Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

σπρεσβ..περιοριζεσαι σε μπεμπες και ιταλιδες ..ή οι "γνωσεις" σου "πιανουν" και αλλες μαρκες?

εδιτ

επισης θελω το raw απο το sti !!:p

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

δεν στο λεει γιατί δεν λεει ποτε καλό λογο αλλα ναι του αρεσε για να στο ζητάει :p:D

Νικο, οι ιταλιδες ειναι το φορτε του, αλλα μπορει να σου χαλάσει ΟΤΙ και αν του δωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κανονικός μηχανικός η κάμπια αλλά ξέρει πολλά ;)

εγώ τον λεω μηχανικό μου βέβαια γιατί έτσι μεγαλώνει και τον διονόν μας το ... αλλά με πιάνεις !

τ0 αστείο είναι πως παίζει να ξέρει χεχε.

Link to comment
Share on other sites

spresv καλημερα, δεν γνωριζα οτι εισαι μηχανικος. :)

Γνωριζεις αν 16βαλβιδο μοτερ 1200 απο punto sporting (86ps) μπορει να μπει κομπλε με κιβωτιο σε panda 4x4?

Αν μπει, να του βάλεις flaps στις πόρτες:p

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να μπαινει μαζι με το κιβωτιο, διοτι ειδαλλιως με το συγκεκριμενο με βλεπω να παιρνω γραναζια στο χερι.

Λογικα πρπει να μπαινει διοτι νομιζω οτι μονο το καπακι ειναι διαφορετικο, εδω μπαινει το 14αρι. βεβαια δεν ξερω τι γινεται με τον πισω αξονα και αν χρειαζεται μοντα για να ταιριαξει με το μοτερ. Να δω και με το κιβωτιο το οποιο μπορει να θελει κοντημα, αν χρειαζεται να ειναι πιο κοντο με την τελικη σχεση μεταδοσης δεν αλλαζω τον πολλαπλασιαστη σε ολες?

Link to comment
Share on other sites

Κατσε γιατι με μπερδεψες. Εχεις ενα panda 4x4 και θελεις να του ταιριαξεις στην 4κινητη μεταδοση μοτερ απο punto 1.2 16v? Η θελεις να καταργησεις την 4κινηση εντελως και να βαλεις απλα ενα μοτερακι απο punto μαζι με το μπροστοκινητο κιβωτιο του?

Link to comment
Share on other sites

Καπου σε χασα τοτε εκει με τον πισω αξονα :p. Ολα τα μοτερ της γκαμας ειναι βασισμενα στον fire, aka ιδιος κορμος, ιδιο bolt pattern στο κιβωτιο οποτε ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ταιριαζει. Αν υπαρχει καποιος αλλος πειρορισμος για την μετατροπη δεν γνωριζω, αλλα θα ρωτησω τον καταλληλο ανθρωπο και θα σου πω. Το panda εχει τιποτα ηλεκτρονικα για την τετρακινηση ή κατι τετοιο? Αν ναι, ενδεχεται να εχεις προβλημα με τα ηλεκτρικα.

Εχεις βρει μοτερ να αγορασεις, ή σου περισσευει? Αν ειναι να αγορασεις, προτιμησε το 1.4 (αν μπορεις να δικαιολογησεις τη διαφορα τιμης), τα εχω/ειχα και τα 2 και το 14ρι ειναι πολυ πιο ψυχωμενο.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω, αλλα εχω βρει αρκετα με 500-600 κομπλε με κιβωτιο,πλεξουδα. Απο ηλεκτρονικα ειναι γυμνο, η κινηση εμπλεκεται με συνεκτικο συμπλεκτη. Δηλαδη οποιο μοτερ μπορει να ταιριαζει με την πισω κινηση?

thnx

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός ο τύπος ρε!

Και καλή ξήγα επίσης (θενκς και πάλι Btw) 215 απο 280 μου πήρε, και όλα κομπλέ.

Μια χαρά μου φάνηκε, και κανονικά και σφραγίδες και όλα.

Και η μπαταρία (%#@$_(%@#$%@) αλλάχτηκε κανονικά under guarantee :T:

Είναι λίγο μακριά αλλά αξίζει ιτ σιμς!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.