Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

ζητείται απλικέισο για χρήση, gps, χρονογράφου, τράκερ, κοκ. :happy2:

Σήμερα δοκίμασα το strava και εχθές το mytracks.

Sports tracker

Δεν εχω δοκιμασει αλλο η αληθεια ειναι, αλλα ειναι εξαιρετικο πιστευω και δωρεαν.

Ριξτου μια ματια.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.πρωτη φορς το βλεπω αυτο.ειχα πιασει δε ξερω και εγω ποσα και φρεναρω..στο τελος σταματαω με τα χιλια ζορια και μου μυριζε καμμενο.βλεπω τα τακακια, ειχαν αναψει.ντουμανι απο καπνο και μυρωδια...οποτε προτιμηστε μεταλλικα τακακια και οχι οργανικα γτ δεν ειναι για πολλα.ερωτησις τωρα.κανει να τριψω τη δισκοπλακα με γυαλοχαρτο? Γτ αλλαξε χρωμα απο το καψιμο.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4398]Κωστάκης[/MENTION]

balls of steel :crazy:

Λοιπον.πρωτη φορς το βλεπω αυτο.ειχα πιασει δε ξερω και εγω ποσα και φρεναρω..στο τελος σταματαω με τα χιλια ζορια και μου μυριζε καμμενο.βλεπω τα τακακια, ειχαν αναψει.ντουμανι απο καπνο και μυρωδια...οποτε προτιμηστε μεταλλικα τακακια και οχι οργανικα γτ δεν ειναι για πολλα.ερωτησις τωρα.κανει να τριψω τη δισκοπλακα με γυαλοχαρτο? Γτ αλλαξε χρωμα απο το καψιμο.

πριν το γυαλόχαρτο, δοκίμασε με διαλυτικό νίτρου

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.πρωτη φορς το βλεπω αυτο.ειχα πιασει δε ξερω και εγω ποσα και φρεναρω..στο τελος σταματαω με τα χιλια ζορια και μου μυριζε καμμενο.βλεπω τα τακακια, ειχαν αναψει.ντουμανι απο καπνο και μυρωδια...οποτε προτιμηστε μεταλλικα τακακια και οχι οργανικα γτ δεν ειναι για πολλα.ερωτησις τωρα.κανει να τριψω τη δισκοπλακα με γυαλοχαρτο? Γτ αλλαξε χρωμα απο το καψιμο.

Εγώ έχω τρίψει δισκόπλακα και όλα οκ πάντως..

Επίσης και τα μεταλλικά μου έχουν ανάψει. πιο δύσκολα μεν αλλά ανάβουν.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτό που μου ταιριάζει επιτέλους!

Life Cross

Το 29αρη τελικά το απορρίπτω λόγω στησίματος. Πολυ κουραστικό για άσφαλτο,τουλάχιστον το ΚΤΜ που δοκίμασα. Πολυ επιθετική θέση οδήγησης για βόλτα imo.

Kαι το Specialized που είδα λίγο μετά αλλά δε το καβάλησα παρόμοιο στήσιμο είχε, ίσιο και χαμηλό τιμόνι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλησπέρα και καλό πάσχα. όντας φανατικός του ποδήλατου (όχι αθλητικά/αγωνιστικά) ειχα παρει ένα πριν απο δυο μηνες μαρκας clearmont. 180 ευρωπουλα εδωσα.

Ειχα προβλημα ομως με τις ταχυτητες, εβαζες 3 και το πενταλ εχανε και πηγαινε στην 4η. Δεν μπορουσα να κανω με τπτ ποδηλατο σε ανηφορες και πηγα σε μαστορα και μου ειπε θα σου αλλαξω θα σου περασω αλλου ειδους κουμπια για την αλλαγη ταχυτητων (δε ξερω πως τα λενε ελπιζω να καταλαβατε). Σκαω ενα 20αρι και σε αυτον.

Αλλιως του το δωσα το ποδηλατο αλλιως το πηρα. Καταρχας τρίζει ανελεητα οταν επιταχυνω και οταν ειμαι πανω χωρις να κανω πενταλ. Μου ειπε ακτινες ειναι και τον ρωταω κανουν ετσι; Τί λες ρε μακακα, εγω θυμασαι πως το δωσα το ποδηλατο;

Μαζι με τις ταχυτητες που μου αλλαξε του ειπα να αλλαξει και σασμαν γιατι το ειχα χαλασει το αλλο,( πειραξα κατι βιδες που ειχε πανω για να λυσω το θεμα που δεν εμπαιναν οι ταχυτητες και ως εκ τουτου μπλχτηκε στις ακτινες και εσπασε)

Οι ερωτησεις;

Μπορω να κανω κατι για να μην ακουγεται θορυβος; Ειναι σαν σακαρακα που τριζει δηλαδή, περναω στο δρομο και με κοιτουν ολοι. Επιδης να παρατηρησω οτι το στεφανι του τροχου που τριζει ειναι ζεστο μετα από λιγα χιλιομετρα. Τί μπορώ να κάνω; Τις έσφιξα κιαλο με ενα ειδικο κατσαβιδι αλλα τπτ. Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς έσφιξες τις ακτίνες? Κουτουρού? Τις τερμάτισες στο σφίξιμο?

Δες λίγο την ρόδα από πίσω. Πρέπει να στράβωσες εντελώς τον πίσω τροχό και το τακάκι του φρένου να ακουμπά πάνω στο στεφάνι

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.