Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

δηλ. μπορεί να του κάνεις ζημιά με αυτό? http://www.bunneysbikes.com/product_images/o/987/woodman_deathgrip_qr_seat_post_clamp_31.8mm_aqua_gold__86812_zoom.jpg .....α....δεν παίζω!

Μπορεί, γιατί δεν ξέρεις πόσο είναι τα 5Nm με το χέρι. Μπορεί να μην σου φαίνεται καλό σφίξιμο και να ρίξεις ακόμη μία στροφή πριν το κλείσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα Deda, έχω ένα τιμόνι δικό τους, αλλά έρχονται πάντα υπέρβαρα από αυτό που λεει η εταιρεία. Αν σε παίρνει οικονομικά πήγαινε για carbon seatpost ειδικά, απορροφά καλύτερα τους κραδασμούς.

Carbon είναι το Superzero. Και 166gr να μην είναι και να είναι 180 πάλι είναι εξαιρετικό το βάρος. Για το stem πρέπει να το ψάξω κι άλλο ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 βδομάδες περίπου έχουμε τον "καύσωνα" μας.. πραγματικά τέλειο καιρό και για αρκετά μεγάλη διάρκεια. 5 χρόνια που μαι εδώ δεν έχω ξαναδει τέτοιο πράγμα, 29 έφτασε σήμερα.

Untitled by astranoc at Garmin Connect - Details

(spot the new gadget :p)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 βδομάδες περίπου έχουμε τον "καύσωνα" μας.. πραγματικά τέλειο καιρό και για αρκετά μεγάλη διάρκεια. 5 χρόνια που μαι εδώ δεν έχω ξαναδει τέτοιο πράγμα, 29 έφτασε σήμερα.

Untitled by astranoc at Garmin Connect - Details

(spot the new gadget :p)

Warzone-2100-Mod-Unlimited-Power_1.gif

Link to comment
Share on other sites

Note to self, ποτε ξανά ποδήλατο στις 3 το μεσημέρι, και πάντα με ένα μπουκάλι νερό να βρεχω το κεφάλι μου. Πήγα μέχρι την Γλυφάδα, τον μισο γυρισμό τον έβγαλα τσουλωντας...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

τι να πούμε;το χουμε δει το έργο τόσες φορές και τπτ δεν γίνεται

μέχρι η πολιτεία να εφαρμόσει επιτέλους τα μέτρα για την εμπλοκή οδηγών σε ατύχημα και την οδική ασφάλεια -τα οποία η ίδια ψήφισε,εμείς θα πρέπει να κυκλοφορούμε με μάτια στην πλάτη

κουράγιο στην οικογένειά του :(

Link to comment
Share on other sites

κανε και μια εξηγηση πως δουλευει αυτο ντε...

Τα κανονικά power meters μετράνε έργο, δηλαδή πόση δύναμη βάζεις στο πετάλι και σε συνδυασμό με την γωνιακή ταχύτητα υπολογίζουν το έργο, δηλαδή τα watt ανά χρονική στιγμή. Αυτά όμως έχουν από χιλιάρικο και πάνω. Εγώ πήρα ένα συγκεκριμένο heart rate monitor το οποίο παίζει διπλό ρόλο, και μετράει τους σφυγμούς αλλά το μετατρέπει και σε wattage. Σίγουρα δεν είναι 100% ακριβές, μιας κι η καρδιά καθυστερεί 2-3 δεύτερα να ανεβάσει σφυγμούς αλλά αυτό το ήξερα. Πάντως μιας και δανείστηκα έναν power meter, η σύγκριση μεταξύ τους ήταν πολύ κοντά. Κοινώς άλλος ένας αριθμος να σου λεει πόσο λαπάς είσαι :hehe:

Εχθές μια πρωινή βόλτα (και δε θα το πιστέψω αυτό που λέω) όσο είχε ακόμα λίγη ψυχρούλα lol

by at Garmin Connect - Details

attachment.php?attachmentid=57325&stc=1&d=1373881156

attachment.php?attachmentid=57326&stc=1&d=1373881163

post-23-1416077553,7811_thumb.jpg

post-23-1416077553,9541_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Note to self, ποτε ξανά ποδήλατο στις 3 το μεσημέρι, και πάντα με ένα μπουκάλι νερό να βρεχω το κεφάλι μου. Πήγα μέχρι την Γλυφάδα, τον μισο γυρισμό τον έβγαλα τσουλωντας...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

το ενδεχομενο να σταματησεις σε ενα περιπτερο να παρεις ενα μπουκαλακι νερο η Powerade δε το σκεφτηκες ;

παιδια για να μη στειλω μαιλ στην sports-tracker

σας κανει sync τα workouts?

2 μερες τωρα επιλεγω να κανει sync και ΔΕ τα κανει..καμμια ιδεα ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να μη στειλω μαιλ στην sports-tracker

σας κανει sync τα workouts?

2 μερες τωρα επιλεγω να κανει sync και ΔΕ τα κανει..καμμια ιδεα ;

Γι' αυτό το είχα παρατήσει με την μία. Πολύ buggy

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.