Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

δεν θες Allen θες torx

74981px500.jpg

Λες να μην ειναι αλενοβιδα; Παντου αλενοβιδες εχει.

Torx δεν εχω. Δε μπορω να κανω τιποτα.

Ερωτηση: γινεται να εχει υγρα μεσα και να μην κατεβαινουν στο δισκοφρενο; Αν δεν εχει γινει καλα εξαερωση;;

Link to comment
Share on other sites

εχει αέρα στο κύκλωμα σε μορφή φυσαλίδων,έχει ανακατευτεί με το μινεραλ και τάχει κάνει πολο

στον μάστορα για αλλαγή

Οκ ρε man. Ευχαριστω για τη βοηθεια.

Τι πολο, κωλο-ς γιναμε.

Link to comment
Share on other sites

τπτ, άλλωστε οι γνώμες δεν κοστίζουν :)

με κίνδυνο να γίνω για άλλη μια φορά βαρετός,σου συνιστώ να δεις του βίντεο του ΝικοΛακιςςς και να το δοκιμάσεις μόνος σου (τορξ κατσαβίδια θα βρεις οπουδήποτε με κόστος 5 ευρώ οι 10 κεφαλές-διαφορετικών μεγεθών εννοείται) και θα μάθεις να το φτιάχνεις και δεν θα εξαρτάσαι συνέχεια από τον μάστορα

κανένας δεν γεννήθηκε μαθημένος

Link to comment
Share on other sites

τπτ, άλλωστε οι γνώμες δεν κοστίζουν :)

με κίνδυνο να γίνω για άλλη μια φορά βαρετός,σου συνιστώ να δεις του βίντεο του ΝικοΛακιςςς και να το δοκιμάσεις μόνος σου (τορξ κατσαβίδια θα βρεις οπουδήποτε με κόστος 5 ευρώ οι 10 κεφαλές-διαφορετικών μεγεθών εννοείται) και θα μάθεις να το φτιάχνεις και δεν θα εξαρτάσαι συνέχεια από τον μάστορα

κανένας δεν γεννήθηκε μαθημένος

Ξερεις τι γινεται; Δε μου αρεσει να πειραζω πραγματα που δεν γνωριζω και ειδικα αυτην την περιπτωση, γιατι δεν δικαιολογειται να μεινω απο φρενο μεσα σε 15 μερες.

Εδωσα 15€ και δεν εχω φρενο. Αρα ειδικα τωρα δεν θα το φτιαξω μονος μου. Λαθος του μαστορα ειναι που θα το διορθωσει ελπιζω.

Link to comment
Share on other sites

2 μικρές βόλτες το ΣΚ.

Το σάββατο άγγιξα τα 30Km/h

Drepano by Unsto at Garmin Connect - Details

Χθες δυστυχώς στα μέσα της διαδρομής με άφησε το αριστερό πόδι(πόνος στην γάμπα) οπότε ήμουν σχετικά αργός στην επιστροφή

Kato Achaia by Unsto at Garmin Connect - Details

Link to comment
Share on other sites

teaser :cool:

BdjWZJJ.jpg

JIIsIgy.jpg

hpRESF4.jpg

όλα πηγαίναν καλά για 22+ χλμ και μετά άγριο σεξ για την κορυφή

:happy2:

για να μην χάνεστε, είμαστε εδώ και έχουμε δρόμο ακόμα:

wbPxYcR.jpg

με έσκισε λίγο το 25αρι γρανάζωμα πίσω αλλά δεν μασάμε ρει!!! :banging:

μοαρ φοτος καμιν σοον,να πάρω μια ανάσα,ο φίλος που πήγαμε μαζί,έπαιρνε τηλ την γυναικά του και της έλεγε ότι άμα πάθει τπτ να έρθει να με βρει :rofl::rofl::rofl::rofl:

απίστευτο τοπίο,είμαι ευτυχισμένος που ζω σε τέτοιο μέρος και δεν το αλλάζω όσα λεφτά και να μου δώσεις :man_in_love:

σε καμιά ωρίτσα τα υπόλοιπα :dance3:

stay tuned

=============================================================================

και τερματισμός στο Νεοχώρι,άπειρα ρισπεκτ στον φίλο μου Αποστόλη που στα 49 ανεβαίνει ακόμα,μαύρος σκύλος!! :T:

image.jpg image.jpg image.jpg

t191 by method01 at Garmin Connect - Details

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

μπα,έπρεπε να γυρίσουμε, δεν άντεχε ο άλλος,πρέπει να έχει πέσει ξερός,γιατί δεν απαντάει στο τηλ :p

Απογοήτευση:p

Αν θυμάστε, πριν από λίγο καιρό έψαχνα για πετάλια και παπούτσια. Τελικά είχα καταλήξει στα Look Keo Blade και στα Gaerne G Chrono Carbon (στα 230€ με τα μεταφορικά από Ιταλία, πολύ φτηνότερα από οπουδήποτε αλλού!). Έχω κάνει το τελευταίο δίμηνο 600χιλιόμετρα μαζί τους.

Τα πετάλια είχαν τρίξει 2 φορές στην αρχή και μου είχαν σπάσει τα νεύρα, από τότε όμως δεν έχουν κάνει κιχ. Έχω την έκδοση με τα 12nm και για το επίπεδο μου είναι υπεραρκετό, μερικές φορές ακόμα και έτσι δυσκολεύομαι να βγάλω το παπούτσι από το πετάλι (είμαι 65 κιλά)!

Τα παπούτσια παρόλο που είναι made in Italy και θα περίμενε κάποιος να έχουν άψογο φινίρισμα δεν ισχύει 100%, σε κάποια σημεία είχε τρέξει κόλα η οποία όμως καθάρισε εύκολα. Κάποιοι αεραγωγοί δεν ήταν ανοικτοί 100% αλλά και αυτό διορθώθηκε εύκολα. Το Boa είναι φανταστικό, πολύ καλύτερο από τα αυτοκόλλητα. Ευτυχώς αυτή την φορά πέτυχα το μέγεθος, ύστερα από 2 αποτυχημένες προσπάθειες με τα Fizik R3 και τα DMT Prisma 2.0 τα οποία έστειλα πίσω(άψογοι για πολλοστή φορά και το planetx και το wiggle στις επιστροφές).

600 χιλιόμετρα πάνω και στην Selle Italia SLR, έχω την αίσθηση ότι είναι πιο άνετη από την Prologo Nago Evo TR που είχε πάνω το Izalco.

Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση:p

Αν θυμάστε, πριν από λίγο καιρό έψαχνα για πετάλια και παπούτσια. Τελικά είχα καταλήξει στα Look Keo Blade και στα Gaerne G Chrono Carbon (στα 230€ με τα μεταφορικά από Ιταλία, πολύ φτηνότερα από οπουδήποτε αλλού!). Έχω κάνει το τελευταίο δίμηνο 600χιλιόμετρα μαζί τους.

Τα πετάλια είχαν τρίξει 2 φορές στην αρχή και μου είχαν σπάσει τα νεύρα, από τότε όμως δεν έχουν κάνει κιχ. Έχω την έκδοση με τα 12nm και για το επίπεδο μου είναι υπεραρκετό, μερικές φορές ακόμα και έτσι δυσκολεύομαι να βγάλω το παπούτσι από το πετάλι (είμαι 65 κιλά)!

Τα παπούτσια παρόλο που είναι made in Italy και θα περίμενε κάποιος να έχουν άψογο φινίρισμα δεν ισχύει 100%, σε κάποια σημεία είχε τρέξει κόλα η οποία όμως καθάρισε εύκολα. Κάποιοι αεραγωγοί δεν ήταν ανοικτοί 100% αλλά και αυτό διορθώθηκε εύκολα. Το Boa είναι φανταστικό, πολύ καλύτερο από τα αυτοκόλλητα. Ευτυχώς αυτή την φορά πέτυχα το μέγεθος, ύστερα από 2 αποτυχημένες προσπάθειες με τα Fizik R3 και τα DMT Prisma 2.0 τα οποία έστειλα πίσω(άψογοι για πολλοστή φορά και το planetx και το wiggle στις επιστροφές).

600 χιλιόμετρα πάνω και στην Selle Italia SLR, έχω την αίσθηση ότι είναι πιο άνετη από την Prologo Nago Evo TR που είχε πάνω το Izalco.

Δώσε κανα suggestion για παπουτσάκια φέvεται ότι το έχεις ψάξει το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Δώσε κανα suggestion για παπουτσάκια φέvεται ότι το έχεις ψάξει το θέμα

Δεν θεωρώ τον εαυτό μου σε καμία περίιπτωση ειδικό ή έμπειρο. Μόνο τα high end δρόμου είχα ψάξει. Αυτό που μου άρεσε από τα φετινά και είναι σε λογική τιμή είναι το Northwave Torpedo Plus

Έγινε επεξεργασία από unstoppable
Link to comment
Share on other sites

Goddaert Killed In Training Accident | Cyclingnews.com :(

αυτές οι κολογραμμές έχουν φάει πολύ κόσμο ρε γμτ

Πφφ, πόσο τυχερός νιώθω που το Σεπτέβρη που έπεσα για τον ίδιο λόγο δεν περναγε αμάξι να με πατήσει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.