Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Το puntακι στην πολη με πολυ βαρυ ποδι, 8lt/100km, βαρια βαρια. Σε ταξιδι με ταχυτητες 100-130, 2 ατομα και καμια 150ρια kg πραγματα, ειχα στρογγυλο 6ρι.

Στην alfa δεν νομιζω να μπω ποτε στη διαδικασια να μετρησω :p

Link to comment
Share on other sites

Επείγον:

Καλωδίωση κινητήρα BMW M50TUB25 μεταχειρισμένη σε καλή τιμή;

Έχω και ψιλοκαμμένη καλωδίωση:wall: (είχα μια υποψία που επιβεβαιώθηκε. Όσο σκάβεις, τόσο ξεθάβεις προβλήματα!)

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, το CLK 200 Compressor που λες είναι με 196 άλογα.

Το 230 είναι με 197.

(ναι 1 μόνο διαφορά) αλλά αρκετή στην ροπή.

Στην πολη σου καίει πολλά (αν και είναι αυτόματο λογικά που σου δίνει +1-2 κοντά...) στην εθνική είναι καλά.

Για να πάρεις μια ιδέα το Μιτο με 4 μέσα και φωρτομένο με 140 είναι στα 8-9 στην εθνική... 180-200 είμαι άνετα 12-13 νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Eιναι βαρυ αμαξι και φαινεται -στην καταναλωση- μεσα στην πολη.

(χωρια τα κυβικα και ο κομπρεσορας).

Απο την αλλη στην εθνικη η καλη αεροδυναμικη το 6αρι(χειροκινητο) και οι "σωστες" σχεσεις κυριολεκτικα ρολαρεις @160..

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, με τέτοια μέση ταχύτητα, είναι πολλά τα 10. Σε πρόσφατο ταξίδι Θεσσαλονίκη, το board computer ενός Renault Megane 10 ετίας έδειχνε 6,6 μέση όταν πηγαίναμε με 120. Επίσης έχω ακούσει ότι ο M50TUB25 είναι οικονομικότερος του δικού σου. Μακάρι, θα δούμε την Κυριακή, αν είναι έτοιμο.

Εκλεισε 21 χρόνια βλέπεις τι να κάνουμε...

Μακαρι να ειχε 0.40 λεπτα η βενζίνη οπως στο Ντουμπαι να πηγαίναμε όλο βολτιτσες με τους φιλους αλλα που...

Ελπιζω να το φτιάξεις το δικο σου(Ε30?) γιατι ειναι κουκλάκι και οταν βλέπω χαλασμένη μπεμπα με πιάνει η καρδιά μου :o

Μας εχουν χαλασει και οι "μπουκαλες" του πορτ μπακαζ, ξέρετε πως λέγονται στα αγγλικά για να βρω παρόμοιες να τις αλλάξω?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εκλεισε 21 χρόνια βλέπεις τι να κάνουμε...

Μακαρι να ειχε 0.40 λεπτα η βενζίνη οπως στο Ντουμπαι να πηγαίναμε όλο βολτιτσες με τους φιλους αλλα που...

Ελπιζω να το φτιάξεις το δικο σου(Ε30?) γιατι ειναι κουκλάκι και οταν βλέπω χαλασμένη μπεμπα με πιάνει η καρδιά μου :o

Μας εχουν χαλασει και οι "μπουκαλες" του πορτ μπακαζ, ξέρετε πως λέγονται στα αγγλικά για να βρω παρόμοιες να τις αλλάξω?

ειναι λιγο μεγαλη η ονομασια 3 λεξεις,γκουγκλαρε το και δωσε τα στοιχεια σου στο πρωτο σαιτ που θα βρει

"gay singles ads"

Link to comment
Share on other sites

Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι.....

Group B.....Η εποχή με τα τέρατα :fun:

https://www.youtube.com/watch?v=dFRhxsLfj-I

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=iu8uBgEgjEc]ε βαλε και λιγο ηχο βρε Φραγμουλη....[/ame]

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ένα τέτοιο Civic '86 (το sedan) είχε ο πατέρας μου, και ήταν το πρώτο αμάξι που οδήγησα...

Μακάρι να είχα ένα σάν αυτό τώρα....απίστευτη κατάσταση! (και τέρας...:))

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=NAl180zN3Z0]YouTube - Bisimoto 700whp D16Z 1990 Honda Civic Turbo Wagovan[/ame]

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.