Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Άλλη μία Bentley σήμερα στην Εκάλη.. α ρε Ντούβλη, να 'σαι καλά που πήρες Cayenne και παρεξηγήθηκαν τα πορτοφόλια, να βλέπουμε και τίποτα καινούριο στους δρόμους :p

Έγινε επεξεργασία από jpavly
typo, omg
Link to comment
Share on other sites

Θελω να πλυνω τη μηχανη στο 2.5 χρονων αυτοκινητο μου να φαινεται οπως το ειχα αγορασει εχετε να προτεινετε τιποτα? :flag:

Check:

1) http://www.yarisworld.com/forums/showthread.php?t=4729

2) http://www.yarisworld.com/forums/showpost.php?p=486754&postcount=4

Link to comment
Share on other sites

Ααααααχχχχχχχχ, γιατί τα 5000αρά δεν είναι πετσετάκιαααααααααααα.....

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/607879/

Έλα, 165 χιλιαρικάκια είναι, ξεκινάτε donations και θα σας πάω βόλτα μετά :p

Link to comment
Share on other sites

Ααααααχχχχχχχχ, γιατί τα 5000αρά δεν είναι πετσετάκιαααααααααααα.....

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/607879/

Έλα, 165 χιλιαρικάκια είναι, ξεκινάτε donations και θα σας πάω βόλτα μετά :p

Παιζει mp3?γιατι αν δεν παιζει δεν το θελω :hehe:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ααααααχχχχχχχχ, γιατί τα 5000αρά δεν είναι πετσετάκιαααααααααααα.....

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/607879/

Έλα, 165 χιλιαρικάκια είναι, ξεκινάτε donations και θα σας πάω βόλτα μετά :p

FYI,μεσα ειναι λιγο VW κι αν δεν κανω λαθος ηταν ο Clarkson που ελεγε στο τεστ οτι δεν επιτρεπεται μια Bentley να τριζει μεσα.

BTW,η νεα Boxster θα βγαινει και turbo,αλλα δεν θα ειναι η κορυφαια εκδοση,οπως συμβαινει με την 911.Θα ειναι το εισαγωγικο μοντελο με τον πολυφορεμενο τετρακυλινδρο turbo 2.0 TFSI :TD:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν θες πραγματικά να το συζητήσουμε, δεν πιστεύω ότι υπάρχει λόγος όσα λεφτά κι αν έχεις να παίρνεις αμάξια άνω των 100Κ.

Μόνο η μούρη, ούτε καν τα γκάζια, τα περισσότερα γκαζιάρικα (500+ άλογα) δεν έχουν τελικιάσει ποτέ. Δεν μιλάω για Σεΐχηδες κλπ, μιλάω για Ελλάδα φυσικά.

Αν έπιανα κανά Τζόκερ πχ πιο πολύ θα με ένοιαζε να είχα 2-3 ανάλογα των αναγκών παρά ένα super car.

Link to comment
Share on other sites

Καλά Γιάννη είναι τεράστια κουβέντα και όπως όλα αυτά έχει να κάνει με τις τάβλες του καθενός.

Άλλος θα δώσει 100κ για ένα Tourbillon ρολόι και ο άλλος θα πάρει 1 casio,

Όπως ο άλλος θα πάρει το Scarab με τις 3 χ 1000άρες και ας πάει 1 φορά 90 μίλια και ο άλλος θα πάρει ένα φουσκωτό.

Έτσι και με τα αυτοκίνητα.

Σε θέματα ταύλας δεν υπάρχει για μένα όριο στην τιμή, και το λογικό όπως ξέρουμε είναι πιο σχετικό από την σχιζοφρένεια του Nephilim…

Εγώ πχ αν είχα τα φράγκα θα τα έσκαγα τα 150 να πάρω ένα GT3-Clubsport και ας πάω τα 320 1 φορά, δεν το παίρνεις για αυτό το παίρνεις για 1000 άλλα πράγματα που είναι πολύ πιο πάνω στον πίνακα των συναισθημάτων από την «τελική».

Και ναι αν προβληματίζεσαι να δώσεις 100κ+ για αμάξι λογικά έχεις και 1 smart για την πόλη, και 1 jeep για το βουνό.

Όταν μπαίνει η έννοια «τρέλα/βίδα/ταύλα» μέσα, τα πάντα γίνονται σχετικά.

Μάι 2 σεντς πάντα.:hug:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231052403

Σε λιγο θα ζητησουν ΜΑΤ και αντιτρομοκρατικη στα διοδια...

Ζωα...ε... ζωα.... Δεν φτανει που σκαμε 2,70! για μια λωριδα κυκλοφοριας...

Εχουν απαιτησεις και απο πανω...

Το περασμενο σ/κ στην επιστροφη απο την αρκιτσα, μια λωριδα !!!

Λογο εργων (εγω προσωπικα δεν ειδα κανεναν εργατη) πιανω τον υπευθυνο στα διοδια.

Του λεω δεν πληρωνω, δεν θα περασετε μου λεει....

Για μια λωριδα και 2 κοντα ωρες ταλαιπωριας δεν ντρεπεστε να ζητατε και 2,70... ?

Με τα πολλα εγω και αλλα 20 αυτοκινητα δεν πληρωσαμε γιατι οι αλλοι ηταν ετοιμοι να του φορεσουν την μπαρα στο κεφαλι :flex:

Για να μην παρεξηγηθω, οταν μπαινω αττικη οδο δεν εχω προβλημα να τα δωσω.

Αλλα οχι και να μας κλεβουν καταμουτρα...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πω ρε Μητσο...

σε φανταζομαι με βερμουδιτσα,σανδαλι ή φλαταδουρα και λευκη καλτσουλα

θα σουν σαν πορτορικανος πιστολας μεσα σε δαυτο...

αμα κανεις καμια κινηση παντως θα θελα τρελα να αναλαβω το detailing...

Ηταν θεμα χρονου να ασχοληθεις ΚΑΙ με αυτο... Καποια στιγμη θελω να ανταλλαξουμε αποψεις :D

(I'm back :flag:)

Link to comment
Share on other sites

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231052403

Σε λιγο θα ζητησουν ΜΑΤ και αντιτρομοκρατικη στα διοδια...

Ζωα...ε... ζωα.... Δεν φτανει που σκαμε 2,70! για μια λωριδα κυκλοφοριας...

Εχουν απαιτησεις και απο πανω...

Το περασμενο σ/κ στην επιστροφη απο την αρκιτσα, μια λωριδα !!!

Λογο εργων (εγω προσωπικα δεν ειδα κανεναν εργατη) πιανω τον υπευθυνο στα διοδια.

Του λεω δεν πληρωνω, δεν θα περασετε μου λεει....

Για μια λωριδα και 2 κοντα ωρες ταλαιπωριας δεν ντρεπεστε να ζητατε και 2,70... ?

Με τα πολλα εγω και αλλα 20 αυτοκινητα δεν πληρωσαμε γιατι οι αλλοι ηταν ετοιμοι να του φορεσουν την μπαρα στο κεφαλι :flex:

Για να μην παρεξηγηθω, οταν μπαινω αττικη οδο δεν εχω προβλημα να τα δωσω.

Αλλα οχι και να μας κλεβουν καταμουτρα...

+1000

Έργα τόσο καιρό. Και ειδικά το καλοκαίρι απίστευτη ταλαιπωρία.

Τις ώρες που δεν κάνουν τίποτα τουλάχιστον ας τραβάγανε τους κώνους να χρησιμοποιούνται όλες οι λωρίδες.

Αλλά είναι όντως τόσο ηλίθιοι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από την πλευρά τους, οι αξιωματικοί της ΕΛ.ΑΣ. διαφώνησαν με το σκεπτικό αυτό λέγοντας πως δεν υπάρχει κάποια διάταξη στον Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας σχετικά με τη μη καταβολή αντιτίμου και δεν υφίσταται ποινικό αδίκημα και αντιπρότειναν οι υπάλληλοι των διοδίων να κρατούν τα στοιχεία του οχήματος, ο οδηγός του οποίου δεν πλήρωσε και στη συνέχεια από το υπουργείο Μεταφορών να βρίσκουν σε ποιον ανήκει και να ακολουθούνται οι διαδικασίες που προβλέπονται.

ετσι οπως το λενε οι καπς....σε περιπτωση εφαρμογης του μετρου απλα κανεις ο,τι σου πουν οι αστυνομικοι ,(για να μην σου χρεωθει αντισταση κατα της αρχης), και απο κει και περα,και μεσα να σε πανε,στις 48 ωρες υποχρεουνται να σε αφησουν ελευθερο η να σου απαγγειλουν κατηγοριες...και στο κατω κατω,και στα διοδια ας παει η εταιρια να ζητησει μεσω της νομιμης οδου 2,7 ευρω νομιμοτοκως... :hehe: :hehe: ...

Link to comment
Share on other sites

τελικά αν κατέβω από το αμάξι ανοίξω την μπάρα και φύγω είναι νόμιμο?

επειδή το ψάχνω καιρό το θέμα έχω καταλήξει, χωρίς να μπορεί να μου το επιβεβαιώσει κάποιος νομικός (άντε ρε τσάκωνα...τσάμπα σου ξυρίζουμε την κεφάλα τόσα χρόνια?)

μπορείς να κάνεις αυτό που έκανε ο οδηγός...ζητάς την καταγραφή της πινακίδας του αυτοκινήτου και είναι υποχρεωμένος να ανοίξει την μπάρα ο υπάλληλος.αν δεν στην ανοίξει έχουμε παρακώλυση συγκοινωνιών και μπορείς να καλέσεις την τροχαία να τους ρίξει την αντίστοιχη κλήση. Οι συναγερμοί που βαράνε στο βιντεάκι έχει να κάνει με την κλήση του υπεύθυνου του σταθμού διοδίων και για εκφοβισμό. ο υπεύθυνος δε μπορεί σε καμία περίπτωση να σου κάνει προσωποκράτηση ή να δεσμεύσει το όχημα μιας και δεν έχουν καμία δικαιοδοσία παρέμβασης παρά μόνο καταγραφής του συμβάντος και να σε πάνε μετά νομικά ζητώντας το αντίτιμο σε δικαστήριο.

προς το παρόν δε το χω κάνει αλλά θα το κάνω με την επόμενη ευκαιρία (από διόδια αφιδνών που θα περάσω συχνά) και ας δούμε τι θα δούμε.

η διαφορά είναι οτι πιθανόν δε θα είμαι με κάμερα και με άλλους στο αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.