Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Χαχα η βρώμα από τη διχρονίλα δεν παίζεται, την καταλαβαίνουν αμέσως οι πρώην-νυν κάτοχοι 2-stroke.

Φραουλίτσα χαχαχαχαχαχα αυτό είναι που λέμε ότι η βενζίνη περιέχει αρωματικούς υδρογονάνθρακες :p

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είπατε φράουλα, θυμάμαι τα "κωλόπαιδα" πριν 7-8 χρόνια να κάνουνε κόντρες. Γκάζια κακό μαλλί καρφάκι κομένες εξατμίσεις, ο ένας να αμολάει φράουλα ο άλλος μπανάνα :slap:

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς μου το κλέψανε πριν κανα 2 χρόνια.

Η καρό σημαία είναι βάψιμο, όχι αυτοκόλλητο.

Μεγα λαθος η εξατμιση.Κατα τα αλλα τουμπανο :p

Honda Dio. Want. Ή ενα Gyro X. :p

http://www.motorrevu.hu/res/img/0742/gyro550.jpg

Dio zx κατοχος του για αρκετα χρονια.Αγοραστηκε με το κοφτη κλασσικα.

Ο κολητος το εβαλε χερι με την προυποθεση οτι δεν θα ειμουν με κατσαβιδια και πιστονια στις τσεπες

γιατι ηταν εργαλειο δουλειας.Μεχρι που το εδωσα πηγαινε λιωμα συνεχεια ,αλλαχτηκε προληπτικα το ελατηριο

πιστονιου με χρωμιομενο (το μαμα απο το Polini set ειναι μαυρο ελλεεινης ποιοτητας)2 φορες , ενα μπουζι και 1 ιμαντας

που τον εκανε σμπαραλια.Οταν το εδωσα ο νεος ιδιοκτητης μετα απο μια βραδυα γευσηγνωσης μπυρας κατεληξε σε μια

ομαδα απο καδους με γναθοχειρουργικη επεμβαση (φυσικα δεν φορουσε κρανος) και σπασμενο χερι-ποδι.Το ZX στραβωσε το τιμονι.

Εκτοτε δεν το ξαναειδα και μαλλον εχει γινει κοτετσι :(

Oσο για τα Gyro στην δουλεια εχουμε ενα gyro up.Σε σχετικα καλη κατασταση .

παιζει να ειμαι ο μοναδικος που αγορασε οικοπεδο με τετοιο οχημα ^^

Έγινε επεξεργασία από 2cpu
Link to comment
Share on other sites

Μεγα λαθος η εξατμιση.Κατα τα αλλα τουμπανο :p

Η εξάτμιση ήταν όντως fail, αλλά μια περίοδο είχα δανειστεί μια malossi. Μιλάμε για πολυ μπαμ. 0-50 δεν με έπιανε yamaha Ζ :p

Έγινε επεξεργασία από honda22
Link to comment
Share on other sites

ξύπνησα σήμερα και έπλυνα το οικογενειακό κιμιλιο που με πηγαινοφερνει απο τα χριστουγεννα σε φροντιστήρια σχολεία αλλά και βόλτες!

Sharpenedversion-6.jpg

κουκλι δεν ειναι?

Αυτό είναι το town mate ή κάποιο άλλο, γιατί ήξερα ότι έβγαιναν με διαφορικό αυτά.

Link to comment
Share on other sites

ετσι για πλακα :p

Πωωωω, 80 λίτρα η πεντάρα; Άντε να θες να τη γεμίσεις από άδεια!!

Κατά τα άλλα ολόιδιο με της E30 (νομίζω η 5άρα έχει μεγαλύτερης διαμέτρου όργανα, δεν το έχω εξακριβώσει, είσαι για ένα χειρουργείο;;;)

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω, 80 λίτρα η πεντάρα; Άντε να θες να τη γεμίσεις από άδεια!!

Κατά τα άλλα ολόιδιο με της E30 (νομίζω η 5άρα έχει μεγαλύτερης διαμέτρου όργανα, δεν το έχω εξακριβώσει, είσαι για ένα χειρουργείο;;;)

Λιγες φορες το εχω δει γεμάτο το ντεπόζιτο :p

Εδω και 2000-3000 χλμ εχει κολλήσει ο χλμδεικτης και μάλλον πρεπει να αλλάξουμε ολο το ταμπλο...

Οποτε το χειρουργείο ισως δεν το γλυτώσει :whip:

Link to comment
Share on other sites

Λιγες φορες το εχω δει γεμάτο το ντεπόζιτο :p

Εδω και 2000-3000 χλμ εχει κολλήσει ο χλμδεικτης και μάλλον πρεπει να αλλάξουμε ολο το ταμπλο...

Οποτε το χειρουργείο ισως δεν το γλυτώσει :whip:

Μην είσαι χαζός, έχουν σπάσει τα γραναζάκια του.

516489131_473a5298c9_b.jpg

516491339_62695bce58_b.jpg

Υπάρχουν να τα αγοράσεις και να τα αλλάξεις, αλλά δεν το προτείνω, είναι δύσκολο.

e30vdogearkit%20%283%29.JPG

Μπορείς όμως να πάρεις μόνο ένα κοντέρ από ebay και να αλλάξεις μόνο αυτό, με κόστος περίπου 80 ευρώ

Kombiinstrument (Tacho, Drehzahlmesser) BMW E34 / E32 | eBay

Βασικά είναι όλος ο πίνακας οργάνων με 80 ευρώ, ψάξε μόνος σου μήπως βρεις σκέτο κοντέρ.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο θα αλλάξουμε λογικά (κααπια στιγμή), κοστος 80-100ευρω απο το συνεργείο της Bmw στην Λ. Αλίμου.

Τα παιδιά ειναι Επαγγελματίες :T:

Να το επιχειρήσω μόνος μου τώρα, μου φαίνεται δύσκολο για τις ελάχιστες γνώσεις μου στα αυτοκίνητα.

υποθετω πρεπει να βγει το τιμονι κιολας

σε παραδέχομαι πάντως, γνωρίζεις πολλά και απο οτι εχω καταλάβει "πιάνουν" τα χέρια σου,bravo :)

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Η ανάγκη από τη μια (δεν έχω λεφτά να δίνω σε μάστορες για ψιλοεύκολες δουλειές) και η αγάπη για το αυτοκινητο γενικά από την άλλη.

Ήμουν στα μέρη σου σήμερα. Δε μου λες, στο πρωην αεροδρόμιο μπορεί κάποιος να μπει μέσα να κάνει κάποιες "δοκιμές" στο αυτοκίνητό του ανενόχλητος;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.