Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Υπήρχε το 1600άρι FSI με 102PS αν θυμάμαι καλά, αλλά λογικό ήταν να πάρει τον πούλο λόγω του 1400άρη (και 1200άρη πλέον) TSI :p

Αν θες δες και το τελευταίο Drive, έχει συγκριτικό ανάμεσα σε 3 Fiat Panda (βενζίνη, πετρέλαιο, LPG)

Link to comment
Share on other sites

1η βόλτα με το Nissan ύστερα απο 4 μήνες σκουριάσματος-ατυχιών-κλπ. Περιληπτικά, αλλάχτηκε φλάτζα, ανακατασκευάστηκε ολη η κεφαλή (καινουρια σειρά βαλβίδες/ωστηρια/τσιμουχακια/ροϊκη/κατάργηση των 8 "πεταλούδων"), χρονίστηκε λιιιγο πιο προς το top-end και "στρώνει" με low-boost setting ~0.8-0.9bar. με κανονική λειτουργία στο ~1.5bar...

Ετοιμάζω βιντεάκι απο την 7D με τον 10-20mm in-car για να πάρετε μια γεύση...

:magic::magic::magic::magic:

Ακόμα; :p

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι στον πειραια σε ενα μονοδρομο...

Παω κανονικα με το αμαξι της εταιριας.

Αντιθετα ερχεται παρανομα ενα τζιπ καταπανω μου χωρις να φαινεται να εχει ορεξη να κανει στην ακρη να περασω....

Σαν να μην συμβαινει τπτ ο τυπος συνεχιζει κ μιλαει στο τηλ...

Αλαρμ με τη μια τραβαω χειροφρενο και του δειχνω να κανει πισω..

Μου λεει δεν γινεται... :hang3: Εδω θα μεινουμε του κανω, εγω δεν κουνιεμαι κ το κινητο σου το βλεπω να μπαινει εκει π νομιζεις του λεω...

Με τα πολλα πολλα τον εβγαλα με την οπισθεν απο το στενο...

ρεεεεεεεε ουστ... :fist:

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο περίεργο λόγο δεν θέλει κανείς να μπεί μέσα ή/και δεν έχει ιδέα απο video με dSLR...

Αν υπάρχει κάποιος εθελοντής καμεραμάν, ευχαρίστως :p

Προϋποθέσεις ειναι να μην βρέχει, να μην βρέχεται (επάνω του) και να νοιωθει απο dSLR.

Δοκίμασα να την στηρίξω με τρίποδο μέσα στο αμάξι αλλα σε απότομες αλλαγές πορείας (sic), έφερνε τουμπες... :(

Εδιτ: Μισθό δεν δίνω, μονο την εμπειρία του να εκτιμήσεις αφάνταστα την ζωή...

Έγινε επεξεργασία από LevelOne
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο περίεργο λόγο δεν θέλει κανείς να μπεί μέσα ή/και δεν έχει ιδέα απο video με dSLR...

Εγώ είμαι μέσα (σοβαρά), αλλά άν είσαι κάτω από 300 άλογα να μήν έρθω...:p

Άν θές κατασκευάζουμε μία βάση-πατέντα για την μηχανή.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:hehe:Όχι εσύ βρε, εκείνος:

παρε αυτο,

Find Car Windshield Suction Camera Camcorder Videocam Mount on eBay International Market, with worldwide deals on items in all your top categories

το χα παρει για να τραβαω βιντεακια για τα διοδια

Άρα UBER FAIL του Performer!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Η λυση για DSLR ειναι μια και μονο μια. Ενα σε καθε πισω τζαμι, με ρυθμιζομενη ραβδο ενδιαμεσα και βαση καμερας για rollcage. Και σε κανα μικροστουκο, τραβας και τη λαμαρινα αμα λαχει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.