Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

εγω παντως προτεινω να αφησεις το αμαξι οπως ειναι τωρα μαμα, παιξε μαζι του γιατι ως τωρα εχει παραπανω ορια απο την τωρινη οδηγηση, φταστο στο οριο και τοτε δες τι θα θελει παραπανω, νομιζω αυτο περιγραφει και η λεξη ῾βελτιωση῾. Αλλωστε ενα αυτοκινητο που εχει το R σημα οφειλει να εχει το κατι παραπανω απτο ηδη ικανοποιητικο, οποτε και η διαφορα που θα βλεπεις με τα αφτερ μαρκετ προιοντα θα ειναι μικροτερη.

Αν θες να δωσεις λεφτα, επειδη εισαι και κομπιουτερας, φτιαξε μια καλη αναπαρασταση του ολου αυτοκινητου στο navi σου, μια εφαρμογη κατι...

edit> και οταν εννοω αναπαρασταση εννοω ολο το πακετο, σενσορες, μετρητες, ηλεκτροδιακοπτες etcetc..

Έγινε επεξεργασία από fotme
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα ελατήρια πίσω χτες στο αυτοκίνητο. Αγόρασα ένα γρύλο με 25 ευρώ από το Praktiker, το σήκωσα και ξεκίνησα.

Το πίσω ψαλίδι:

psalidi.jpg

Πριν:

prin.jpg

και μετά:

meta.jpg

Αριστερά το εργοστασιακό του 325, δεξιά αυτό που είχα, HR αν δεν κάνω λάθος, 3μισι πόντων.

elatiria.jpg

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

ωραιος, αυτου του ειδους οι ζαντες ειναι τρελα...

το αλλαγμα των ψαλιδιών θα μπορούσα να το κανω και μονος μου? :nothing:

Εχουμε αλλαξει το 1 μπροστά και θελουμε να αλλάξουμε και του συνοδηγού

(Γενικα με τα κατσαβιδια θα ελεγα τα παω καλα)

Link to comment
Share on other sites

Στην 5άρα δεν ξέρω καθόλου πως είναι το εμπρός σύστημα, στην 3άρα μπορείς.

1. Γιατί θες να το αλλάξεις το ψαλίδι; Έσπασε;

2. Επειδή ξέρω την απάντηση στην παραπάνω ερώτηση, πάρε μόνο τα ελαστικά μπαλάκια που έχουν φθαρεί και πήγαινε σε κάποιον να σου τα περάσει στο δικό σου ψαλίδι.

3. Μόνος σου μπορείς μάλλον να το βγάλεις και να το πας να σου τα περάσουν, αλλά δεν ξέρω αν έχει ψαλίδι ή συνδέσμους η E34 μπροστά.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο άνοιγμα με 1bar... Με πρόγραμμα κουκουρουκου επίφοβο...

Γιατί πρώτο άνοιγμα..άλλαξες κάτι από τότε που με πήγες βόλτα?

Σκάστρα πότε θα βάλεις ρε παιδί...αμάν!:p

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα αν με αξιωσει ποτε ο θεος και μου περισσεψει κανα 10ρικο ( δεν το βλεπω στα επομενα 5 χρονια λολ ) θελω να στησω και εγω ενα τουρμπατοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο ας ειναι και crx@1990 που λεει ο λογος με κιτ απο το ebay , και ας δουλεψει 2 βδομαδες λολ .

Link to comment
Share on other sites

1 bar overboost (έπεφτε στο 0,8 καπου σταθερη) είχαμε παει Λάκη... Τωρα δουλεύει 1 bar σταθερη.... Κάπου στο 1.2 over...

Μλκ, προγραμμα ασαπ χασαπ :p. Συνηλθε η διαρροη?

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα την ασφαλεια(που ειχε κλεισει η ασφαλιστικη μου στο παπι και με πηραν απο αλλη και ειπαν να πληρωσω 11Ε για να συνεχισω κανονικα σε αυτους) τους εγραψα επιεικως στα φρυδια μου και πηραν σημερα και μου λενε να παω να την παρω τελικα τσαμπε :hehe:

α ρε ελλαδαρα!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα την ασφαλεια(που ειχε κλεισει η ασφαλιστικη μου στο παπι και με πηραν απο αλλη και ειπαν να πληρωσω 11Ε για να συνεχισω κανονικα σε αυτους) τους εγραψα επιεικως στα φρυδια μου και πηραν σημερα και μου λενε να παω να την παρω τελικα τσαμπε :hehe:

α ρε ελλαδαρα!

Τρολλαρε τους ζητωντας τους να σου δωσουν 20 ευρω για να συνεχισεις σε αυτους.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.