Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Κανένας χωμάτινος έχει μείνει στο thread?

Ξεκίνησε το Πανελλήνιο dh χθες:crazy_pilot:

Στο demi είμαι ακόμη, δεν πηγαίνω βουνό κυρίως λόγω μπροστά ανάρτησης του κιλού. Μετράω; :p

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κανα tip στο τι να προσέξουμε για entry level αναρτήσεις; ας πούμε κατά πόσο είναι χρήσιμο το remote lockout κι άλλα τέτοια. Πρέπει να αλλάξω την δική μου (το ότι το αναφέρει ένα αυτοκόλλητο της πως δεν πρέπει να την χρησιμοποιούμε σε οτιδήποτε άλλο εκτός δρόμου, είναι ένα hint μάλλον) και κυμαίνομαι γύρω στα 150-180€. Βλέπω πως σε αυτές τις τιμές υπάρχουν κάνα δυο μοντέλα της Rockshox, αλλά δεν ξέρω τι παίζει. Στα ίδια λεφτά βρίσκεις και μοντέλα της RST με διαδρομή 180mm και υδραυλικά, αλλά δεν έχω ακούσει καλά λόγια για αυτήν την εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος άφησε το ποδήλατο στην οροφή του αυτοκινήτου και μέχρι να πάει πάνω να αλλάξει και να ξανακατέβει (3λεπτά) το ποδήλατο είχε εξαφανιστεί.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=tD4i-gRgVi0]20140323172200 - YouTube[/ame]

Βράζει το αίμα και μόνο που τον βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος οτι ειναι ασχημη (1:45), καβαλαει και πιστολι ρε πουστη μου, που ουτε στα ονειρα μας δεν πλησιαζουμε...αλλα βεβαια...γκομενα του Clementz ειναι...εχει βυσμα!! :p

EDIT: Σημερα, 40 προβατα το πολυ...5 τσοπανοσκυλα να τα προσεχουν...ευτυχως ηταν κοντα ο βοσκος...

Έγινε επεξεργασία από kostas_gs
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που είπα να βάλω μια ανάρτηση της προκοπής στο Bullet Thunder μου μπας και πάω κάνα Σειχ Σου, μου έπεσε πρόταση για αλλαγή με ένα Specialized Hardrock Sport 29, μοντέλο του '13, καινούριο. Ουσιαστικά χάνω μόνο τα υδραυλικά δισκόφρενα, αλλά μπορώ να τα βάλω αργότερα αυτά με τα λεφτά της ανάρτησης. Τι λένε οι μάστορες της ποδηλασίας;

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα ομορφιάς η επιδόσεων ;

Απο θεμα επιδοσεων, χωρις να εχω επαφη με lefty, δε μπορω να φανταστω οτι υστερει εναντι των κανονικων αναρτησεων. Δεν ειναι χαζοι στην cannondale για να κανουν κατι τετοιο.

Μαλλον απο θεμα ομορφιας το λεει ο Κωστας.

[MENTION=6455]Arkan[/MENTION]

Μην το σκεφτεσαι καν...πουλα οτι εχεις και παρε cannondale!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα επιδοσεων, χωρις να εχω επαφη με lefty, δε μπορω να φανταστω οτι υστερει εναντι των κανονικων αναρτησεων. Δεν ειναι χαζοι στην cannondale για να κανουν κατι τετοιο.

Μαλλον απο θεμα ομορφιας το λεει ο Κωστας.

[MENTION=6455]Arkan[/MENTION]

Μην το σκεφτεσαι καν...πουλα οτι εχεις και παρε cannondale!!!!!!

Κι εγώ με την ομορφιά έχω ένα θεματάκι, μου αρέσει η συμμετρία.

Για το ποδήλατό μου πάντως, τζάμπα θα το αλλάξω και νομίζω πως Specialized > Bullet. Χωρίς να θέλω να μειώσω τα Cannondale :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με την ομορφιά έχω ένα θεματάκι, μου αρέσει η συμμετρία.

Για το ποδήλατό μου πάντως, τζάμπα θα το αλλάξω και νομίζω πως Specialized > Bullet. Χωρίς να θέλω να μειώσω τα Cannondale :)

Το lefty ειναι ιδιαιτερο πραγματικα. Ειτε σου αρεσει, ειτε οχι. Γουστα ειναι αυτα παιδες.

Μιας και λεμε για το ποια εταιρια ειναι καλυτερη: θεωρω οτι η specialized εχει το καλυτερο marketing απο ολες.

Για τις επιδοσεις των ποδηλατων της καθε εταιριας τωρα, σε pro επιπεδο τουλαχιστον, ειναι ολες πολυ κοντα πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα ομορφιάς η επιδόσεων ;

Στο αισθητικό κομμάτι αναφερόμουν , όσον αφορά την απόδοση δεν έχω ιδέα.

Κάτι το οποίο με κάνει να είμαι λίγο διστακτικός είναι οτι δεν τα έχω δει να παίζουν μπάλα και πολύ εκτός ελαχίστων σε τπτ xc αγώνες.

ps στα jekyll h cannondale γιατί δε φοράει lefties?:hm:

ps2 απαντώ μόνος μου, τα lefty φτάνουν μέχρι τα 130mm διαδρομής.:laughing:

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
Link to comment
Share on other sites

Στο αισθητικό κομμάτι αναφερόμουν , όσον αφορά την απόδοση δεν έχω ιδέα.

Κάτι το οποίο με κάνει να είμαι λίγο διστακτικός είναι οτι δεν τα έχω δει να παίζουν μπάλα και πολύ εκτός ελαχίστων σε τπτ xc αγώνες.

ps στα jekyll h cannondale γιατί δε φοράει lefties?:hm:

ps2 απαντώ μόνος μου, τα lefty φτάνουν μέχρι τα 130mm διαδρομής.:laughing:

Στα 2 μοντελα απο τα 4 Jekyll, φοραει lefty απ οτι βλεπω ρε συ.

link

(Τι πιστολι ειναι αυτο...:inlove:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.