πρίν τα Toyo)

Link to comment
Share on other sites

Όχι μια χαρά είναι τα Toyo..Για αλλαγή σκέφτομαι όλα τα υπόλοιπα (δεδομένου οτι τα T1R μου τα δίνει σε ίδια τιμή με τα s.drive)..

Το s drive θα σου κοπανάει αρκετά περισσότερο απ τα υπόλοιπα λόγο του σκληρού πλαϊνού

Link to comment
Share on other sites

Όχι, γιατί πάλι 200€ θα δώσεις και θα μπορούσες να τα κάνεις κάτι άλλο πιο σημαντικό.

Είτε τα δώσεις σε 2 μέρες είτε τα δώσεις σε 4 χρόνια, τα ίδια μεροκάματα θες για να τα μαζέψεις.

Ενώ μπορείς να πάρεις 3 ρολά και να δοκιμάσεις 3 φορές μέχρι να το πετύχεις και μετά πάλι θα είσαι κερδισμένος.

οκ δικο σου σκεπτικο, γιατι προσπαθεις να μου το επιβαλεις;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς συγκρίνουμε; Την εφ' όρου ζωής εγγύηση και ποιότητα της 3M & της Llumar, με κινέζικο ρολό αμφιβόλου ποιότητας το οποίο, κατα πάσα πιθανότητα δεν ειναι UV κλπ;

Ουτε καν. 200 στην 3M και δεν ξανασχολείσαι.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς συγκρίνουμε; Την εφ' όρου ζωής εγγύηση και ποιότητα της 3M & της Llumar, με κινέζικο ρολό αμφιβόλου ποιότητας το οποίο, κατα πάσα πιθανότητα δεν ειναι UV κλπ;

Ουτε καν. 200 στην 3M και δεν ξανασχολείσαι.

αυτο ακριβως.

τελικα μαν πηγαμε και τα βαλαμε στην 3μ εδω καλαματα.

απλα τζι -τζι

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς συγκρίνουμε; Την εφ' όρου ζωής εγγύηση και ποιότητα της 3M & της Llumar, με κινέζικο ρολό αμφιβόλου ποιότητας το οποίο, κατα πάσα πιθανότητα δεν ειναι UV κλπ;

Ουτε καν. 200 στην 3M και δεν ξανασχολείσαι.

Μα εννοείται ότι άμα μπορείς να το δώσεις τα δίνεις. Άμα δεν σε νοιάζει όμως και προσπαθείς να την βγάλεις όσο πιο φθηνά γίνεται τότε απλά παίρνεις το κινέζικο με 15€.

Για αυτό το λόγο και εγώ δεν έχω βάλει ακόμα μεμβράνες. Μιας και δεν είναι high priority για εμένα, αν ποτέ μου περισέψουν/ μπορώ να δώσω 200 θα πάω να βάλω κάτι με εγγύηση αν θέλω να έχω προστασία.Αν απλά τις βάλω για οπτικό αποτέλεσμα, 15€ και πολλά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν δοκιμασει να στρωσουν αυτοκολλητο ή/και μεμβρανη σε μεγαλη κυρτη επιφανεια ξερουν.

ειναι δουλεια που θελει εξασκηση και γερα νευρα

ή μεγαλη μυωπια για να μην βλεπεις τις μ@λακιες που εκανες μετα

Link to comment
Share on other sites

η toyota διαβασα οτι πλεον θα βαζει σε ολα τα αυτοκινητα της μεμβρανη στα τζαμια που θα κοβουν την ακτινοβολια, οχι φιμε, απλα θα κοβουν την ακτινοβολια...

Link to comment
Share on other sites

εχουν πιστοποιητικο αν σε σταματισει τροχαια ή περάσεις από ΚΤΕΟ;

χαρτι απο γιατρο για ευαισθησία στην υπεριώδη ακτινοβολια

το πιστοποιητικο ενα χαρτι ειναι που ακομα και με λαδακι το παιρνεις ή απο ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.