Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

70κατι σε κατηφόρα.μην εντυπωσιάζεσαι από τα νούμερα τελικής πάντως και ένα πατίνι πιάνει 100 πέφτοντας στον γκρεμό.

πιο σημαντικό είναι η ικανότητα του κάθε ποδηλάτου (σε συνδυασμό με τον ποδηλάτη)να διατηρήσει μια ταχύτητα

σε όλη την διαδρομή,ο γενικός όρος που λέμε.αυτό πρέπει να σε ενδιαφέρει :)

Link to comment
Share on other sites

Ότι να 'ναι οι τύποι. Εκτός του ότι είναι δύσκολο να επιτρέψεις την είσοδο σε ποδήλατα και να απαγορέψεις την είσοδο σε μηχανάκια (θέλει πολύ συγκεκριμένη τοποθέτηση μπαρών), με το να μποϋκοτάρουν τα καταστήματα δεν κερδίζουν κάτι, δεν είναι τα καταστήματα υπευθυνα για τις μπάρες, τα καταστήματα θα γούσταραν να μπορούν να έχουν πάρκινγκ αυτοκινήτων για να μπορεί να έρχεται και να καθήσει και να ξοδέψει οποιοσδήποτε!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πήγαινα πολύ συχνά για βόλτα, δεν έχω δει τι έχουν κάνει, αλλά αν ισχύει αυτό που λένε, είμαι μεγάλη βλακεία. Στην είσοδο είχε μπάρες για τα αυτοκίνητα ώστε να περνάνε οχήματα τροφοδοσίας και προς το πάρκιν. Πιό μέσα, είχε μπάρες που δεν μετακινούνται, ώστε να μην περνάνε αυτοί που έμπαιναν για το πάρκιν στον πεζόδρομο. Είχε όμως ένα στενό πέρασμα για πεζούς, αναπηρικά καροτσάκια, καρότσια για μωρά και φυσικά ποδήλατα. Δεν ξέρω αν αυτό έκλεισαν, αλλά αν έγινε, ταλαιπωρούν και τις 3 παραπάνω ομάδες. Μηχανάκια δεν περνούσαν, γιατί στην 1η είσοδο είχε φύλακα και δεν το επέτρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι (χωρίς να ξέρω) πόσο θα είχαν πρήξει τις μπάλες των πεζών, οι ποδηλάτες. Γιατί ως γνωστόν η νοοτροπία στην Ελλάδα απέναντι στους ποδηλάτες είναι η χείριστη, αλλά και οι μισοί ποδηλάτες είναι για φάπες.

[MENTION=1006]wrong method[/MENTION] τι μέγιστη ταχύτητα έχεις δει με αυτό?

Ότι είπε και ο Χρήστος + ότι με την κούρσα στην κατηφόρα κλ@νεις πολύ περισσότερο, γιατί το μίας ίντσας λάστιχο δεν σου εμπνέει και πολύ εμπιστοσύνη.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Οι μπαρες αυτες υπαρχουν εκει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 χρονια.

Ειναι προφανες και κανει μπαμ οτι ειναι για τα μηχανακια κι οχι για τα ποδηλατα.

Πρεπει να χαλαρωσουν λιγο με φαινεται οι ποδηλατες.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4643]o polonos[/MENTION]

Οι μπάρες υπήρχαν ναι, αλλά διπλασιάστηκαν περίπου σε μήκος. Όμως, το κολονάκι και το εμπόδιο στην είσοδο του πάρκου τώρα μπήκαν.

Το λέω με σιγουριά 100% γιατί περνάω τουλ. 3 φορές την εβδομάδα από εκεί άνοιξη με φθινόπωρο.

Το γεγονός ότι υπερβάλουν οι ποδηλάτες είναι άλλο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Τα ψωμιά των Racing Ralph τελείωσαν ...

Έχω καταλήξει μάλλον στο Marathon Racer 35-622 (28 x 1.35, 700 x 35C)

Προορίζεται για το Cube Cross (Trekking), σκεφτόμουν και το kojak... αλλά πολύ καραφλό ρε παιδί μου ...

Κάποια άλλη λύση ??

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κοιτουσα καποτε καραφλα για το mtb...δες και αυτα πριν πας στα kojak..

(με ενδιεφερε και ακομα με ενδιαφερει αποκλειστικα η χρηση σε ασφαλτο και οτιδηποτε αλλο απλα δε με συγκινει:p)

Continental Bicycle -SportContact

[ame=http://www.amazon.co.uk/Continental-Sport-Contact-Tyre-700x32C/dp/B001EE4156/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1359410090&sr=8-4]Continental Sport Contact Tyre 700x32C BK: Amazon.co.uk: Sports & Outdoors[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μ..απλως λογω αλλαγης τμηματος στη δουλεια εχω αλλα ωραρια.ετσι δε μου εναι ευκολο να παιρνω το αμαξι και να τρεχω στα βουνα.κουβαλαω το κουρσακι,κανω μια 40αρα και παω δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.