Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Οσον αφορα το κοντο κιβωτιο, αν δεν το χεις για ταξιδια, οπως εγω και ο Ακης (αν και αυτος ξεκλεβει κανενα που και που :p), αλλαζει δραματικα η αισθηση του αυτοκινητου, λες και εβαλες 20 αλογα. Εμενα ειδικα που χαμηλα ειναι νεκρο, εκανε μεγαλη δουλεια σε ολο το φασμα το κοντυτερο διαφορικο (απο 3.88 σε 4.11). That said, για τα 120 θελω κοντα 4000 :p

Ναι, το να κλέψω 40€ παραπάνω βενζίνη το χρόνο λόγο ταξιδίων δεν λέει κάτι, άσε που μεσα στην πόλη θα είναι οικονομικότερο.

Ούτως η άλλως για ταξίδια έχω και το Mondeo..

Link to comment
Share on other sites

Τί λέτε να μαζευτούμε μια μέρα οι αυτοκινητάκηδες του Λάμπη, κάπου απόμακρα, με άπλα, να κάνουμε βλακείες με τα αυτοκίνητά μας; Βόλτες με του ενός, με του άλλου, καμιά αναμετρησούλα, έτσι για πλάκα; Κάνα drift όσοι μπορούμε;

Link to comment
Share on other sites

Τί λέτε να μαζευτούμε μια μέρα οι αυτοκινητάκηδες του Λάμπη, κάπου απόμακρα, με άπλα, να κάνουμε βλακείες με τα αυτοκίνητά μας; Βόλτες με του ενός, με του άλλου, καμιά αναμετρησούλα, έτσι για πλάκα; Κάνα drift όσοι μπορούμε;

Θα πέξουμε και συγκρουόμενα?:D

Με αυτή την προυπόθεση έρχομαι!:p

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να αλλάζει σημαντικά η αίσθηση της δύναμης του αμαξιού με κοντύτερες σχέσεις. Εδώ στο mx5 η 5η είναι στα 100km/h 3000 στροφές...πριν το τούρμπο ήταν όπως έπρεπε...τώρα με το τούρμπο είναι γελοία κοντό με 5ή έχω τρελό γκάζι στην εθνική και μου λείπει το "overdrive"...

Από την άλλη, οδήγησα τις προάλλες ένα suzuki swift το απλό...με 5ή είχε 120km/h στις 3000rpm. Κατανοώ τους λόγους (οικονομία, μείωση θορύβου) που βάζουν μακριά τελική σχέση, ΑΛΛΑ ειδικά στα μικρά ατμοσφαιρικά, τα κάνει να σέρνονται άσχημα...

Link to comment
Share on other sites

Scirocco R εννοείται... Είναι τούμπανο!!

Αμφιβάλλω αν τέτοια αίσθηση ταχύτητας θα σου αφήσει άλλο αυτοκίνητο..

Αν και το Seat καλό είναι, πλέον δεν έχουν την παλιά αξιοπιστία που είχανε, έχουνε βελτιωθεί σημαντικά. Αλλά έχει άλλον αέρα το Scirocco..!

________

ο_Ο τώρα είδα ότι έχει 18 σελίδες...

Έγινε επεξεργασία από aris20
Link to comment
Share on other sites

Scirocco R εννοείται... Είναι τούμπανο!!

Αμφιβάλλω αν τέτοια αίσθηση ταχύτητας θα σου αφήσει άλλο αυτοκίνητο..

Αν και το Seat καλό είναι, πλέον δεν έχουν την παλιά αξιοπιστία που είχανε, έχουνε βελτιωθεί σημαντικά. Αλλά έχει άλλον αέρα το Scirocco..!

________

ο_Ο τώρα είδα ότι έχει 18 σελίδες...

πλάκα μας κάνεις ε? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τί λέτε να μαζευτούμε μια μέρα οι αυτοκινητάκηδες του Λάμπη, κάπου απόμακρα, με άπλα, να κάνουμε βλακείες με τα αυτοκίνητά μας; Βόλτες με του ενός, με του άλλου, καμιά αναμετρησούλα, έτσι για πλάκα; Κάνα drift όσοι μπορούμε;

ελπίζω να μην γίνουμε σαν κάποιο forum και αρχίσουν τα δεν μπήκε η δευτέρα, χάνω από την πολλαπλή, πατινάρω, χθες έφαγα σουβλάκια κτλ...

(αστειεύομαι..)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησουλα στα γρηγορα. Με ενδιαφερει να φερω Αθηνα ενα πετρελαιοκινητο για καμια 10αρια μερες. Σε ποιους δημους στο λεκανοπεδιο επιτρεπεται η κινηση με πετρελαιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,τις τελευταίες μέρες μουλιάζει πολύ η οροφή του αυτοκινήτου μου με το πλύσιμο(όχι,δεν παίρνει νερά,αλλά κάνει στάμπες).Κάπου άκουσα ότι υπάρχει ένα spray για αυτό τον σκοπό(στεγανοποίηση κουκούλας),αλλά δεν ξέρω απο που μπορώ να το προμηθευτώ.Λίγη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκεφτόμουν με τον πάτερα μου να πάρουμε ένα φτηνό αυτοκίνητο για το νησί ώστε να μην πληρώνουμε στο πλοίο κάθε φορά τα κέρατα μας. Εγώ λέω κάνα παλιό defender ή discovery series I ή II Έχετε να προτείνετε κάτι παρόμοιο εσείς? Καλό θα ήταν να είναι σε πετρέλαιο και όσο το δυνατόν πιο αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

με Land Rover θα πληρώνετε λόγω κυβισμού τα κέρατά σας σε τέλη κυκλοφορίας και έκτακτη εισφορά κάθε χρόνο (χωρίς να υπολογίζω την ασφάλεια). Όλα αυτά μαζί για όχημα άνω των 2000 κ.εκ θα πηγαίνουν τουλάχιστον 1500 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.