Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Γρήγορη ερώτηση προς όλους: ποια είναι πιο "καλά", τα magura mt2 η mtc; έφτιαξα ένα ποδήλατο παρά πολύ φθηνό/ευκαιρία και ψάχνω φρένα.. δεν θα βγαίνω στα χώματα αλλά από τα φθηνότερα έχουν 25 ευρώ διαφορά. Έχετε κατά νου κάτι άλλο στα ~100 ευρώ;

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές που γράφω έχουν μέχρι και αποστάτες. Από bike discount.τα μτ2 τα βρήκα καινούρια από ένα παλικάρι σε ένα φόρουμ. Ποια είναι πιο καλά; υπάρχει κάτι καλύτερο;

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάω να πάρω το 29αρι, βλέπω το πίσω λάστιχο πλακέ.οκ νο προμπ εχω ανταλλακτική σαμπρέλα,το αλλάζω,πάω να ντυθώ,έρχομαι πίσω, πλάκα και το μπροστινό φφσ

και ενώ εχω και 2η ανταλλακτική δεν μπαίνει γιατί είναι schrader(το πίσω στεφάνι το'χω τρυπήσει) αλλά μπροστά δεν χρειάστηκε και δεν μπορώ να βρω presta που-θε-να για σήμερα

φακ :rant:

Link to comment
Share on other sites

έχει ήδη 1 από παλιότερα και δεν εμπιστεύομαι την σαμπρέλα με 45 psi και μπαλωμένη δις

απλά θα φάει ένα τρύπημα και το άλλο στεφάνι τώρα και τέλος οι μαμωσυμβατότητες :devil:

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει πόσα μπαλώματα έχει; Αν πιάσει το μπάλωμα έπιασε.

edit: 45 psi? σιγά...εγώ βάζω 55 με μπαλώματα, ψυχολογικό είναι το θέμα καθαρά.

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

Καλομάθατε όλοι μου φαίνεται...εμείς μικρά καβαλούσαμε χιλιο-μπαλωμένα Velamos. Τώρα ποζάρετε τα 29αρια, μετράτε τα γραμμάρια, και ψειρίζετε τη μαϊμού...νεολαία...ωρέ που πάμε ρε!:p Άσε που με τα πολλά μπαλώματα η σαμπρέλα γίνεται χοντρόπετση και δεν τη διαπερνά τίποτα.:p

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι είναι endurance παρά το ψηλό κούτελο, το HP σημαίνει High Power και υποτίθεται ότι έτσι όπως είναι σχεδιασμένο το πισω τρίγωνο είναι για να μην έχεις απώλειες στη μετάδοση δύναμης.. τώρα τι να σε πω.. θα φανεί στην πορεία, colnago δεν έχω ξανακαβαλήσει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.