Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

τελικα μπηκα παραπανω δυναμικα απο οτι περιμενα:D

monthly_chart.php?attr=distance&uid=12099&width=468&height=300

μισα του μηνα και ειμαι σχεδον με συνολο αλλων μηνων!

και τελος του μηνα κλεινουμε 3 χρονια (πιστευω θα ξεπερασω τα 6κ χιλιομετρα)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που φαντάστηκα... Και πως κουβαλάς αυτό το πράγμα καθημερινά? Παντού όπου πάω έχω οπτική επαφή με το ποδήλατο, εκτός από το πολυτεχνείο (Ζωγράφου) που αναγκαστικά μένει έξω στις ειδικές θέσεις για 2κυκλα που έχει... Εκεί το φοβάμαι :(

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως (προς νέους ποδηλάτες), μετρήστε με προγραμματάκι στο κινητό τις διαδρομές για να γουστάρετε κάθε επόμενη φορά που πάτε μεγαλύτερη απόσταση και με μεγαλύτερη μέση ταχύτητα. Επίσης ωραίο είναι να βλέπεις και τα συνολικά χιλιόμετρα να αυξάνονται. Άσε που αν πχ είναι 178 και σκόπευες να κάνεις 20, θα κάνεις 22 για να χτυπήσεις 200άρα. :p

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]: Μόνο βόλτες μετράς ή και όταν το πας σηκωτό , επειδή το έχεις σπάσει, στον ποδηλατά;

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που φαντάστηκα... Και πως κουβαλάς αυτό το πράγμα καθημερινά? Παντού όπου πάω έχω οπτική επαφή με το ποδήλατο, εκτός από το πολυτεχνείο (Ζωγράφου) που αναγκαστικά μένει έξω στις ειδικές θέσεις για 2κυκλα που έχει... Εκεί το φοβάμαι :(

Είτε βάζεις τη βάση πάνω στο ποδήλατο εκεί που μπαίνει κι η βάση για το παγούρι είτε την βάζεις στη σχάρα του ποδηλάτου (αν έχεις) είτε την κουβαλάς σε ένα σακίδιο.

Link to comment
Share on other sites

τελικα μπηκα παραπανω δυναμικα απο οτι περιμενα:D

monthly_chart.php?attr=distance&uid=12099&width=468&height=300

μισα του μηνα και ειμαι σχεδον με συνολο αλλων μηνων!

και τελος του μηνα κλεινουμε 3 χρονια (πιστευω θα ξεπερασω τα 6κ χιλιομετρα)

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] Πες μου πως έχει τέτοια δυνατότητα το Sports Tracker :p

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που υπάρχει κόσμος που προσπαθεί να γλυτώσει 100 γραμμάρια αγοράζοντας carbon παλουκόσελο, και κουβαλάει 2 κιλά κλειδαριά... :p Καμιά άλλη λύση δεν υπάρχει? Σχάρα δεν έχω (ούτε πρόκειται να βάλω) και στη θέση του παγουριού πιστεύω ότι είναι άβολο. Τσάντα πλάτης δεν παίρνω πάντα μαζί.

[MENTION=9381]papajim[/MENTION] εσύ πολυτεχνείο έρχεσαι ποτέ με το ποδήλατο? Που το αφήνεις?

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που υπάρχει κόσμος που προσπαθεί να γλυτώσει 100 γραμμάρια αγοράζοντας carbon παλουκόσελο, και κουβαλάει 2 κιλά κλειδαριά... :p Καμιά άλλη λύση δεν υπάρχει? Σχάρα δεν έχω (ούτε πρόκειται να βάλω) και στη θέση του παγουριού πιστεύω ότι είναι άβολο. Τσάντα πλάτης δεν παίρνω πάντα μαζί.

[MENTION=9381]papajim[/MENTION] εσύ πολυτεχνείο έρχεσαι ποτέ με το ποδήλατο? Που το αφήνεις?

Όχι, γιατί με βολεύουν ακόμα τα ΜΜΜ. Αν πάει το εισιτήριο 1 ευρώ τότε θα ξεκινήσω να έρχομαι με το ποδήλατο... :p

Πάντως αν ανέβαινα με ποδήλατο θα το άφηνα έξω από τη σχολή δεμένο σε καμιά κολόνα ή σε καμιά κουπαστή. Κατά την άποψή μου ο φόβος κλοπής είναι μικρότερος εκεί που υπάρχουν πολλά ποδήλατα και κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τπτ τρομερό, τελικά η βλακεία το sports-tracker δε σταματάει αυτόματα όταν σταματάς. Βγήκα σήμερα για βόλτες στο κέντρο και κατέληξα στην άλλη άκρη της πόλης παρέα με τον κουμπάρο μου.

attachment.php?attachmentid=50816&stc=1&d=1339701799

post-400-1416076333,0266_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

πιστευω θα ξεπερασω τα 6κ χιλιομετρα

Μη ξεχἀσεις να αλλάξεις και λάδια! :p

@GoMaR: Μόνο βόλτες μετράς ή και όταν το πας σηκωτό , επειδή το έχεις σπάσει, στον ποδηλατά;

Μετράει και τη διαδρομή με το αυτοκίνητο.

Κατά την άποψή μου ο φόβος κλοπής είναι μικρότερος εκεί που υπάρχουν πολλά ποδήλατα και κόσμος.

Σήμερα ανέβηκα στη Heidelberg, Γερμανία. Υπάρχουν αμέτρητα ποδήλατα κοντά στο πανεπιστήμιο και στη γειτονική πλατεία και είναι δεν είναι δεμένα πουθενά! Έχουν μόνο μια αλυσίδα που δένει την πίσω ρόδα με το σκελετό.

Επίσης υπάρχουν ποδηλατόδρομοι μαρκαρισμένοι με γραμμές πάνω στα πεζοδρόμια.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION] 752 υψομετρικά; :o Λάρισα πρέπει να ανέβουμε στον Όλυμπο για να πιάσουμε τόσα και εσύ τα έκανες "μέσα στην πόλη";

btw συγχαρητήρια. 752 είναι πολλά για 14,9 απόσταση και για τη δική σου κατάσταση (όπως μας λες).

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν μια που είμαι με τα rollers ακόμη, η τσέπη μου κάνει μια χαρά την δουλειά :p

Απλώς σκεφτόμουν όταν πάρω το ποδήλατο επιτέλους, να το έχω σε κάποιο mount. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6455]Arkan[/MENTION] : Τέτοια έχω (για τρέξιμο και ποδήλατο)

New Sport Armband Cover Case For HTC Desire S G12 | eBay

Bike Bicycle Motorcycle Mount Stand Holder For HTC Desire G7 | eBay

(επειδή παίζει να ρωτήσεις :p Το συγκεκριμένο είναι πολύ σταθερό. Έχω φάει σαβούρα με το ποδήλατο και το κινητό στην κοσμάρα του. Καρφωμένο στο mount)

Αν και πλέον στο ποδήλατο το πετάω σε μία από τις πίσω τσέπες της "ζακέτας".

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION] : Πρέπει να ήταν πολύ ψηλά αυτός ο δεύτερος όροφος :p

Παρεμπιπτόντως είναι καλό το να κοιτάς της ταχύτητα. Πχ αν πας με 15-20 (και σύντομα 25-30 :) ) και βλέπεις ότι πέφτεις στα 10, θα πιέζεις να ξαναφτάσεις ψηλά και θα συνεχίζεις να γυμνάζεσαι / καις "αβέρτα".

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν βάσεις στο e-bay για διαφορες μάρκες κινητών που εφαρμόζουν/βιδώνουν πάνω στο τιμόνι του ποδηλάτου και το έχεις μπροστά !

Αρκεί να έχεις κάποιο μικρό κινητό και όχι Galaxy Note :hehe: όπως εγώ οποτε υποχρεωτικά το έχω στην τσέπη μου ! /facepalm/

Με πρόλαβε ο από πάνω pff! FUUUU ;P

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] Πες μου πως έχει τέτοια δυνατότητα το Sports Tracker :p

στο mycyclinglog τα περναω ολα

Να ρωτήσω παίδες. Το κινητό/gps το έχετε στην τσέπη ή σε κάποιο mount πάνω στο ποδήλατο; Έχετε κάτι να προτείνεται κιόλας;

μεσα στην τσαντα το εχω

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.