Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

[MENTION=1006]wrong method[/MENTION] φτου σου πουλημενε. Χαχα. Οι καταταρεσ του πρωην mtb σου, θα σε κυνηγουν!! Ντροπη!

Προβλημα με το μπροστινο φρενο: πριν 2 εβδομαδες το πηγα για εξαερωση και υγρα αφου ειχε αρχισει και δεν επιανε. Το παιρνω κομπλε.

Μετα απο 2-3 βολτες, μου κανει το ιδιο. Σαν να μην εχει υγρα. Σημερα γυρισα μονο με ενα φρενο.

Υπαρχει πιθανοτητα να χανει καπου; Στο σαλονι (δε θελω σχολια) που το παρκαρω, δεν εχω δει υγρα στο πατωμα. Λετε να χανει απο καπου με τους κραδασμους στο χωμα;

Η τι αλλο να φταει ρε γαμωτο;

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε το σημείο που ενώνεται με την μανέτα,συνήθως από εκεί χάνει(ή δεν έγινε καλή εξαέρωση και έμεινε αέρας στο κύκλωμα)

Έγινε επεξεργασία από wrong method
τυπο
Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε το σημείο που ενώνετε με την μανέτα,συνήθως από εκεί χάνει(ή δεν έγινε καλή εξαέρωση και έμεινε αέρας στο κύκλωμα)

Το τσεκαρα. Δεν φαινεται να χανει.

Θα το παω την τριτη στον ποδηλατα και θα δω. Δε μπορω να κανω τιποτα τωρα

Link to comment
Share on other sites

Η μανέτα αν δεν έχει σταθερή διαδρομή έχει αέρα στο κύκλωμα. Πατιέται πολύ; Άνοιξε το καπάκι επάνω να δεις αν εχει υγρά μέσα.

Η μανετα πατιοταν ολο και πιο μεσα ωσπου τωρα πλεον ακουμπα πανω στο χερουλι και δεν φρεναρει καθολου.

Καπακι θα ανοιξω το πρωι να τσεκαρω.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα υγρό και φτιάξτο μόνος σου να μάθεις κιόλας. Δες εδώ, είναι απλό και η διαδικασία ίδια.

Οκ. Απο Τριτη οτι γινει γιατι Δευτερα δεν θα μπορω.

Ευχαριστω παιδια

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να λύσεις το πρόβλημα, όχι να συμπληρώνεις κάθε λίγο υγρά.

Αφού με μια πρώτη ματιά δεν βλέπει διαρροή, ας κάνει απ' την αρχή εξαέρωση. Γι αυτό του είπα να πάρει υγρό.

[MENTION=24707]kostas_gs[/MENTION] φώτισε με φακό τα τακάκια εσωτερικά της δαγκάνας για να δεις αν γυαλίζει εκεί και χάνει υγρά, αν και απίθανο το βλέπω... να τα βγάλεις μπορείς να δεις εσωτερικά τη δαγκάνα;

Link to comment
Share on other sites

Αφού με μια πρώτη ματιά δεν βλέπει διαρροή, ας κάνει απ' την αρχή εξαέρωση. Γι αυτό του είπα να πάρει υγρό.

[MENTION=24707]kostas_gs[/MENTION] φώτισε με φακό τα τακάκια εσωτερικά της δαγκάνας για να δεις αν γυαλίζει εκεί και χάνει υγρά, αν και απίθανο το βλέπω... να τα βγάλεις μπορείς να δεις εσωτερικά τη δαγκάνα;

Τωρα ειμαι πτωμα και δε μπορω να τσεκαρω τη δαγκανα. Αυριο θα δω.

Τακακια δεν μπαινω στη διαδικασια να τα βγαλω μονος. Το φοβαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρα τη δαγκανα και δεν φαινεται να χανει απο εκει κατι.

Επισης πηγα να ανοιξω το καπακι να δω αν εχει υγρα, αλλα δε μπορω. Μαλλον θελει μισο αλεν και εγω εχω μονο ολοκληρα. Για πολυ λιγο δεν την πιανει την αλενοβιδα. Αρα ποδηλατας την Τριτη.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.