Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

ανάλογα την χρήση.αυτό είναι trail bike άρα για ανηφόρες και μεγάλες αποστάσεις δεν κάνει

Δεν θέλω να τα τραβήξω προς το κέντρο για να υπάρχει χώρος για το κοντέρ + τρεις φακούς.

Επίσης μου πέφτουν ιδανικά τα grip τώρα.

Τα grip τέλος δεν παίζει να κοντύνουν γιατί έχω μεγάλα χέρια που τα καλύπτουν πλήρως.

Τα ακροτίμονα αυτά είναι όντως λίγο άβολα και θα το βελτιώσω αυτό (project-άκι), αλλά τα ρημάδια είναι κουκλιά επάνω στο τιμόνι και σκοπεύω να τα ομορφύνω ακόμα.

Τελικά ξέρει κανείς σας καμιά προσθήκη?

edit: τα βρήκα αλλά μάλλον είναι για συγκεκριμένα τιμόνια που έχουν σπείρωμα μέσα

Bicycle Handlebars on sale in Los Angeles at Bike Attack Bike Bars and Handlebars in all colors

Flight Control: Adjustable Length Riser Bars from ODI - Bike Rumor

Buy ODI Wingtip Bar Extensions at Tredz Bikes. £11.99 with free UK delivery

αν κατάλαβα θέλεις να προσθέσεις bar ends χωρίς να μειωθεί το μήκος του τιμονιού σωστά;

αν το τιμόνι δεν δέχεται πρόσθετα plugs για να μεγαλώσει (βιδωτά ή κουμπωτά) μπορείς να αγοράσεις

όλα σε ένα combo

xcd.jpg

271052976609_1064515988.jpg

XLC Comfort Locking MTB/Bike Handlebar Grips + Bar Ends | eBay

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

^^Για αυτο που κανω τωρα, δηλαδη αποστασεις οσο μπορω και αναβασεις, δεν ειναι το καλυτερο σιγουρα.

Ομως, κουρσα απορριπτεται.

Πολης το σκεφτομαι αλλα δε ξερω....

Σκεφτηκα κατι τετοιο και με ενα ζευγαρι λαστιχα θα ειναι ετοιμο για μενα...αναρτηση κλειδωνει ετσι κι αλλιως...οποτε...

εχω μερες μπροστα μου ομως να το σκεφτω...

Το σιγουρο ειναι ενα : ή cannondale ή specialized ή lapierre(δυσκολο...)

Link to comment
Share on other sites

είσαι άπλας τότε... τα καλύτερα θα πάρεις! Κοιτάω για σέλα και παλουκόσελο σε μαγαζιά εξωτερικού. Θα έχω υπόψιν μου για καμιά καλή προσφορά σε ποδήλατα σ αυτά τα χρήματα. Για κάποιον λόγο όλοι έχουν ξεκινήσει εκπτώσεις

Link to comment
Share on other sites

^θα το αγορασω οτι αποφασισω απο φιλο που εχει μαγαζι...δε μπορω να κανω αλλιως και δε θελω κιολας...

Ευχαριστω παντως..

Οποιαδηποτε προταση δεκτη.

Οχι κουρσα.

Υδραυλικα δισκοφρενα και αναρτηση μπροστινη μονο με lockout.

Γενικα, περιεργα και εντονα χρωματα...

26αρι...

ταχυτητες τουλαχιστον 21

δεν εχω τρελες απαιτησεις ουτε γνωσεις στα ποδηλατα, γι αυτο θα παιξει ρολο και η εξωτερικη εμφανιση πρωτα για μενα, ακομα και αν αυτο που θα επιλεξω, δεν ειναι ας πουμε τοσο ελαφρυ οσο ενα αλλο...δε με νοιαζουν τοσες λεπτομερειες...

αυτα τα λιγα...:mobile:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε πειράζει ΟΤΑΝ το βρεις πόσταρε μία χαρακτηριστικά. Καλή και η εμφάνιση, αλλά αν πάρεις μέτριο με 700 θα πηδηχτώ.

Απο τα λιγα που εχω ψαξει, μετρια με 700€ δεν βγαζει πιστευω η specialized και η cannondale.

Θα ποσταρω εννοειται να μου πειτε γνωμες και εσεισ αν και για να πω την αληθεια θα ακουσω πιο πολυ τον φιλο που εχει το μαγαζι γιατι το οτι παει και κανει σεμιναρια για τη δουλεια του σε ολο τον κοσμο, νομιζω οτι κατι παραπανω θα ξερει.

Χωρις να παρεξηγηθω δεν λεω οτι εσεις δεν ειστε γνωστες, απλα η γνωμη του θα μετρησει πιο πολυ.

Ευχαριστω παιδες

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελα πειτε την αληθεια...γινεται να μην το ερωτευθεις;;

[ATTACH]54298[/ATTACH]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Είναι υπέροχο, δέν θα έχεις πρόβλημα ούτε σε ανηφόρες ούτε πουθενά

η μόνη μου ένσταση είναι λίιιιιιγο στα περιφερειακά τα οποία όμως αλλάζεις εάν θεωρείς οτι χρειάζεται. :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι υπέροχο, δέν θα έχεις πρόβλημα ούτε σε ανηφόρες ούτε πουθενά

η μόνη μου ένσταση είναι λίιιιιιγο στα περιφερειακά τα οποία όμως αλλάζεις εάν θεωρείς οτι χρειάζεται. :)

Αυτο με τα περιφερειακα που λες, ειναι αυτο που εννουσα πιο πανω, οτι δηλαδη ειναι λεπτομερειες που δεν γνωριζω αλλα για τη χρηση που το θελω εγω, δε με αφορουν κιολας αυτες οι λεπτομερειες. Ετσι πιστευω δηλαδη.

Με ενδιαφερει πολυ περισσοτερο ο σκελετος. Σκελετος=specialized και cannondale για μενα, αρα με καλυπτει πιστευω.

Μια ερωτηση γιατι στη φωτο δεν φαινεται: οι τροχοι βγαινουν με κλειδι κανονικα η εχει εκεινο το μαραφετι (ο ασχετοσ που λεγαμε πριν, χαχαχα) που εχει και στη σελα αλλα δε φαινεται γιατι ειναι απο την αλλη πλευρα;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μαραφέτι η αλλιώς quick release...νομίζω στα 700 θα έπρεπε να έχει τουλάχιστον reba για ανάρτηση. Από spec και lapiere ποιο σου αρέσει?

Reba??? Αέρος?? αυτή έχει όσο το μισό ποδήλατο..

Εμένα κάτι altus και κάτι acera μου έβγαλαν το μάτι... :...:

Link to comment
Share on other sites

Απο τα λιγα που εχω ψαξει, μετρια με 700€ δεν βγαζει πιστευω η specialized και η cannondale.

Θα ποσταρω εννοειται να μου πειτε γνωμες και εσεισ αν και για να πω την αληθεια θα ακουσω πιο πολυ τον φιλο που εχει το μαγαζι γιατι το οτι παει και κανει σεμιναρια για τη δουλεια του σε ολο τον κοσμο, νομιζω οτι κατι παραπανω θα ξερει.

Χωρις να παρεξηγηθω δεν λεω οτι εσεις δεν ειστε γνωστες, απλα η γνωμη του θα μετρησει πιο πολυ.

Ευχαριστω παιδες

Δεν λέω ότι ξέρουμε πιο πολλά, ιδίως εγώ. Απλά πάντα το "φίλος με μαγαζί" από το σκέτο "φίλος" είναι πιο επίφοβο. (ούτε γνωρίζω τι φίλοι είστε)

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι ξέρουμε πιο πολλά, ιδίως εγώ. Απλά πάντα το "φίλος με μαγαζί" από το σκέτο "φίλος" είναι πιο επίφοβο. (ούτε γνωρίζω τι φίλοι είστε)

Εχεις δικιο σε αυτο και συμφωνω.

Σε αυτην την περιπτωση ομως, το παιδι τον ξερω 7 χρονια τωρα. Κανουμε παρεα και εκτοσ μαγαζιου. Με τον αδερφο του δουλευουμε μαζι.

Στο μαγαζι του δεν φερνει εταιριες που δε τις θεωρει καλες, μονο και μονο επειδη πουλανε. Παραδειγμα, τα ideal. Στην ελλαδα ξερουμε οτι πουλανε πολυ. Αυτος δε τα φερνει στο μαγαζι του γιατι δε τα θεωρει αξιοπιστα.

Προσπαθω να σου πω οτι δε κοιταει το κερδος.

Αν ησουν απο Λαμια, θα ηξερες ποιος ειναι ο επαγγελματιας εδω.

Απο specialized και lapierre εχω δει μερικα. Θα τα ξαναδω και θα σας πω ποια.

Αλλα οταν ειδα το cannondale κολλησα και δεν ασχοληθηκα με τα αλλα.

Καλημερα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παραδειγμα, τα ideal. Στην ελλαδα ξερουμε οτι πουλανε πολυ. Αυτος δε τα φερνει στο μαγαζι του γιατι δε τα θεωρει αξιοπιστα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Από που προκύπτει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Από που προκύπτει αυτό;

Ποιο απο τα δυο;

Το οτι πουλανε ή το οτι δε τα θεωρει αξιοπιστα;

Στο πρωτο νομιζω δεν ειναι και δυσκολο να το δεις. Κοιτα γυρω σου ποδηλατα. Το 1/3 ειναι σιγουρα ideal.

Στο δευτερο, δηλαδη την αξιοπιστια, μη ρωτας εμενα. Ρωτα τον ιδιο αν θες.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο τα δυο;

Το οτι πουλανε ή το οτι δε τα θεωρει αξιοπιστα;

Στο πρωτο νομιζω δεν ειναι και δυσκολο να το δεις. Κοιτα γυρω σου ποδηλατα. Το 1/3 ειναι σιγουρα ideal.

Στο δευτερο, δηλαδη την αξιοπιστια, μη ρωτας εμενα. Ρωτα τον ιδιο αν θες.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Για να καταλάβω: Μεταφέρεις μια άποψη που κατηγορεί την ideal σε έναν δικτυακό τόπο 27.551 μελών αλλά δεν γνωρίζεις να γνωστοποιήσεις τα επιχειρήματα που υποστηρίζουν την κατηγόρια;

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω: Μεταφέρεις μια άποψη που κατηγορεί την ideal σε έναν δικτυακό τόπο 27.551 μελών αλλά δεν γνωρίζεις να γνωστοποιήσεις τα επιχειρήματα που υποστηρίζουν την κατηγόρια;

Το προχωρας ΠΑΑΑΑΑΑΑΡΑ πολυ και δε βλεπω το λογο.

Σιγα την κατηγορια και σιγα τη ζημια που προκαλεσα στην ideal.

Ουτε το ονομα του μαγαζιου ανεφερα, ουτε τιποτα. Αρα ο καθενας μας λεει οτι θελει εφοσον δεν προσβαλλει καποιον.

Δεν καταλαβαινω γιατι ενοχληθηκες. Εχεις την ideal? Εχεις ideal? Καλοταξιδο.

Υπερβολικο σε βρισκω...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το προχωρας ΠΑΑΑΑΑΑΑΡΑ πολυ και δε βλεπω το λογο.

Σιγα την κατηγορια και σιγα τη ζημια που προκαλεσα στην ideal.

Ουτε το ονομα του μαγαζιου ανεφερα, ουτε τιποτα. Αρα ο καθενας μας λεει οτι θελει εφοσον δεν προσβαλλει καποιον.

Δεν καταλαβαινω γιατι ενοχληθηκες. Εχεις την ideal? Εχεις ideal? Καλοταξιδο.

Υπερβολικο σε βρισκω...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτό που έκανες ονομάζετε λασπολογία έως και συκοφαντική δυσφήμηση.

Μπορεί να θεωρείς ότι είμαι υπερβολικός όμως από αυτό μπορεί να μπλέξεις πολύ άσχημα

Δεν έχω ποδήλατο ideal και δεν θα με ένοιαζε αν δεν πίστευα ότι το κάνεις από αφέλεια χωρίς σκοπιμότητα. Κυρίως όμως είναι άδικο για την εταιρία

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.