Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Συντομο διλημμα :

Leon Cupra R η Scirocco R ? Χωροι δεν με πολυκαινε,καιγομαι ομως για ντραιβινγκ εξπιριανς.Και για σοβαρη αντιπροσωπεια,γιατι με την χρηση που σκοπευω να κανω θα την γνωρισω καλα.

Link to comment
Share on other sites

Συντομο διλημμα :

Leon Cupra R η Scirocco R ? Χωροι δεν με πολυκαινε,καιγομαι ομως για ντραιβινγκ εξπιριανς.Και για σοβαρη αντιπροσωπεια,γιατι με την χρηση που σκοπευω να κανω θα την γνωρισω καλα.

πόσο έχουν;

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω θα μου πεις ποιο έχει καλύτερο ντραιβινγκ εξπιριανς;

από περιέργεια ρώτησα, δεν ξέρω απολύτως τπτ και για τα δύο.

εγώ θα έπαιρνα μτχ s3 του '07-'08 στα 24k

Link to comment
Share on other sites

Συντομο διλημμα :

Leon Cupra R η Scirocco R ? Χωροι δεν με πολυκαινε,καιγομαι ομως για ντραιβινγκ εξπιριανς.Και για σοβαρη αντιπροσωπεια,γιατι με την χρηση που σκοπευω να κανω θα την γνωρισω καλα.

Έχουν τον ίδιο κινητήρα (ΕΑ113) και ίδια ισχύ. Είναι και τα δύο προσθιοκίνητα.

Το Scirocco είναι χαμηλό. Ίσως να είναι ασύγκριτα μικρότερο και στενότερο από το Leon στο εσωτερικό.

Για μένα όμως είναι πιο aggressive. Ειδικά το R είναι killer εξωτερικά.

Και τελικά, νομίζω ότι θα προτιμούσα το αμάξι μου να φέρει το σήμα της VW παρά της Seat. :)

Scirocco R από μένα. Το θεωρώ καλύτερο από το Leon ακόμα και στο δρόμο.

Υ.Γ.: για δείτε που ο τσακω μάς έγινε performance driver :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το RCZ.

Θα το βλέπεις κάθε μέρα και θα λες "τι οδηγάω ο φούστης",

παρ'όλο που στην πραγματικότητα θα οδηγάς ένα 308.

Τώρα αν σκοπεύεις να το σκίζεις κλπ. πάρε ένα proceed :p

Link to comment
Share on other sites

Tsakonas: Leon για να μεταφέρεις και κανέναν ανθρώπινα στα πίσω καθίσματα + αποσκευές.

Έχω το Μκ1 1.6 , βλακεία μου τότε που δέν πήρα το Cupra ενώ μπορούσα.

Τίμιο αμάξι μου έχει βγεί, απροβλημάτιστο, πατάει πολύ καλά στον δρόμο, ''παιχνιδιάρικη'' ουρά.

Πάρα πολύ βελτιώσιμο, υπάρχει ότι aftermarket θελήσεις στην αγορά. Τα ίδια ισχύουν και για το Μκ2.

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

Τί είδα στην πλατεία Μπουρναζίου σήμερα το μεσημέρι?

Ρόζ 911, λευκές ζάντες και φιμέ τζάμια. Κρίμα τ' αμάξι κρίμα......που 'σαι Ferdinard Porsche να δείς τα χάλια....

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

Τί είδα στην πλατεία Μπουρναζίου σήμερα το μεσημέρι?

Ρόζ 911, λευκές ζάντες και φιμέ τζάμια. Κρίμα τ' αμάξι κρίμα......που 'σαι Ferdinard Porsche να δείς τα χάλια....

Μία ροζ 911 έχω δει άπειρες φορές παρκαρισμένη επί της Σάκη Καράγιωργα στη Γλυφάδα.

Ζάντες δεν έχω προσέξει, αλλά παίζει πάρα πολύ να είναι η ίδια.

Πόσοι πια να βάφουν την Porsche τους ροζ... :p

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει,στην συγκριση που εθεσες εννοειτε το Scirocco R...

Πολυ καλυτερο αυτοκινητο απο ολες τις αποψεις το Scirocco R και το στυλ του ειναι πολυ πιο ωραιο απο το Cupra για εμενα.Βασικα πιστευω οτι αναμεσα στα δυο δεν μπορεις να εχεις καν αμφιβολια ποιο θα διαλεξεις..απλως κοιτα το VW και ....τελος...:hang3::)

Link to comment
Share on other sites

driving experience = πισωκίνηση και τετρακίνηση:p

(βέβαια είναι προκατάληψη που έχω κατα ένα βαθμό, αλλά 265 άλογα που έχει το scirocco R, ας του έβαλαν το πιο μαμάτο διαφορικό, esp και οτι άλλο συνδυασμό τριων γραμμάτων:p παραμένει προσθιοκίνητο άρα και αυτομάτως ξενέρωτο)

Αν ο σκοπός είναι να κάνω ταξιδάκια με ησυχία, να τραβάω και καμιά γκαζιά σε ευθεία, αντε κανα απλό στροφιλικάκι τότε θα προτιμούσα το scirocco από το leon. (looks και ποιότητα)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

driving experience = πισωκίνηση και τετρακίνηση

εμαθα να οδηγω σε ε21 ,την εχω περασει αυτη την φαση.

μεσα στο διλημμα βαζω -αν κ να πω την αληθεια σε 2η μοιρα σε σχεση με τα 2 βαγκ- και megane RS CUP (με μπλοκε κλπ)...θα εκτιμησω πολυ παντως πληροφοριες του στυλ πως τα παει με τις βελτιωσεις η αντιπροσωπεια του καθε αυτοκινητου.Για το σεατ ακουσα μια αντιπροσωπεια που κανει και βελτιωσεις,δηλ θα υπαρχει καποιος να εχει πληρη εικονα του αυτοκινητου,για το vw ακουσα για λιγο δυστροπες αντιπροσωπειες,και δεν θελω πχ να βαλω μπλοκε και να μου ακυρωσουν για αυτο τον λογο -παρανομη τετοια ακυρωση εννοειται- την εγγυηση της μηχανης (αλλο που στο τελος :p θα κερδισω το σχετικο δικαστηριο,αλλα γενικα θελω συνεννοηση)

(υγ : για οποιοδηποτε σχολιο του στυλ "αααααα θα γινεις η μπιατς του βενζινα ,αααααα θα βαλεις υποθηκη το σπιτι σου απο τις ζημιες,αυτοκινητο δεν χρησιμοποιω καθημερινα μιας και η δουλεια ειναι διπλα απτο σπιτι,και (β) θελω ΕΔΩ και ΤΩΡΑ τουτουνι για να βγαλω τα απωθημενα μου πριν κανω τσακωνακια και τσακωνιτσες με μικρες φαλακριτσες)

Έγινε επεξεργασία από Tsakonas
Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι τσιπης κι εσυ.Γιατι οχι μια φεραρι του 1970?

ρε μην τα γμτ ολα..

ελεος

τι σχεση εχει το ενα με το αλλο...

αφου αυτο που λεω μπορεις να το βρεις σε τελεια κατασταση και σε καλη τιμη, γιατι μου απαντας ετσι;

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1186483/

εγω δεν μπορω να το συγκρινω με φερραρι του '70 ουτε μου φαινεται τσιπικο..

Έγινε επεξεργασία από performer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ροζ 911 έχω δει άπειρες φορές παρκαρισμένη επί της Σάκη Καράγιωργα στη Γλυφάδα.

Ζάντες δεν έχω προσέξει, αλλά παίζει πάρα πολύ να είναι η ίδια.

Πόσοι πια να βάφουν την Porsche τους ροζ... :p

Η γνωστη Τζουλια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.