Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

μας τιμησε σημερα ο ταχυδρομος..

Μισα μου τα φερε βεβαια..ας ειναι...

To hub απο αγγλια..η κασσετα απο hong-kong..και τα 2 την ιδια μερα τα παρελαβα...οκ...απεργια τελωνιακων ...στοκαρανε πραματεια...αλλα δευτερη παραγγελια απο το ιδιο μαγαζι δεν ελαβα(την ιδια μερα η παραγγελια...μερικα λεπτα αργοτερα)

img1511n.jpg

Έγινε επεξεργασία από ΝTG
Link to comment
Share on other sites

να παραγγειλω απο δω? πρπει να ειναι οκ

Σίγουρα θέλεις να τις πάρεις αυτές ; Ένα κιλό η μια είναι.

Edit: omg! Όντως είναι ένα κιλό η μια.

995gr άρα πρέπει πραγματικά να είναι παραπάνω !!! Έχουν κεβλαρ μέσα, μεγάλου προφίλ μικρής πίεσης για "ανάρτηση" Και ιστορίες ....

Εγω θα προτιμούσα χωρίς κεβλαρ μεγαλύτερης πίεσης και φυσικά Κάτω απο ένα κιλό η μια. Αλλα δεν έχω ιδέα απο δρόμου. Φαντασου αυτές που έχω τώρα είναι 29x2.00 βουνού και Κάτω απο κιλό και οι 2 μαζι.

@NTG καλοριζικα !

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι αυτές τις μέρες να αγοράσω ποδήλατο MTB για βολτες on-off πιο πολύ όμως on.

Ενας φίλος που ασχολείται με το άθλημα μου πρότεινε αυτo: Mtb Bottecchia 520 Disk

ως πολύ καλή λύση..

Ακουω γνώμες ή αν έχετε να μου προτείνετε κατι εσείς..

EDIT: εγώ το βρίσκω βαρύ..

Link to comment
Share on other sites

Sunn Seasons S2 2011 | Buy Online | ChainReactionCycles.com

καλή ευκαιρία για λιγο πιο ΑΜ απο ενα κλασικο HT

Fork: SUNTOUR XCR LOD 120mm

Shifters: SRAM X5 9 speed

Cassette: SRAM PG 950 11/34

Tires: HUTCHINSON Toro Wire 2.35 / 2.15

Handlebar: UN Origine 660-20

-------------------------------------------------------

με 410E .... εισαι ετοιμος για πολλα κοπανηματα αν αντεχουν τα ποδια σου (για ΗΤ μιλαμε)

Δεν εχει L αν ειστε για M ειναι HOT deal.

.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

λοιπον θελω να το μοιραστω γιατι ειστε παρεα μου...

αυριο αναχωρω για Καρυταινα.

το ξενοδοχειο που θα μεινουμε ειναι αυτο

Πελασγός Ξενοδοχείο καφέ μπαρ εστιατόριο Καρύταινα Αρκαδίας

το προγραμμα εχει παρασκευη φτανουμε , αραζουμε , προσαρμοζομαστε και επιλεγουμε διαδρομη προς βαλτεσινικο ( η καπου αλλου στο μαιναλο το βουνο )

αφου γυρισουμε απο πρωτη μεγαλη βολτα , θα συνεχισουμε το προγραμμα γεμιζοντας τις χαμενες θερμιδες με κανα παιδακι , γουρουνοπουλο κ οτι αλλο κρεατικο υπαρχει στα μερη εκεινα.

Σαββατο παμε rafting στον λουσιο ποταμο (εννοειται θα υπαρχει go pro hd μιας και ειναι αδιαβροχη) και στην συνεχεια , αναλογα τις δυναμεις μας , παμε βραδινη το σαββατο με το ποδηλατο καπου χαλαρα

την κυριακη παλι καπου στο μαιναλο θα χωθουμε για μεγαλη βολτα συνδιαζοντας εννοειται την διαδρομη με κανα κρεατικο σε κανα χωριουδακι σε τζακι διπλα :D

επισης θα παιξει παρεα φαση με κατι συναδελφους με κανα κρασακι στο τραπεζι με το τζακι αναμμενο..

μετα απο ολα αυτα , Δευτερα αναχωρουμε και γυρναμε πισω για ξεκουραση ωστε Τεταρτη να πιασουμε παλι δουλεια :p

Λιστα :

φωτογραφικη

λαπτοπ

σαμπρελες

μαγιω

πετσετα

αθλητικα δευτερα

ποδηλατικα ρουχα

σακιδιο - φαρμακειο - φαγητο

εργαλεια - λαδι

αδιαβροχο

φωτα

κλειδαρια

βαση ποδηλατου

φορτιστες κινητου - φως

ακτινολογο

ισοθερμικες καλτσες

εσωρουχα :p

ρουχα ζεστα (ψ*λοκρυο )

καλλυντικα

Προφυλ....γκουχ..με 2 ρεμαλια θα ειμαι για mtb.που παει το μυαλο σας ; :p

αυτα..τα γραφω εδω γιατι πιστευω οτι το πλανο της εκδρομης θα ειναι ετσι και θελω να δω κατα ποσο θα πεσουμε εξω.:D

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Αν μας θεωρούσες παρέα θα μας προσκαλούσες, δεν θα μας τα έλεγες απλά για να ζηλέψουμε :wall:

Όσο για την φώτο (αν μπείτε και στο link) 90 μοίρες είναι το ποδήλατο από την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο το πήρα απόφαση (ο κόσμος να χαλάσει) και θα πάω το ποδήλατο να δω τι θα μου πουν.

Ελπίζω να μην αρχίσουν τις ταρζανιές γιατί τα έχω πάρει τόσο, που είμαι ικανός να το φορτώσω και να πάω στην Πάτρα στην Ideal έτσι για το γαμώτο!

Ανακεφαλαίωση:

1) Στραβή μπροστινή δισκόπλακα.

2) Στραβός δισκοβραχίονας. (όλο το σύστημα)

3) Θυμάστε που σας έλεγα ότι εικάζω ότι το μπροστινό ξερνάει λάδια και από τα δύο καλάμια?

Θυμηθείτε μία παλιά φωτό και προσέξτε τα ίχνη από λάδι που έχουν τρέξει κάτω από τις τάπες-ελατήρια:

(full ανάλυση (sorry) για να φανούν οι λεπτομέρειες)

TwuA2.jpg

Τα καθάρισα και το στάξιμο εξακολουθεί.

Σήμερα δε πρόσεξα από από το δεξί καλάμι έχει ξεκουμπώσει και η τάπα του.

hl4ZL.jpg

QSInj.jpg

4) Άνοιγμα σέλας.

UjQPx.jpg

5) Αυτό πάλι σήμερα το είδα και θα ήθελα και την γνώμη του [MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION].

Ίσως να έχω καταντήσει υπέρ-υπερβολικός αλλά ρε παιδιά συγνώμη... όταν σκας 600euros και ξεκινάνε τα προβλήματα από την πρώτη εβδομάδα, απογοητεύεσαι, γίνεσαι καχύποπτος και ψείρας.

Σκούπισα με ένα βρεγμένο πανί τον σκελετό και ξεφλούδισε το χρώμα στον λαιμό....για πλάκα!!!

Μιλάμε για βαμμένο αλουμίνιο έτσι? Αν γίνει η αρχή στο σημείο μάματα!

Dpp0o.jpg

Θα ήθελα πάρα πολύ και την γνώμη του [MENTION=23]DJD[/MENTION] επί των προβλημάτων σαν πιο έμπειρος.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=12156]Lakisss[/MENTION] : Γιατί δεν το έχεις πάει ακόμη; Πήρε και ένας φίλος μου ποδήλατο πριν 5-6 μέρες:

α)και οι δύο ρόδες στραβές

β)τα φρένα δεν πιάνουν καλά

γ)αν πιέσεις απότομα το πετάλι, φεύγει εώς κάτω χωρίς να μεταφέρει ενέργεια στον 3πλασιαστή !!!!

Του είπα από την πρώτη ώρα που το πήρε να το πάει πίσω για αλλαγή/φτιάξιμο και δεν το έχει πάει ακόμη. Γιατί ο ποδηλατάς να μην σου πει ότι το χάλασες εσύ, αν το πας μετά από μισό μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Βρες κάποιον ασάπ που να κατέχει κάποια πράγματα από ποδήλατο (μην τον κοροϊδέψουν) και στείλτο. Όπως είπα:

Γιατί ο ποδηλατάς να μην σου πει ότι το χάλασες εσύ, αν το πας μετά από μισό μήνα;

Εσένα απ' όσο θυμάμαι, ο μισός μήνας έχει φύγει πριν καιρό.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=12156]Lakisss[/MENTION] τα MTB δεν είναι η ειδικότητα μου, αλλά σίγουρα ότι το χρώμα έφυγε με ένα σκούπισμα, η σέλα ξέφτυσε και οι δίσκοι είναι στραβοί χτυπάει άσχημα καμπανάκια. Πήγαινε το πίσω και πες του ότι μίλησες κατευθείαν με την αντιπροσωπεία και σε διαβεβαίωσαν ότι θα φταχτούν όλα δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=12156]Lakisss[/MENTION] αν οντως ειναι ετσι οπως τα λες εισαι μεγαλος γκαντεμης

πισω ολο το ποδηλατο και ζητα αλλο, χωρις πλακα και μονο απο το χρωμα που εφυγε...

edit : και στο πιρουνι βλεπω οτι εχει φυγει το χρωμα κατω απο τα seals μηπως το χτυπησες με κατι να βγαλεις τα seals?

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

καλο 3ημερο 4ημερο να εχετε παιδια...

ελπιζω να μπορεσω να μεταφερω με λογια και εικονες το πως θα περασω.

ευχομαι να περασω τελεια , ευχηθειτε μου το ιδιο και εσεις :p

Υ.Γ ειμαι χαρουμενος γιατι περιμενα πως και πως τετοια εκδρομη.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.