Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Αν και το είδα λίγο αργά, ....βγάλε από το άλλο!!!

Αύριο ξημερώνει μια νέα μέρα, πήγαινε ψώνισε μερικά.

Δε θέλει χαμήλωμα, μια χαρά είναι.

Τρίτη πάω το σαραβαλάκι μου συνεργείο!! Άντε να γίνει καλά να πάψει να ρουφάει τη βενζίνη με το μπουρί της σόμπας. Να δούμε και κάτι πραματάκια που κοπανάνε....

Link to comment
Share on other sites

Βασικα και εγω για στουκο :D το κοβω αν το πανε στο οριο μιας και στο μη επανδρωμενο δεν υπαρχει το συναισθημα του φοβου και οι ανθρωπινες αισθησεις ( προσφυσης κυριως )

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Βασικα και εγω για στουκο :D το κοβω αν το πανε στο οριο μιας και στο μη επανδρωμενο δεν υπαρχει το συναισθημα του φοβου και οι ανθρωπινες αισθησεις ( προσφυσης κυριως )

Το esp μπαίνει πολύ πριν καταλάβεις οτι το έχασες ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα σιγουρα . Απλα σε πολυ ακραιες συνθηκες ( pikes peak ) Η οδηγηση ειναι ευκολοτερη μεσα απο το copkit λογω της ανθρωπινης αντιληψης γενικοτερα .

-----------------------------------------------------------------------------

Σημερα πηγαινοντας στην δουλεια ξεπαρκαρει απο την αριστερη ( γυναικα... ) μια χαρα ουτε κοιταξε καθρεπτες ουτε τπτ στο τσακ σταματησα τσουλωντας με το abs και χειροφρενο . Θα την χτυπουσα απο πλαγιοπισω και αντε μετα να αποδειξεις οτι δεν πεταει ο κορ-κοδειλος : P

Link to comment
Share on other sites

Αυτη θα κάλυπτε την όποια ζημιά.

Δεν παει ετσι νομιζω.

Σε περιπτωση που το χτυπημα ειναι στο πισω μισό μερος του αυτοκινητου, την ζημια την καλυπτεις εσυ.

Υ.Γ. Δεν ειμαι 100% σιγουρος για το παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παει ετσι νομιζω.

Σε περιπτωση που το χτυπημα ειναι στο πισω μισό μερος του αυτοκινητου, την ζημια την καλυπτεις εσυ.

Υ.Γ. Δεν ειμαι 100% σιγουρος για το παραπανω.

Γιατί να ισχύει κάτι τέτοιο?

Έστω η περίπτωση όπου κινείσαι κανονικά σε δρόμο με προτεραιότητα και από κάθετο στενάκι πετάγεται παραβαίνοντας stop ένα άλλο όχημα (με οδηγό ξανθιά). Σε βλέπει τελευταία στιγμή, αλλά γκαζώνει να περάσει γιατί έχει ήδη βγει αρκετά έξω. Πέφτεις στα φρένα, αλλά δεν προλαβαίνεις να σταματήσεις και της σπας τον πίσω προφυλακτήρα, αφού δεν υπήρχε χώρος για να κάνεις ελιγμό.

Εσύ θα τα πληρώσεις?

Έγινε επεξεργασία από nickstamat
Link to comment
Share on other sites

Όποιος πέφτει πάνω στον άλλο είναι ο υπαίτιος. Στην προκειμένη περίπτωση αν σε βάραγε στο πλάι ηταν αυτή, αν τη στούκαρες εσύ. Επίσης αν κάνεις όπισθεν και βαρέσεις κάποιον που έχει κολλήσει πίσω σου πάλι εσύ φταίς...

Στην περίπτωση στοπ υπευθυνος ο παραβάτης.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.