Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Αυτός εγώ εχτές

img-20130609-wa0009-8564.jpg

Λονδίνο μέχρι Southend

Αρκετά πιο γρήγορα απο την προηγούμενη βόλτα γιατί ήμουν με φίλο ποδηλάτη, αν και στο 80->85 χμ είχα λίγο κλάσει... μια που δεν είχα φάει σωστά σαββατο βράδυ και ήμουν με 1 τζελεδάκι, και μια που βγήκα χωρίς SPD μου στοίχισε λίγο.

Καλά πάει τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Με περιμένει στο χωριό, αλλιώς θα το είχα κάνει ήδη :)

Neeeext question. Αξίζει να δώσω 30€ για την Power Pump Pro που έχει και το μανομετράκι πάνω;

Btw, ψήνομαι τελικά για ανάρτηση μια που λέω να λιώσω λίγο στο Σεϊχ Σου. Είδα κάποιες από RST, Suntour και Rock Shox. Νομίζω 100€-120€ είναι μια καλή τιμή για ότι χρειαστώ, δεν θέλω να κατεβαίνω τον Όλυμπο (ακόμη :p). Any ideas?

Εάν δεν απατώμαι 6.99€ την είχε το lidl και εξωτερικά είναι η ίδια. Προσωπικά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, αφού έχω πλήρους μεγέθους ή βρίσκω κανένα βενζινάδικο. Μόνο για έκτακτη ανάγκη την είχα πάρει - εάν δεν την βιάζεσαι κι εσύ θα σου έλεγα να ψάξεις καμιά τέτοια προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν απατώμαι 6.99€ την είχε το lidl και εξωτερικά είναι η ίδια. Προσωπικά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, αφού έχω πλήρους μεγέθους ή βρίσκω κανένα βενζινάδικο. Μόνο για έκτακτη ανάγκη την είχα πάρει - εάν δεν την βιάζεσαι κι εσύ θα σου έλεγα να ψάξεις καμιά τέτοια προσφορά.

ναι κάπου εκεί είχε η μικρή

και εγώ την μεγάλη έχω βολεύει καλύτερα:p

η μικρή είναι για έκτακτες ανάγκες:nuke:

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, δεν καίγομαι κιόλας. Έχω ήδη μια μικρή που κουμπώνει και στο ποδήλατο. Απλώς σκεφτόμουν αν αξίζει να δώσω τόσα για μια καλής ποιότητας που έχει και το μανόμετρο που βοηθάει ώρες ώρες.

Μπορώ να περιμένω το LIDL :p

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω την τρόμπα, γιατί η μοναδική που έχω τώρα, είναι μια από το Jumbo :rolleyes:

Και εγώ μια τρόμπα από τα Carefour έχω χωρίς μανόμετρο που κάνει μια χαρά την δουλειά της σε 4 ποδήλατα. Με τον καιρό καταλαβαίνεις πάνω-κάτω την πίεση χωρίς μανόμετρο και για τέλειες ρυθμίσεις πας στο βενζινάδικο.

Edit: μια μικρή που έχω πάνω στο ποδήλατο μου έχει χρησιμεύσει μόνο για εκφοβισμό των σκυλιών.

Έγινε επεξεργασία από Ταμτάκος
Link to comment
Share on other sites

αν δεν την παρεις για να την κουβαλας μαζι σου παρε καποια μεγαλυτερη...πχ..

Bicycle Tyre Inflator Floor Pump + Manometer Gauge 160 PS1 Air Pressure Bike Car | eBay

Δε παιρνω και ορκο..νομιζω οτι αλλαζουν τα εξαρτηματα σε αυτη..(μανομετρα λαστιχακια ...αν κατι παθουν).

Βεβαια με τα λεφτα που κανει...απλα παιρνεις αλλη :p

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα τη 2η βόλτα μου για φέτος με το ποδήλατο. 18 χιλιόμετρα, με ανηφόρες. Ωραία ήταν, Τερρα Πέτρα (Πετρούπολη)-Παλατάκι-Δαφνί και πίσω (ανηφόρες).

Ελπίζω σιγά σιγά να αυξήσω την απόσταση και την αντοχή μου.

Link to comment
Share on other sites

Lezyne Micro Floor Drive HPG

Φορητή δαπέδου, αλουμινίου, 11 bar, μακρύς σωλήνας και μετρητής πίεσης.

Θα την έχω κι αυτήν υπόψιν μου και βλέπουμε :)

Κάτι ακόμη. Μετά από συζήτηση με συνάδελφο, τέθηκε το θέμα των ανταλλακτικών και ιδιαίτερα το αν μπορείς πχ να αλλάξεις μόνο τα φρένα χωρίς να αλλάξεις μανέτες.

Αυτό κυρίως στα υδραυλικά δισκόφρενα. Μπορεί να γίνει άνετα ή καλύτερα είναι να αλλάζονται μαζί;

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4 Beta

Link to comment
Share on other sites

Μια "φτωχή" βόλτα να δω τι παίζει εδώ τριγύρω. Το ότι ψόφησα είνα λεπτομέρειες :p

Κάποια στιγμή, θα έρθουν και τα παραπάνω χιλιόμετρα, έτσι δεν είναι; Ε; Εεε;;; Κανείς;;;

Sports Tracker - Trail Exploring

Link to comment
Share on other sites

Μια "φτωχή" βόλτα να δω τι παίζει εδώ τριγύρω. Το ότι ψόφησα είνα λεπτομέρειες :p

Κάποια στιγμή, θα έρθουν και τα παραπάνω χιλιόμετρα, έτσι δεν είναι; Ε; Εεε;;; Κανείς;;;

Sports Tracker - Trail Exploring

Όχι, κάθε φορά θα είναι και χειρότερα :bigsmile:

[MENTION=1006]wrong method[/MENTION] : Εσύ ήθελες carbon

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.