Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Πρωτη βολτα νυχτερινη πριν λιγο και δοκιμη του cree led που αγορασα.

Στα αρνητικα:

το γεγονος οτι σε λακουβες σιγα σιγα σηκωνοταν προς τα πανω και ενω το ειχα σφιξει με το λαστιχο που ειχε η συσκευασια μεσα...ομως ειχα βαλει το μεγαλο λαστιχο..θα βαλω το μικρο και λογικα θα σφιξει ακομα καλυτερα..

Επομενο αρνητικο ειναι οτι το ειχα βαλει στο τιμονι δεξια, με αποτελεσμα το φως να πεφτει δεξια περισσοτερο...λογικο...δε μπαινει στο λαιμο του τιμονιου ωστα να ειναι στο κεντρο το φωτακι απ οτι ειδα, αρα δε διορθωνεται αυτο το προβλημα...

Στα θετικα:

εχω παρει το 1800 lumen και σκοτωνει πραγματικα..πολυ δυνατο παιδες..

[MENTION=23]DJD[/MENTION] φαντασου το δικο σου τι θα κανει με 9800 lumen!!

Το συστηνω ανεπιφυλακτα πραγματικα...εξαιρετικη επιλογη...:dirol:

Ερωτηση:

θελω να παρω ενα ζευγαρι γυαλια για τη νυχτα...διαφανης φακος φανταζομαι..επειδη παλι στο ebay θα την πεσω για κατι φθηνο, ο διαφανης φακος που εχουν αυτα τα γυαλια, ειναι ενα απλο πλαστικο? Δε θελω γυαλι γιατι δε παιζω με τα ματια μου και την ποιοητητα των γυαλιων αυτων...θελω κατι να με προστατευει απο τη σκονη την νυχτα..τιποτα αλλο...

Link to comment
Share on other sites

πςςςςςςςςςςςςςςςςς αυτά είναι

να σου δέσω 2 5κιλα στα πόδια τότες να δω πως θα πας,αφού δεν παίζει ρόλο :p

να σου πω το σκέφτηκα να το κάνω γτ η χτεσινή βόλτα μου βγήκε πολύ easy (που παλιά τις συγκεκριμένες ανηφόρες δεν τις έβγαζα τόσο εύκολα τώρα και έκανα και extra ανηφόρα τις έβγαλα πολύ εύκολα και σκέφτηκα σήμερα την επόμενη φορά να πάω με extra βάρος)

Link to comment
Share on other sites

Γυρνάω από διακοπές, βλέπω τα λάστιχα πίτα...λογικό (λατέξ σαμπρέλες). Τα τρομπάρω και βλέπω ένα φουσκωματάκι στο πίσω λάστιχο (ούτε 1500χμ να έχω κάνει) . Μάλιστα λέω, ωραία. Γυρνάω την άλλη μέρα σπίτι από δουλειά, βλέπω το πίσω λάστιχο πίτα.... Γκρρ

Link to comment
Share on other sites

Στα αρνητικα:

το γεγονος οτι σε λακουβες σιγα σιγα σηκωνοταν προς τα πανω και ενω το ειχα σφιξει με το λαστιχο που ειχε η συσκευασια μεσα...ομως ειχα βαλει το μεγαλο λαστιχο..θα βαλω το μικρο και λογικα θα σφιξει ακομα καλυτερα..

Αν το βάλεις στο χοντρό τμήμα του τιμονιού βάλε το μεγάλο λάστιχο.

Κουνιόταν και εμένα αλλά βρήκα λύση, τύλιξα 2-3 στρώσεις σαμπρέλα στο τιμόνι, έβγαλα το λαστιχάκι που έχει η πλαστική βάση από κάτω και τώρα δεν κουνάει καθόλου, ακόμα και στις πέτρες με το mtb.

Link to comment
Share on other sites

Αν το βάλεις στο χοντρό τμήμα του τιμονιού βάλε το μεγάλο λάστιχο.

Κουνιόταν και εμένα αλλά βρήκα λύση, τύλιξα 2-3 στρώσεις σαμπρέλα στο τιμόνι, έβγαλα το λαστιχάκι που έχει η πλαστική βάση από κάτω και τώρα δεν κουνάει καθόλου, ακόμα και στις πέτρες με το mtb.

Θα δοκιμασω πρωτα το μεγαλο λαστιχο στο χοντρο τμημα του τιμονιου και θα δω...ωραια ιδεα αυτη με τη σαμπρελα! Ευχαριστω!

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link to comment
Share on other sites

Γυρνάω από διακοπές, βλέπω τα λάστιχα πίτα...λογικό (λατέξ σαμπρέλες). Τα τρομπάρω και βλέπω ένα φουσκωματάκι στο πίσω λάστιχο (ούτε 1500χμ να έχω κάνει) . Μάλιστα λέω, ωραία. Γυρνάω την άλλη μέρα σπίτι από δουλειά, βλέπω το πίσω λάστιχο πίτα.... Γκρρ

Εμ δε ρωτάς :p τα λατεξ όταν δεν τα χρησιμοποιείς για καιρό τα κρεμάς κάπου για να μη πιέζονται ξεφουσκωτα.

να σου πω το σκέφτηκα να το κάνω γτ η χτεσινή βόλτα μου βγήκε πολύ easy (που παλιά τις συγκεκριμένες ανηφόρες δεν τις έβγαζα τόσο εύκολα τώρα και έκανα και extra ανηφόρα τις έβγαλα πολύ εύκολα και σκέφτηκα σήμερα την επόμενη φορά να πάω με extra βάρος)

Αν σου φαίνονται εύκολες οι ανηφορες ή ειναι μικρή ή κλίση ή πας αργά ή είσαι 45 κιλά :p

Link to comment
Share on other sites

Αν σου φαίνονται εύκολες οι ανηφορες ή ειναι μικρή ή κλίση ή πας αργά ή είσαι 45 κιλά :p

δεν νομίζω τάκη

80kg

και τις ανηφόρες δεν τις λες μικρές:p

(από το σπίτι μου στον παράδρομο Ρεθύμνου Χανίων την ανηφόρα του στρατοπέδου κατέβηκα και σε ένα κέντρο με τέρμα απότομη κλίση και μετά ανέβηκα και στο παν/μιο στο γήπεδο και μετά πήγα και στο παν/μιο μέσα και έκανα τον κύκλο αλλά μέσα αλλά είχε χαλίκια ρε γμτ)

Link to comment
Share on other sites

Εμ δε ρωτάς :p τα λατεξ όταν δεν τα χρησιμοποιείς για καιρό τα κρεμάς κάπου για να μη πιέζονται ξεφουσκωτα.

Μάι πουρ λάτεξ :weep:

Λάρισα 8 μήνες είχα γυρίσει το ποδήλατο ανάποδα. Τώρα 17 μέρες έλειψα και πέθαναν. Θέλω να δω τι παίζει και με το λάστιχο. Μην φύγει κανένα κομμάτι ενώ ποδηλατώ.

[MENTION=11487]GokuSS4[/MENTION] Ανέβασε ταχύτητα

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

θελω να παρω ενα ζευγαρι γυαλια για τη νυχτα...διαφανης φακος φανταζομαι..επειδη παλι στο ebay θα την πεσω για κατι φθηνο, ο διαφανης φακος που εχουν αυτα τα γυαλια, ειναι ενα απλο πλαστικο? Δε θελω γυαλι γιατι δε παιζω με τα ματια μου και την ποιοητητα των γυαλιων αυτων...θελω κατι να με προστατευει απο τη σκονη την νυχτα..τιποτα αλλο...

Bike24 - Alpina Drift Anthracite/CeramiC Clear Glasses

Link to comment
Share on other sites

Αν το βάλεις στο χοντρό τμήμα του τιμονιού βάλε το μεγάλο λάστιχο.

Κουνιόταν και εμένα αλλά βρήκα λύση, τύλιξα 2-3 στρώσεις σαμπρέλα στο τιμόνι, έβγαλα το λαστιχάκι που έχει η πλαστική βάση από κάτω και τώρα δεν κουνάει καθόλου, ακόμα και στις πέτρες με το mtb.

Ερωτηση: τη σαμπρελα στο τιμονι, με τι την εδεσες?

Ωραιος...κατι τετοιο εψαχνα...ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: τη σαμπρελα στο τιμονι, με τι την εδεσες?

Την τυλίγεις και την πιάνει το λάστιχο, δεν ξεδιπλώνει.

βάλε πιο φαρδιά λωρίδα σαμπρέλας απ' ότι της φωτό

fhs8.png

Link to comment
Share on other sites

ρε μαμωτεν έπεσε/πέρασε κάπως σπρει σιλικόνης μέσα στην μανέτα και δεν έχω καλή επαναφορά :slap:

το πλάκωσα με το καθαρισμού επαφών σπρει της philips και βελτιώθηκε αρκετά (θα το δω στην προπόνηση πόσο)

να ρίξω degreaser? ή να το αφήσω έτσι(δεν κουμπώνει την τελευταία σχέση τώρα) μεχρι να φύγει η μαμωσιλικόνη

και μετά να το ρυθμίσω

εντωμεταξύ είδα το service manual της shimano,ούτε για πλάκα δεν βάζεις χέρι,μη επισκευάσιμη αν χαλάσει :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη στα πλαγιασματα: σε στροφη κλειστη μπηκα, ειχε νερα πανω στη στροφη και μου γλυστραει το πισω μερος, δε προλαβαινω να βαλω ποδι, ομως το ποδηλατο μου με αγαπαει...πριν πεσω, σταματησε το γλυστρημα το λαστιχο και εμεινα ορθιος.

Ποιος μακακας ριχνει νερα πρωι πρωι;;;;;;

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, μα πράσινες θήκες?:p

Χαχαχα!!

Με το που βλεπω τη φωτο απο το πιστολι, αμεσως σκεφθηκα να σχολιασω τις θηκες να γελασουμε!

Και μετα βλεπω το δικο σου ποστ!!

Χαχα!!

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.