Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

^^Για μενα που ημουν 97 κιλα και τωρα ειμαι στα 86 χαρην στο ποδηλατο, νομιζω οτι για 3 μηνες ποδηλασια και 30km, ειναι καλα.

Στην αρχη απλα σερνομουν. Τωρα νιωθω αλλος ανθρωπος!!

Η φιλη μου γκρινιαζει γιατι εχω χαλασει ηδη λεφτα για το ποδηλατο. Τωρα ειμαι σε φαση που την "ψηνω" να αγορασω ενα καλο κολαν. Χαχαχα!!!

Συνεχιζω να χανω βαρος που αυτος ειναι ο στοχος μου βασικα και σιγα σιγα θα αυξανω και τις αποστασεις!!

Πραγματικα αυτο με την εξοχη που λες, ισχυει! Πολυ πολυ καλυτερα σε επαρχιακες πολεις, ειδικα αν καποιος εχει MTB!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 κιλά σε 3 μήνες. Ωραίος!!! Να τα ακούνε και άλλοι αυτά :p

Τι λεφτά χάλασες σε ποδήλατο 15ετίας; Κατ' εμέ το μόνο που αξίζει είναι λάδια ξύδια κλπ για συντήρηση και καλά λάστιχα. Α, και καλή σέλα φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

11 κιλά σε 3 μήνες. Ωραίος!!! Να τα ακούνε και άλλοι αυτά :p

Τι λεφτά χάλασες σε ποδήλατο 15ετίας; Κατ' εμέ το μόνο που αξίζει είναι λάδια ξύδια κλπ για συντήρηση και καλά λάστιχα. Α, και καλή σέλα φυσικά.

Ναι φιλε 11 κιλα εως τωρα...:happy2:

Εως τωρα με λαστιχα (2 ζευγαρια), 2 σαμπρελες, μια γαματη σελα, τρομπα φορητη πανω στο ποδηλατο, ακτινολογηση,σταν, λαδια, ξυδια οπως λες , περιπου 110 ευρω...

Θα με βγαλει μια χαρα μεχρι ανοιξη οπου ελπιζω να μπορεσω να αγορασω ενα καλο εργαλειο!!!

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την ταχυτητα μου, που να πας για ποδηλατο με τη φιλη μου!! Χαχα!! Με τα ποδια εγω, με το ποδηλατο εκεινη! Χαχαχα!!

Δεν είσαι ο μόνος. Εγώ τρέχω και η γυναίκα μου κάνει ποδήλατο. Ακόμα βέβαια δεν έχει καταλάβει πως στις κατηφόρες θα πρέπει να πατάει περισσότερο φρένο αλλά παίρνω το αίμα μου πίσω όταν ανηφορίζει ο δρόμος.

Link to comment
Share on other sites

Σειχ σου, αναβαση απο Αγιο Παυλο αυτη την φορα

καταβαση μονο απο μονοπατια εκτος ενος σημειου (δασικος) που θα το διορθώσω την αλλη φορα

εχει και μερικα αναποδα μονοπατια, σαν την αλλη φορα για να ξεσκουριαζουμε λιγο

Ξανα μανα αναβαση μεχρι την κορφη του κλασικ Μ5 και καταβαση απο εκει.

Μετα ηθελα να ανέβω ξανα απο γεφυρα να δοκιμασω ενα ωραιο μονοπατακι που ανοιγο-σκαβουμε αυτη την εποχη αλλα πεινασα...χεχε, την αλλη φορα

Sports Tracker

Eιναι ακριβο αλλα τα σπαει για μπροστα σε Ηardtail 29er

δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες εκει σ αυτο το παχος...

http://www.pinkbike.com/news/Schwalbe-Hans-Damph-AM-Trail-Tire-tested-2011.html

για πισω ετσι και ετσι κυριως γιατι ολα τα Shcwalbe "τελειώνουν" γρηγορα

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Στα καρούμπαλα βάζεις πάγο για να μην φουσκώσουν ή για να πάρει το πρήξιμο?

ο πάγος μειώνει το μέγεθος,μην τον βάλεις απ'ευθείας πάνω,τύλιξέ τον σε κάτι (πετσέτα,μπλούζα κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Οκ ξυλιασα λιγο απο το κρυο στα ποδια γιατι δεν εχει ερθει ακομα το κολαν που εχω παραγγειλει, αλλα αξιζε τον κοπο!!!!

Sports Tracker

ugybajad.jpg

7u3ary6e.jpg

y8etumyg.jpg

Έγινε επεξεργασία από kostas_gs
Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχε ανοιγμα την αναρτηση αερως tora sl

, καθαρισμος σφουγγαρακια , ποτηρια , μπουκαλες , αλλαγη λαδιων , βγαλσιμο ενος αποστατη για 110mm travel

και η αναρτηση εχει γινει βουτηρο!! :D

βεβαια επειδη σερβις κιτ δεν εβρισκα, θελει μια τσιμουχα αλλαγη , αλλα μολις βρω την φτιαχνω.

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε λύση σε ένα πρόβλημα που έχω με το mtb του ανιψιού. (φτηνό 24άρι sector από Γκατσούλη)

Ξεβιδώνει συνέχεια ο βραχίονας από τον άξονα της μεσαίας τριβής.

Βγάζω την πλαστική τάπα που έχει εκεί και σφίγγω τη βίδα, το πρόβλημα είναι ότι το καρυδάκι δεν χωράει να μπεί μέσα καλά ώστε σφίξει την βίδα και να την καργάρει.:rant:

Έβαλα και γκρόβερ μήπως και δεν ξεβιδώσει ξανά αλλά τίποτα....μάλλον θέλει κόλλα σπειρωμάτων.

Υπάρχει κανένα καρυδάκι ειδικό για ποδήλατα που μπαίνει εκεί?

Εδώ στο 1.35 ο τύπος βάζει το καρυδάκι μέσα, το δικό μου δεν μπαίνει.....

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=c4r8PwKxAOM]How to remove a crank arm from your bicycle square taper - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε λύση σε ένα πρόβλημα που έχω με το mtb του ανιψιού. (φτηνό 24άρι sector από Γκατσούλη)

Ξεβιδώνει συνέχεια ο βραχίονας από τον άξονα της μεσαίας τριβής.

Βγάζω την πλαστική τάπα που έχει εκεί και σφίγγω τη βίδα, το πρόβλημα είναι ότι το καρυδάκι δεν χωράει να μπεί μέσα καλά ώστε σφίξει την βίδα και να την καργάρει.:rant:

Έβαλα και γκρόβερ μήπως και δεν ξεβιδώσει ξανά αλλά τίποτα....μάλλον θέλει κόλλα σπειρωμάτων.

Υπάρχει κανένα καρυδάκι ειδικό για ποδήλατα που μπαίνει εκεί?

Εδώ στο 1.35 ο τύπος βάζει το καρυδάκι μέσα, το δικό μου δεν μπαίνει.....

Πάρε ένα πάσο το καρυδάκι να χωρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα πάσο το καρυδάκι να χωρέσει.

Άλλη λύση γιατί δεν διαθέτουμε τόρνο?:p

Κάτι τελευταίο: Φοράει επάνω κάτι ελεεινά χειριστήρια ταχυτήτων, αυτά τα στρογγυλά δίπλα στα grip.

Σε τέτοιου τύπου Wheel Mania - Προϊόν Ανταλλακτικά Χειριστήρια MTB SHIMANO ACERA SL-M360 3x8spd 26,00 € παίζουν φτηνότερα η αυτά είναι value for money?

Link to comment
Share on other sites

Άλλη λύση γιατί δεν διαθέτουμε τόρνο?:p

Κάτι τελευταίο: Φοράει επάνω κάτι ελεεινά χειριστήρια ταχυτήτων, αυτά τα στρογγυλά δίπλα στα grip.

Σε τέτοιου τύπου Wheel Mania - Προϊόν Ανταλλακτικά Χειριστήρια MTB SHIMANO ACERA SL-M360 3x8spd 26,00 € παίζουν φτηνότερα η αυτά είναι value for money?

Φάτο στο τροχό. Ένα πόντο θα πάρεις ίσα να μπει μέσα

Εναλλακτικά ταξιδεύεις μέχρι τον τόρνο μου στη Νεάπολη : P

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να αλλάξεις και μπρός και πίσω ταχύτητες?

Γιατί δεν το πας σε έναν ποδήλατα να στο φτιάξει μια τσάκ μπάμ και παιδεύεσαι?

Άντε το πολύ να που πάρει 3-5 ευρώ !

Σιγά μην πάει στον ποδηλατά για να βάλει 2 χειριστήρια ρε jason

edit. άσε που δεν θα του πάρει 3-5 €

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.