Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Και εγω με το δικο μου σκεπτικο ειμαι λιγοτερο fan των trekking, ομως για ενα ατομο που δεν εχει το κινητρο της κα@λας, κακα τα ψεματα, το trekking ειναι πολυ πιο βολικο αν κ πιο ειδικευμενο στην χρηση του. Δεν θελουν να πανε κ ολοι σε μονοπατια...no?

([MENTION=1446]Dolly[/MENTION] ποτε θα τα πουμε?)

Link to comment
Share on other sites

όχι κ έτσι δεν είμαι τόσο άσχετος :p χάλασε το σπείρωμα εκεί που σφίγγεις το συρματόσχοινο.

Μπορώ να αλλάξω βίδα βέβαια και να περάσω από πίσω παξιμάδι αλλά μάλλον καλλίτερα να το αλλάξω.

Υγ. δεν ξέρω τι είναι ποιοτικό, έχει set μπρος πίσω shimano acera στα 15 ευρά , έχει και XTR στα 62...

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
Link to comment
Share on other sites

Πάντα όταν πηγαίνετε βουνό να έχετε κάποιον παρέα... για να τραβάει βίντεο :hehe:

(δεν είναι δικό μου :p)

ευγε τα πουλακια μ.....και βουνο και ποικιλο και μονοπατια και ΧΩΡΙΣ κρανος...

Link to comment
Share on other sites

όχι κ έτσι δεν είμαι τόσο άσχετος :p χάλασε το σπείρωμα εκεί που σφίγγεις το συρματόσχοινο.

Μπορώ να αλλάξω βίδα βέβαια και να περάσω από πίσω παξιμάδι αλλά μάλλον καλλίτερα να το αλλάξω.

Υγ. δεν ξέρω τι είναι ποιοτικό, έχει set μπρος πίσω shimano acera στα 15 ευρά , έχει και XTR στα 62...

νταξει, οτι αντεχει η περισταση σου, χωρις να θυσιασεις σε ασφαλεια ουτε σε χρηματα στο ποζεριλικι, αν αξιζει εννοειται παιρνεις το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

ενα παλιο ποδηλατο που ειχα, ενα peugeot 26αρι toy 93, το εχω δωσει σε ενα παιδι που ειναι επιστατης στο πατρικο μου. Εχτες το καβαλησα και διαπιστωσα οτι το μπροστινο τακακι (vbrake altus) αν το πιεσεις πολυ, βγαινει κατω απτην στεφανη.. Επισης νιωθεις οτι ακομα κ αν δεν πατας φρενο, καποις στιγμες βρισκει λιγο.

Τι να κανω, το τακακι ειναι ευθυγραμισμενο, μηπως το συρματοσχοινο θελει ρεγουλαρισμα?

Link to comment
Share on other sites

και του κανεις μια ακτινολογηση αν βρισκει στη ροδα οταν δεν το πατας...και κοιτας και μια τα μικρα βιδακια που ειναι για την ενταση του ελατηριου ωστε να ειναι κεντραρισμενα και να καλυπτουν την ιδια διαδρομη τα 2 τακακια οταν πατας το φρενο και οχι να τραβας το ενα και το αλλο να ακουμπαει μονιμα.

(σε αυτα παιζεις με πολυ μικρες γωνιες (ξε)σφιξιματος...ουτε καν 1/4 μεχρι να το φερεις στα ισια)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1243]fotme[/MENTION] http://www.nirve.com/support/docs/nirve-V-brake-adjustment.pdf

[MENTION=8837]l2phile[/MENTION] δέν έχω φωτογραφία αυτή τη στιγμή. Διορθώνεται η ζημιά είτε με πατέντα είτε ανοίγοντας καινούργιο σπειρωματάκι αλλά αφού μου έκατσε η στραβή ας το αλλάξω μήπως βάλω και κάτι καλλίτερο. Έτσι κ αλλιώς ούτε τα τακάκια του μου άρεσαν

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την ποδηλατοπαρεα :)

χρειαζομαι λιγο τα φωτα σας...

εδω και 2 χρονια σχεδον μενω μονιμα Γερμανια και ειπα τωρα το καλοκαιρακι να παρω ενα καλο ποδηλατο οχι μονο για τις μετακινησεις μου μεσα στην πολη αλλα και για κανα off road τα σαββατοκυριακα...

απο ποδηλατα δεν κατεχω και πολλα πραγματα και λιγο που το εψαξα πελαγωσα!

ως 1000Ε τι προτεινετε?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

...αρχιζω να πιστευω δε οτι για οποιον δεν θελει πισω αναρτηση κ supersuper λιωσιμο, το 29αρι ειναι η καλυτερη λυση, του πετας κ ενα λεπτο λαστιχο πανω για σετ δρομου κ εισαι τσολιας μεγαλος!!...

Link to comment
Share on other sites

6 Διαφορετικά ποδηλατάδικα σε Αιγάλεω Περιστέρι και Χαϊδάρι. Branded v-brakes μόνο στα 2.

Το γελοίο της υπόθεσης οτι ο ένας εκ των 2 ήθελε να μου πουλήσει δαγκάνες του 9ευρου στα 30! Αν έχει τον θεό του δηλαδή!

Anyway ,τέλος καλό όλα καλά.

2zoGg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.