Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Omg, είπα κι εγώ μετά από τόσο καιρό να μπω να κάνω ένα update και πετυχαίνω την απόπειρα κλοπής. Μου θύμησε το παλιό μου το ποδήλατο που το κλέψανε Τσιμισκή με Παύλου Μελά γωνία (για όσους ξέρουν από Σαλόνικα) όταν δούλευα στον Γερμανό. Την δεύτερη φορά, την πρώτη τον έπιασα...

Η κλειδαριά πολύ καλή και την είχα ήδη στο μενού! Μια "χειροπιαστή" επιβεβαίωση είναι ότι πρέπει! Thanks :D

Στο δια ταύτα. Μετά από πολλές αναποδιές, δια χορηγίας θείου, έφτασε σήμερα το ποδηλατάκι μου.

Click me!

Δεν είναι καμιά μάρκα, αλλά έχει τα απαραίτητα να ξεκινήσω και το βασικότερο είναι το τζάμπα :p

Σιγά σιγά μπορεί να του αλλάξω και τίποτα, την ανάρτηση ας πούμε που μου την χαρακτήρισαν "του κιλού", αλλά θα δείξει κι αυτό.

Υ.Γ. Τελικά να βάλω SPD; :hehe::hehe::hehe:

Έγινε επεξεργασία από Arkan
Link to comment
Share on other sites

"Καινούργιο κοσκινάκι μου και που να σε κρεμάσω?":D

Νέο ποδήλατο, και μερικές εικόνες από τη βάση.

Η βάση

1009779.jpg

Οι βίδες που περιλαμβάνονται στη συσκευασία δεν μου γέμισαν το μάτι, οπότε πήγα σε κάτι μεγαλύτερο.:)

1009781bw.jpg

Εύκολη η συναρμολόγηση με μία βίδα.

1009785a.jpg

1009782i.jpg

Τοποθετημένη.

1009786g.jpg

1009788q.jpg

Κόστισε 13 ευρώ και είναι αρκετά καλή, επίσης το μέταλλο είναι μονωμένο με πλαστικό μη γδάρει το σκελετό.

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται το Scott Scale 970 29er ? Επίσης τι γνώμη έχετε για πιθανή αγορά από Canyon ? (συγκεκριμένα για το Canyon | Mountainbikes | Yellowstone AL 29 5.9 )

Θεωρώ ότι τα λεφτά είναι πολλά όμως μπορώ να πω ότι το Canyon με έχει τρελάνει (κυρίως εμφανισιακά ) οπότε αν είναι να δώσω τόσα χρήματα καλό είναι να γνωρίζω και τι άλλο παίζει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλησπέρα!:)

Το καινούργιο ποδηλατάκι μου. Road/Fitness - Fitness - Speeder T2 - Merida Bikes Ελλάδα

Πιτσιρίκι το πρώτο μου ποδ/το ήταν ένα bmx και μετά ακολούθησαν mountain.

Πρώτη φορά καβάλησα "κουρσο-ειδές" τώρα στα γεράματα, και η αίσθηση είναι τελείως διαφορετική.

1009789.jpg

1009790v.jpg

Με ξένισε λίγο η αίσθηση της λεπτής ρόδας και της απουσίας ανάρτησης, αλλά όλα μια συνήθεια είναι.

Πρέπει να μάθω να υπολογίζω τις λακούβες πλέον...κοπανάει λίγο η εμένα μου φαίνεται έτσι σαν πρωτάρης.

Σε μια μικρή βόλτα εχτές το βράδυ τα 50km. τελικής ήρθαν σχετικά εύκολα ενώ είναι πιο σταθερό σε σύγκριση με το mtb,

το οποίο όμως αλλάζει αστραπιαία κατεύθυνση λόγω άλλης γεωμετρίας βέβαια. Περισσότερες εντυπώσεις το Σ/Κ που θα το βολτάρω.

1009791l.jpg

1009792.jpg

Κρεμασμένο στη βάση το κοσκινάκι.:p

1009795t.jpg

edit: τιμή 570

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

περιμένω να ακούσω εντυπώσεις γτ θέλω να πάρω και εγώ μια κούρσα:p

και είμαι και εγώ σε μια παρόμoια φάση από mtb και δεν έχω παίξει με δρόμου:p

btw πόσο πήγε το μαλλί?

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αναγκάστηκα να καθαρίσω την αλυσίδα και τα γρανάζια (μετά από 3 χρόνια). Χρησιμοποίησα ότι είχα: απορρυπαντικό για τα πιάτα, βενζίνη και στο τέλος λάδι σιλικόνης. Δεν ξέρω αν το τελευταίο θα κρατήσει.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω τους τρελιαρηδες των 2 τροχων....

θελω ποδηλατο για χαλαρη βολτιτσα αραιη και που μεσα στην πολη αλλα και εξοχη ....δεν προκειται να διαθεσω πανω απο 250 ευρω ...τι μπορω να βρω ?

Μην μου πειτε να μαζεψω και αλλα γτ δυστυχως δεν γινεται.....:D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αναγκάστηκα να καθαρίσω την αλυσίδα και τα γρανάζια (μετά από 3 χρόνια). Χρησιμοποίησα ότι είχα: απορρυπαντικό για τα πιάτα, βενζίνη και στο τέλος λάδι σιλικόνης. Δεν ξέρω αν το τελευταίο θα κρατήσει.

Ψεκάζεις degreaser. Το αφήνεις κανένα δίλεπτο. Βρέχεις με λάστιχο. Στεγνώνει. Ρίχνεις ελάχιστο λάδι σε κάθε άξονα της αλυσίδας. Σύνολο 5 λεπτά

Οπότε καλύτερα καν'το μία φορά στους 3 μήνες (ή και πιο συχνά, αναλόγως πόσο την λερώνεις)

Link to comment
Share on other sites

για super dooper χαλαρη βολτιτσα..δες αυτο..

Παιζει να παρεις και τον οδηγο μαζι @250:p

113_DSCN0020_SuzhouBikeTaxi.jpg

Δεν μου αρεσει το χρωμα....θενκς για τη προταση .

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω τους τρελιαρηδες των 2 τροχων....

θελω ποδηλατο για χαλαρη βολτιτσα αραιη και που μεσα στην πολη αλλα και εξοχη ....δεν προκειται να διαθεσω πανω απο 250 ευρω ...τι μπορω να βρω ?

Μην μου πειτε να μαζεψω και αλλα γτ δυστυχως δεν γινεται.....:D

Cyclist.gr - Polis Citybike

Cyclist.gr - Jamis Commuter 1 XmS

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω τους τρελιαρηδες των 2 τροχων....

θελω ποδηλατο για χαλαρη βολτιτσα αραιη και που μεσα στην πολη αλλα και εξοχη ....δεν προκειται να διαθεσω πανω απο 250 ευρω ...τι μπορω να βρω ?

Μην μου πειτε να μαζεψω και αλλα γτ δυστυχως δεν γινεται.....:D

IDEAL FREEDER ΑΝΔΡΙΚΟ 2011 V-BRAKE | KassimatisBikes

Wheel Mania - Νέο Προϊόν Ποδήλατα Trekking IDEAL NERGETIC 2012 280,00 €

Ποδήλατα INDIGO - 2012 - ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ!!! Action Bikes

GT ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΔΡΟΜΟΥ Palomar Men 2012

GT Palomar 2012 Μαύρο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.