Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Cyclocross αγώνας σε 3 ώρες, βρέχει όλη νύχτα και φυσάει, θα γίνουμε μέσα στη λασπουριλα.

Κωλώνουν τα αλάνια;

Χτύπα ένα κιλό μπέικον με λουκάνικα πιες 2 καραφάκια ούζο και θα τους πάρεις τα σώβρακα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι στο ψαξιμο για το πρωτο μου κουρσακι.

Ψαχνω κατι φθηνο για αρχη (γυρω στα 600€), αλλα αμα δεν βρω κατι αξιολογο (για αυτα τα λεφτα εννοω αξιολογο) ισως προσθεσω αλλα 100€ για κατι καλυτερο.

Μετα απο ψαξιμο ειμαι αναμεσα σε αυτα:

Wiggle | Felt F95 Team Issue Sora 2013 | Road Bikes

Wiggle | Moser Bikes Speed Sora 2013 | Road Bikes

Fuji Sportif 1.5 C

BeOne Storm Sport Road Bike | Merlin Cycles

Merlin S2200 Road Bike | Merlin Cycles

Sensa Prima Special | Merlin Cycles

Και αμα ανεβασω budget σκεφτομαι για αυτα:

Vitus Bikes Zenium - Sora Road Bike 2013 | Chain Reaction Cycles

KTM STRADA 800 CD 2013 - Race & Triathlon bikes - Ποδήλατα για άσφαλτο - Ποδήλατα | τα πάντα για τα ποδήλατα

Sensa Umbria Sora Special | Merlin Cycles

BeOne Storm Race Road Bike | Merlin Cycles

BeOne Briza Comp - Shimano 105 Road Bike 2012 | Chain Reaction Cycles

BeOne Storm Comp - Shimano 105 Road Bike 2012 | Chain Reaction Cycles

Περιμενω την αποψη σας γιατι ειμαι και λιγο noobας οσον αφορα τα ποδηλατα και τα περιφερειακα τους.

Link to comment
Share on other sites

σταφανάκο και εγώ noobas είμαι αλλά έχω καταλάβει ότι σε χαμηλή κατηγορία τιμής καλή περίπτωση είναι τα ideal. κοίτα αυτό:ROAD - ONROAD - IDEAL Bikes

η τιμή του είναι 700 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

stefanakos8 Εγω οταν ημουν σε αυτα τα χρηματα (700 πριν 1μιση χρονο περιπου) κατεληξα να παω σε μεταχειρισμενο και δεν το μετανιωσα. Οτι εβλεπα σε αυτα τα χρηματα ειναι με πολυ βασικες σειρες και γενικα εισαγωγικα μοντελα ενω σε μεταχειρισμενα βρισκεις αρκετα αξιοπρεπη προτασεις οπου τα περισσοτερα ειναι σε πολυ καλη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως παρολο που εχουν πολυ βασικες σειρες θα ηθελα να παω σε κατι καινουργιο.

Απο την αλλη σκεφτομαι και αγορα κομματι-κομματι αλλα δεν ξερω αν συμφερει.

psyber το ειχα ειδα το ideal αλλα δεν με "εψηνε" και τοσο πολυ. Απο αυτα που εχω βαλει πιο πανω με "ψηνουν" πιο πολυ το Fuji, το Vitus και τα Beone storm sport και storm race (το τελευταιο ομως θα μου βγει 730€ οποτε το αποφευγω)

Link to comment
Share on other sites

Μια φώτο από χθες,

attachment.php?attachmentid=58912&stc=1&d=1382374078

Πάλι δε τέλειωσα τον αγώνα (καλά όχι ότι είχα και ελπίδες αλλά λέμε), έφαγα άσχημη σαβούρα στα μέσα του 3ου γύρου και τράβηξα κάτι στη μέση.. Πολύ ζόρι και λασπουρίλα, αλλά ήταν σούπερ όσο κράτησε.

post-23-1416077832,3567_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένας πόνος στο δεξί ώμο δεν έλεγε να περάσει, τελικά από την πτώση που είχα πριν κανένα μήνα έχω μερική ρήξη του τένοντα του υπερακάνθιου μυός. Ξεκινάω φυσικοθεραπείες, ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό.

Βρήκα και τους brake levers της Force στα 30€ ο ένας από Γερμανία, ενώ κανονικά έχουν 80€ ο ένας!!! Για σέλα σκέφτομαι την παρακάτω:

Selle San Marco CONCOR Carbon FX

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24707]kostas_gs[/MENTION] lol όχι το σωστό ποδήλατο ειναι. Ειναι cyclocross με 32mm τρακτερωτό λάστιχο.

Και μετα νομιζα οτι εγω ημουν πυροβολημενος που βαζω και slick λαστιχα στο mtb μου.

Και πως διαολο ελεγχεις μια κουρσα στα κατσαβραχα;;;!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτό πως σου φαίνεται; το έχεις υπόψιν? Planet X Pro Carbon Shimano Ultegra Road Bike

Αυτόν τον σκελετό έχω εδώ και 4 χρόνια περίπου, μετά από 15.000χλμ μόνο μερικά σπασίματα στην μπογιά έχει, τίποτα φοβερό. Μια χαρά είναι για την τιμή του.

Και μετα νομιζα οτι εγω ημουν πυροβολημενος που βαζω και slick λαστιχα στο mtb μου.

Και πως διαολο ελεγχεις μια κουρσα στα κατσαβραχα;;;!!!!!!!

χαχα κατά κύριο λόγο δεν έχει πέτρες, γρασίδια και λάσπες έχει, αλλά το συγκεκριμένο σιρκουί είχε πολλά απότομα κατεβάσματα, έσπασαν πολλά ντεραγιέ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.