Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

ΗΡΘΕ! ΗΡΘΕ! ΗΡΘΕ!

Στα πεταλ δε μπορεσα να αντισταθω αν και ετσουξε η τιμη πολυ...το χρωμα τους ειναι ιδιο με το υπολοιπο μπλε στο ποδηλατο και "δενει" πραγματικα απιστευτα...

Σε λιγες μερες περιμενω και παγουροθηκη cannondale και ειναι ετοιμο.

Ρυθμισα σελα.

Αυριο η πρωτη βολτα να δω πως ειναι και θα επανελθω με εντυπωσεις.

post-24707-1416077199,4179_thumb.jpg

post-24707-1416077199,6054_thumb.jpg

post-24707-1416077199,664_thumb.jpg

post-24707-1416077199,7033_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Τα πεταλ τα τσιμπησα 60€ απο 89€.

Δεν ειχα σκοπο να παρω αλλα φταιει το μαγαζι που ειχε ιδιο χρωμα...χεχεχε...

Παντως,τα εχω δοκιμασει τα πεταλ και το ποδι πραγματικα ειναι λες και εισαι κουμπωμενος. Αξιζανε.

Κωστακης ευχαριστω πολυ!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία ΤΩΡΑ!!!! Από που? λέγε!

"DON'T RUN ME OVER" Cycling Jersey | Share The Damn Road

στέλνει Ευρώπη, απλά θα πάρει καμιά 15 μέρες

[ame]http://www.amazon.com/Dont-Run-Over-Cycling-Jersey/dp/B005J6BFZY[/ame]

και το πορτοκαλί καλό δείχνει

edit: μάλλον o [MENTION=23]DJD[/MENTION] ροκανίζει το πλαίσιο για να πέσει κάτω από τα 6 :p

Έγινε επεξεργασία από wrong method
info
Link to comment
Share on other sites

Παρθενικη βολτα χθες με το νεο εργαλειο μου και αναβαση με δυο φιλους, στο Κουμαριτσι στα 855m υψομετρο. Πολυ ανηφορα αλλα το ευχαριστηθηκαμε πραγματικα πολυ, στο κατεβασμα...

Φαγαμε και λιγη βροχη στην επιστροφη αλλα τιποτα φοβερο.

Περασαμε και απο 3 τσοπανοσκυλα (ναι εκλασα μεντες) οπου και τη γλυτωσαμε...

Sports Tracker

Μια απορια εχω: το πισω φρενο οταν γυριζω τη ροδα ακουμπα ελαχιστα το τακακι στο δισκοφρενο. Το αφηνω ωστε να φαγωθει το τακακι και να στρωσει, ή παω και μου το ρυθμιζει ο ποδηλατας?

post-24707-1416077203,1005_thumb.jpg

post-24707-1416077203,3494_thumb.jpg

post-24707-1416077203,671_thumb.jpg

post-24707-1416077203,955_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια εχω: το πισω φρενο οταν γυριζω τη ροδα ακουμπα ελαχιστα το τακακι στο δισκοφρενο. Το αφηνω ωστε να φαγωθει το τακακι και να στρωσει, ή παω και μου το ρυθμιζει ο ποδηλατας?

Και τα λάστιχα σε μένα ήταν πιο μεγάλα και τρίβονταν στο πηρούνι. Αλλά τα έστρωσα :D:p

Ποδηλατά και γρήγορα. Χαλάς και τον δίσκο και τα τακάκια, σε επιβραδύνει κιόλας. Θες και άλλα; :)

Link to comment
Share on other sites

^^Το σκεφθηκα και εγω αυτο αλλα οταν γυριζω τη ροδα ακουμπαει το τακακι καθολη τη διαρκεια της περιστροφης, επανω στο δισκοφρενο.

Αρα λογικα δε γινεται να ειναι στραβο...αν ηταν δε θα ακουμπουσε σε συγκεκριμενο σημειο?

Link to comment
Share on other sites

Και τα λάστιχα σε μένα ήταν πιο μεγάλα και τρίβονταν στο πηρούνι. Αλλά τα έστρωσα :D:p

Ποδηλατά και γρήγορα. Χαλάς και τον δίσκο και τα τακάκια, σε επιβραδύνει κιόλας. Θες και άλλα; :)

Με επεισες...αυριο απογευμα εφυγα...

Link to comment
Share on other sites

^^Το σκεφθηκα και εγω αυτο αλλα οταν γυριζω τη ροδα ακουμπαει το τακακι καθολη τη διαρκεια της περιστροφης, επανω στο δισκοφρενο.

Αρα λογικα δε γινεται να ειναι στραβο...αν ηταν δε θα ακουμπουσε σε συγκεκριμενο σημειο?

Πέντε λεπτάκια υπόθεση είναι, κάντο.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Gt3XRYiFsqg]Adjusting Disc Brake Calipers - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο το εκανα και γω στο δικο μου (στο μπροστινο) γιατι εβρισκε απο την αρχη και βαριομουν να το παω

Παρα πολυ ευκολο με ενα πενταρακι αλεν

Ευχαριστουμε [MENTION=12156]Lakisss[/MENTION]

PS Επιτρεπεται ποδηλατο στον προαστιακο οπως στο μετρο, στο τελευταιο βαγονι?

Link to comment
Share on other sites

Πέντε λεπτάκια υπόθεση είναι, κάντο.

Adjusting Disc Brake Calipers - YouTube

Δοκιμασα το κολπακι αυτο και τωρα ακουμπαει σαφως λιγοτερο το τακακι στη δισκοπλακα...αλλα ακουμπαει.

Δε μπορω να το ρυθμισω τελεια.

Μηπως πρεπει να στρωσουν και τα τακακια λιγο;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.