Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

πολυ σημαντικο ειναι να βελτιωνεις συνεχως την ισορροπια σου πανω στο bike, να καθεσαι οσο μπορεις ακινητη πανω στο ποδηλατο και εννοειτε πεταλι! Στα μονοπατια τυπου κτημα συγγρου που ειναι ηπια αλλα ωραια, μπορεις να τα παιρνεις αναποδα, προς τα πανω, ωστε να βελτιωνεις τεχνικη.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για αγορα ποδηλατου καποια στιγμη φετος. Ειμαι 1.82, τι μεγεθος να κοιταξω; με 300-400€ παιρνω κατι σχετικα καλο ή πρεπει να ανεβω κι αλλο;

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποδήλατο για τι χρήση;με 400-450 αγοράζεις ένα σχετικά ελαφρύ αλουμινένιο σκελετό και κάποια καλούτσικα περιφερικά.

κοιτάς για large/19/52,54+ νούμερο ποδηλάτου(η κάθε εταιρία μετρά τα μεγέθη διαφορετικά)

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για αγορα ποδηλατου καποια στιγμη φετος. Ειμαι 1.82, τι μεγεθος να κοιταξω; με 300-400€ παιρνω κατι σχετικα καλο ή πρεπει να ανεβω κι αλλο;

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

αν ειναι κατι που δε χρειαζεσαι αμεσα

περιμενε απο φθινοπωρο να βγουν τα 2013 μοντελα μηπως βρεις μειωμενα καποιο 2012 :)

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για αγορα ποδηλατου καποια στιγμη φετος. Ειμαι 1.82, τι μεγεθος να κοιταξω; με 300-400€ παιρνω κατι σχετικα καλο ή πρεπει να ανεβω κι αλλο;

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

L εισαι σε μεγεθος και παιρνεις οκ ποδηλατο, 26, 28 ή κουρσα?

Link to comment
Share on other sites

Για φθηνοπορο λεω να το παρω. Θελω κατι για μεσα στην Αθηνα, αλλα να μπορει να παει κ σε καμια εξοχη, αρα, mountain bike?

Κατι αλλο, επειδη ειμαι πολλα κιλα πρεπει να προσεξω κατι αλλο; πχ συγκεκριμενο ειδος λαστιχου;

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μαλλον για 28 εισαι, μπορεις να πας κ σε urban/fitness που ειναι πιο δρομου και πιο ελαφρια, αλλιως τρεκινγκ που ειναι και για λιγο χωμα (οχι μονοπατια δηλαδη, παει αλλα δεν βολευεται). Για τα κιλα μην σε νοιαζει, ποσα εισαι δλδ αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

trekking 28 , lockout αναρτηση, αν ανεβεις λιγο μηχανικα δισκοφρενα, 24 ταχυτητες... αυτα για αρχη, τα κιλα σου ειναι οκ δεν θα εχεις προβλημα κ κουρσα να επαιρνες ΟΚ γιατι εχουν πολυ πιεση τα λαστιχα αυτα.

μαγαζια¨γκατσουλης, τσιρικος, piranha, loukas, lazarides, cyclist και αλλοι!

Link to comment
Share on other sites

τα περισσοτερα πιρουνια και σκελετοι πισω εχουν αναμονες για δισκοφρενα.

συνηθως τα περισσοτερα ετοιμα ποδηλατα δινονται με απλα shimano μηχανικα.Φρενα τα οποια ειναι χειροτερα και flinstones

οποτε καλυτερα λοιπον v-brakes

Υ.Γ πολυ λες το αγαπουλα , ψιψινουλα....διαβαζει και ξενος κοσμος :p

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα και θεμα μηπως βρω κανενα καλο να το παρω τωρα το καλοκαιρι που θα παω και Ναξο.

Αγορα ποδηλατου - νεος χρηστης με πολλες αποριες

Οποιος πιστος ας βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Το συμπερασμα μου λοιπον απο τη μινι-ερευνα αγορας ειναι αν εχουν μικρη χρηματικη διαφορα να παρω το megisto 2012 και αν εχουν μεγαλη να παρω το crossmo 2011.

Τι λετε εσεις εδω;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.