Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

13.8 κανει το supra στο πρωτο video οποτε ειναι πιο αργο και απο στοκ ( 13.7@ ://www.fastestlaps.com/carToyota_Supra_Twin_Turbo_UK_spec.html ) Kαι λογικο ακουγεται μιας και η γιαγια μου θα το ξεκιναγε καλυτερα αποτι ο τυπας στο βιντεο : D .

Στο 2ρο βιντεο παλι δεν υπαρχει εκπληξη μιας και δεν λεει ποια ζ4 ειναι , πχ αν ειναι η ''απλη'' με τα 170ps θα την τσαγιαζε ενα οποιοδηποτε αυτοκινητο με 150ps και πανω ποσο μαλλον ενα r32 twin turbo .

my 2c

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1. Ετσι ειναι το drag racing ομως . Παιρνεις εναν σκελετο απο go-cart του ριχνεις και ενα μοτερ επανω απο καθαρο 250ρι MX με 50ps και εχεις αναλογια 1ps / 2-3 κιλα η αλλιως 400-500ps / στον τονο . Και ξεκινας και τους μετρας ολους .

Στο 2 πολυ φρου φρου και αρωματα πιο πολυ σε κακοστημενο comedy φερνει παρα σε κοντρα . : )

Εdit το 1. φερνει πολυ σε αυτο το all known videaki [ame=http://www.youtube.com/watch?v=yIOzV_qSu4g]YouTube - Ferrari F430 vs. Smart (GSX-R 1000) (1)[/ame] , αν τα βαλεις σε πιστα ομως it's another story .

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πιφ..κοιτωντας τα τουνελ θυμηθηκα την κληση που εφαγα στον αγιο κωνσταντινο.

Ωραιος τροπος να γυρνας απο διακοπες..

έχει αναφερθεί εδώ μέσα από πέρυσι οτι οι κάμερες στα νέα τούνελ λειτουργούν.......όχι όλες αλλά οι μισές...και παίζεις τζόκερ αν θες να το πατήσεις.

με πόσα σε τσακώσανε? λυπητερή?

Link to comment
Share on other sites

πριν μπω με πιασαν.

Τροχαια εθνικων οδων.

80 ηταν το οριο ..135 μου ειπαν...για τα λιγοτερα με γραψαν.(70->35Ε)

εδιτ

btw ..o κυριος Λεβελονης που χαθηκε?

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

ότι είχα πάθει και γω στο Αίγιο...στην ευθεία της express service.

κατεβαίνεις την κατηφόρα με ταμπέλα 120...και ξαφνικά στη στροφή σου πετάει ένα 70 !

φυσικά μέχρι να κόψεις από τα 120-130 στα 70 είσαι ήδη στην ευθεία του radar που έχει σταματήσει 1χιλιόμετρο παρακάτω έξω από το βενζινάδικο και την express.....

μα μου σου του......με έγραψε και μένα για 70 οτι πήγαινα 90 (145 λέει έγραψε το ρανταρ) και με άφησε με το κλασσικό 80ευρώ (40ευρώ για 10μέρες)

Εντωμεταξύ εγώ την έφαγα καθημερινή απογεματάκι χωρίς κίνηση...δεν είχα άλλο αμάξι μπρστά μου και με πυροβόλησε από τόσο μακριά......

ήθελε να μου χώσει την 500αρού για τα 145 αντί 70 και του λέω κοίτα να δεις........άδειος εθνικός δρόμος 2 λωρίδων με στηθαίο στη μέση, καθημερινή χωρίς κίνηση και με σήμανση απαράδεκτη από 120 στα 70....βάλε ένα 90 στη μέση τους και με μεγαλύτερη απόσταση...τσέκαρε και αν έχω φάει άλλη κλήση 5χρόνια που έχω το αμάξι και άλλα 5 που έχω το δίπλωμα.....μου λέει εξυπνάδες?θα σε τσεκάρω.......με τσέκαρε και επειδή έλεγα αλήθεια μου τη χάρισε...

δε ξέρω....την επόμενη φορά θα ζητήσω να δω την ένδειξη του ραντάρ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ότι είχα πάθει και γω στο Αίγιο...στην ευθεία της express service.

κατεβαίνεις την κατηφόρα με ταμπέλα 120...και ξαφνικά στη στροφή σου πετάει ένα 70 !

φυσικά μέχρι να κόψεις από τα 120-130 στα 70 είσαι ήδη στην ευθεία του radar που έχει σταματήσει 1χιλιόμετρο παρακάτω έξω από το βενζινάδικο και την express.....

μα μου σου του......με έγραψε και μένα για 70 οτι πήγαινα 90 (145 λέει έγραψε το ρανταρ) και με άφησε με το κλασσικό 80ευρώ (40ευρώ για 10μέρες)

Εντωμεταξύ εγώ την έφαγα καθημερινή απογεματάκι χωρίς κίνηση...δεν είχα άλλο αμάξι μπρστά μου και με πυροβόλησε από τόσο μακριά......

ήθελε να μου χώσει την 500αρού για τα 145 αντί 70 και του λέω κοίτα να δεις........άδειος εθνικός δρόμος 2 λωρίδων με στηθαίο στη μέση, καθημερινή χωρίς κίνηση και με σήμανση απαράδεκτη από 120 στα 70....βάλε ένα 90 στη μέση τους και με μεγαλύτερη απόσταση...τσέκαρε και αν έχω φάει άλλη κλήση 5χρόνια που έχω το αμάξι και άλλα 5 που έχω το δίπλωμα.....μου λέει εξυπνάδες?θα σε τσεκάρω.......με τσέκαρε και επειδή έλεγα αλήθεια μου τη χάρισε...

δε ξέρω....την επόμενη φορά θα ζητήσω να δω την ένδειξη του ραντάρ.

Δεν σου εδειξε το ρανταρ? Απαραδεκτο και μποριε ςνα προσβαλλεις την κληση και να μην υπογραψεις...Εμενα τον Μαιο με χτυπησε μετα τα διοδια Ελευσινα, με σταματησε και μου λεει "Κυριε το ρανταρ λεει οτι πηγαινατε με 172, συμφωνειτε?" και μου το εδειξε...Βεβαια το παραδεχθηκα αλλα μου εκοψε 100€(ακα 50 τις πρωτες 10 μερες...)

Link to comment
Share on other sites

To ξεκαθαρίζω για να μην υπάρχουν απορίες:

Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread : Ό,τι έχει να κάνει με την καθημερινότητα στην οδήγησή μας, αυτοκίνητα τα οποία μπορούμε να αγοράσουμε χωρίς να πουλήσουμε για σκλάβους τα αγέννητα εγγόνια μας.

Supercars & Dreamcars Thread: Αυτοκίνητα που δε πρόκειται να αγοράσουμε ποτέ, μόνο θα τα βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

μεγαλη φουστια το σημειο εκεινο, και γενικα ολα τα σημεια που πεφτει το οριο στα 70. Την ειχα φαει με ιδια χιλιομετρα και μου ειπαν διπλωμα και 350€ αλλα τελικα μου κοψανε 100χλμ->100€. απο τοτε παντως τα ορια τα προσεχω, πρωτη και τελευταια φορα που φυγανε λεφτα τοσο αμαμητα..

Link to comment
Share on other sites

ΣΕΑΑ: Μείωση των ταξινομήσεων καινούργιων αυτοκινήτων κατά -68,6% τον περασμένο Αύγουστο

Και που ειμαστε ακομα!! Σε λιγο καιρο δεν θα χωραμε ουτε στο μετρο !!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο το κινητο και δεν υπαρχουν φοτος απο το πισω μερος του οχηματος.:(

Αλλα, οι πισω πόρτες και το καπο ανοίγω κλείνουν με υδραυλικό σύστημα πατώντας ενα κουμπάκι.

Μεσα στις πόρτες υπαρχουν ομπρέλες ηλιου-βροχης.

Το δέρμα ηταν Super extra duper ποιότητας και αναπαυτικά καθισματα.

Απολαύστε υπεύθυνα.

022.jpg021.jpg019.jpg

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.