Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

είναι μούφα το tune ακόμα, έχω πάνω μόνο τον stock σένσορα O2 (ο wideband ήταν dead εξαρχής) και αυτός ελέγχει μόνο ένα ελάχιστο εύρος μίγματος καυσίμου όταν απλά "ταξιδεύεις". Οπότε όταν δώσεις γκάζι και επείδη το υπάρχων ρύθμισμα είναι πλόυσιο γίνεται V8 σε κατανάλωση:p

Κάποια στιγμή θα το στρώσω που θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

χαχα..έκανα καμιά 25άρα χιλιόμετρα σήμερα αθήνα με το γκάζι στο πάτωμα με το mx5...τώρα έβλεπα το log στον εγκέφαλο....24,2L/100km :sarcastic::sarcastic::sarcastic:

Μιλάμε για μισό  το χιλιόμετρο..

αρχιζω και θαυμαζω πολυ το μοτερ του ροκκου...

εκανα χθες αθηνα - χαλκιδα και πισω.Σβελτα.

Για να δω πανω απο 11λιτρα/100χλιμ πρεπει να σκοτωθω.

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο spresv:p με το golf gt 1.4 στα 200 άλογα έγραφα 17L/100km με αντίστοιχη οδήγηση:nothing:

Μόλις βάλω τον wideband θα χώσω κανα 17-18 AFR στις χαμηλές και τότε θα γράφω κάτω από 7L/100km εκτός πόλης (ήδη καίω λίγο λιγότερο από 8L/100km, όσο ο στοκ σένσορας ρυθμίζει στο 14,7 AFR με λίγο γκαζάκι)

Υ.Γ Τώρα αρχίζω να πειραματίζομαι με το anti-lag και σύντομα θα πετάγονται φλογίδια και σκασίματα στο φανάρι:)

Link to comment
Share on other sites

τελικα το αποφασισα, punto evo 1.4 σε ασπρο του παγου, με extra esp.

μου δινουν δωρο συναγερμο και αισθητηρες ή xenon.

τα xenon απο οτι ειδα ειναι after market, και τα περνανε αυτοι...

λεω να επιλεξω μονο xenon. και οχι συναγερμο. με την λογικη να μην λυσουν ολο το αμαξι για να περασουν το συναγερμο...

επισης θα θελει 2 μηνες για να ερθει.

επισης εμαθα απο γνωστη μου, οτι η toyota εκοψε την 6 χρονια εγγυηση, και ειναι 3, τα αλλα 3 τα πληρωνεις εσυ. αλλα κανουν πολυ καλες εκπτωσεις αυτο τον καιρο.

αυτη παραγγειλε, auris 1.3 κλιμα full extra 16.500

Έγινε επεξεργασία από MaGiCMaN
Link to comment
Share on other sites

μη πάρεις τα δώρα και ζήτα κάτι άλλο...π.χ. έκπτωση.....ή αντι-ηλιακές μεμβράνες, ή 1χρόνο δωρεάν εργασία σε service.

οι συναγερμοί και τα xenon που βάζουν στις αντιπροσωπείες, ειδικά σε κατηγορίες τύπου fiat είναι κάτω του μετρίου......

βάλτα aftermarket και επέλεξε εσύ αυτό που ακριβώς θες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

του ειπα να κοψει τιμη αλλα δεν..

θα του πω για μεμβρανες αν ειναι, γιατι ειχα σκοπο να βαλω. δεν το σκεφτηκα.

για το αμαξι κανενα σχολιο? τι λετε?

απο μεσα ειναι πολυ ομορφο, και πολυ καλα καθισματα, συναρμολογηση κτλ.

ευχαριστω για τις συμβουλες..

Link to comment
Share on other sites

αν δε δεχτεί μεμβράνες επέμεινε στο θέμα εργασίας service.....ή να σου δώσει 1χρόνο ασφάλεια έξτρα με κάλυψη για θράυση κρυστάλλων ή/και/ κακόβουλη ενέργεια

(καινούριο θα είναι και σου εύχομαι να μην τα χρειαστείς αν κάποιος ζηλιάρης αποφασίσει να σου ρίξει γραμμές με κλειδί ή σπάσει κάνα τζάμι)

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
Link to comment
Share on other sites

Σε μια περιοδο που βρισκουνε τους πελατες μονο με δικανο μου φαινεται πολυ περιεργο να μην σου κοβει τιμη. Και αντε αν δεν μπορει να σου κοψει τιμη, τοτε θα επρεπε να σε γεμισει εξτρα.

Πηγαινε και αλλου, με το χαρτι της προσφορας στο χερι και πες τους "αυτη ειναι η προσφορα που πηρα, εσυ τι μου δινεις".

Ολοι πανε για κλεισιμο και ακομα κανουν τους μαγκες...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

βασικα μου κανει extra μειωση 450 ευρο, εκτος απο τα 800 της fiat, η μειωση ειναι μεσω αποσυρσης αλλου. δηλαδη θα αποσυρει το αμαξι σε μενα, η θα μοιραστουμε με τον ιδιοκτητη το ποσο...

περαν την αποσυρσης, δεν μου εκοψαν πουθενα για κανενα αμαξι...

#φραγμα, επαρχια τουλαχιστον ακομη δεν υπαρχουν τετοια...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γενικότερα και Γιάγκο ειδικότερα... Ξέρετε κανένα φτηνό μικρό τετράχρονο εξωλέμβιο μοτεράκι γύρω στα 4 άλογα;

Μήτσο στα ντίγκι των ιστιοφόρων κάτω από 6 δεν υπάρχει. Στα ταχύπλοα 35+

Τώρα αν πουλιέται φτηνά είναι φτηνό. Όπως ξέρης αν σε αφήσει με κόντρα άνεμο θα σε βρούνε στού Καντάφι.

Μια ώρα κάναμε πριν μερικά χρόνια με τον κουμπάρο μου για 100 μέτρα από την παραλία, αυτός με τα κουπιά και εγώ με τα βατραχοπέδιλα : )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Magicman, μια χαρα ειναι το puntακι, και πολυ ομορφο. Οι συναγερμοι που βαζουν στις αντιπροσωπειες ειναι ΜΕΤΑ, οχι για πεταμα, ενας απλα decent συναγερμος. Συμφωνω στο να πιεσεις για εκπτωση, αλλα αν δεν τα καταφερεις ειναι καλυτερο value να παρεις δωρο τον συναγερμο, παρα τα xenon, που απ οσο ξερω δεν ειναι καποιο επωνυμο κιτακι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.