Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 is here - tyre reviews, the online tyre guide

Aπο gy ειναι τα φ1 eagle (οχι assymetric) ..πολυ καλο στο στεγνο παρα πολυ καλο στο βρεγμενο ..

Ακομα εχουν γομα -οπου και αν βρισκονται- ..απλα απο την πολυκαιρια ξεραθηκαν..(περασαν αρκετα χρονια..)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα και χρυσα τα reviews του εξωτερικού αλλά ποτέ δεν τα εμπιστεύτηκα. Οχι γιατί λένε ψέματα αλλά δεν υπάρχει συγκριση των ελληνικών δρόμων με του εξωτερικού, αλλά ούτε και με την ασφαλτο μέσα στην πίστα.

Link to comment
Share on other sites

εε καλα ..ουτε συγκριση με την οδηγηση που κανει ο καθενας μας υπαρχει ουτε στο αμαξι ουτε στο ακριβες λαστιχο που φοραει.

Ολα ενδεικτικα ειναι μεχρι να δοκιμασθουν απο εμας τον ιδιο...(και να γινει συγκριση με το λαστιχο που βγηκε.....οταν πρωτοφορεθηκε ομως και οχι με το πως πηγαινε το αμαξι λιγα λεπτα πριν).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου έχει ενα Fiat Punto ('04 ή '05).

Την τελευταία τετραετία του έχουν κοπεί τρείς φορές τα σωληνάκια των φρένων.

Δυο αντιπροσωπείες+ενα συνοικιακό συνεργείο τον διαβεβαιώνουν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, και απλά είναι άτυχος. π.χ. μπορεί να πατάει όπως κινείται κάποιο συρματάκι που να κτυπάει στο σωληνάκι των φρένων και να το κόβει.

Επειδή μου φαίνεται πολύ περίεργο να μιλάμε απλά για ατυχία, θα με ενδιέφεραν ιδέες για το τι μπορεί να συμβαίνει.

Το ψάχνει και ο ίδιος φυσικά γιατί όπως φαντάζεστε έχει φοβηθεί πολύ.

Απ' ότι μου είπε σκέφτεται τα μεταλλικά μαρκούτσια ως έσχατη και πιο δραστική λύση.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι τραγικο το να κοβονται τα σωληνακια των φρενων, αλλα δεν θεωρω τα 100-120€ για τα σωληνακια αεροπορικου τυπου "εσχατη λυση". Για την ασφαλεια μιλαμε και εκει δεν σηκωνει τσιγκουνια...

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν είναι θέμα κόστους.

Και ο ίδιος για κανα 100άρικο μου μίλησε.

Το 'έσχατη λύση' το χρησιμοποίησα με την έννοια της πιο δύσκολης λύσης.

Επειδή δεν είμαι σχετικός φαντάζομαι ότι μιλάμε για ιδιοκατασκευή όταν μιλάμε για μεταλλικά μαρκούτσια σε ενα ταπεινό Fiat Punto.

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου έχει ενα Fiat Punto ('04 ή '05).

Την τελευταία τετραετία του έχουν κοπεί τρείς φορές τα σωληνάκια των φρένων.

Δυο αντιπροσωπείες+ενα συνοικιακό συνεργείο τον διαβεβαιώνουν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, και απλά είναι άτυχος. π.χ. μπορεί να πατάει όπως κινείται κάποιο συρματάκι που να κτυπάει στο σωληνάκι των φρένων και να το κόβει.

Επειδή μου φαίνεται πολύ περίεργο να μιλάμε απλά για ατυχία, θα με ενδιέφεραν ιδέες για το τι μπορεί να συμβαίνει.

Το ψάχνει και ο ίδιος φυσικά γιατί όπως φαντάζεστε έχει φοβηθεί πολύ.

Απ' ότι μου είπε σκέφτεται τα μεταλλικά μαρκούτσια ως έσχατη και πιο δραστική λύση.

Ευχαριστώ.

Έχω το ίδιο.

Επειδή πρόσφατα άλλαξα τα τακάκια και είδα και λίγο τα μπροστά μαρκούτσια, δεν έχουν κάποιο πρόβλημα (είναι του 2003 δηλαδή 7 μιση χρονών). Δηλαδή το λάστιχο είναι σε καλή κατάσταση.

Το πιο πιθανό αν μιλάμε για 3 φορές είναι σαμποτάζ. Μήπως του τα κόβει κάποιος γείτονας?

Δηλαδή αν το βρίσκει έτσι από παρκαρισμένο μάλλον κάποιος του την έχει κάνει.

Αλλιώς ναι, αεροπορικού τύπου, θα γίνει και πιο άμεσο το πεντάλ.

Αλλά αν ο γείτονας έχει κέφια, δεν νομίζω να κολώσει στο μεταλλικό περίβλημα.

Το έχει δει ο αδερφός σου το μαρκούτσι μην του λένε φίφες και χάνει υγρά από αλλού?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.