Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Και μετά αφού φάτε τις μπάρες δημητριακών ,που μεταφέρονται εύκολα στη πίσω τσέπη του jersey και δεν λερώνουν, θα έχει γλυκαθεί η φίλη σου οπότε της πετάς και την καταπληκτική σου ιδέα για καινούργιο ποδήλατο :hehe::hehe::hehe:

Μπα...δε της αρεσουν.

Με μια σοκολατινα κατι γινεται. Χεχεχε

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλε gomar διαφωνώ. ο πίσω φωτισμός ειναι απαραίτητος. πόσες φορές πηγαίνωντας με το αυτοκίνητο έχει τύχει την τελευταία στιγμή να δώ οτι μπροστά μου ποδηλατεί κάποιος αλλοδαπός, συνήθως, άνθρωποι οι οποίοι οικονομικά δεν μπορούν να βάλουν φωτάκι και κινδυνεύουν. μπορεί να φαίνονται δελεαστικά τα φωτάκια του δίευρου στο ebay. αλλά πιστέψε με δεν κάνουν τίποτα. έχω συγκρίνει τα εν λόγω με το blackburn mars 3.0 που αγόρασα πρόσφατα και είναι η μέρα με τη νύχτα (η μέρα είναι το blackburn:baby:). Με ένα τέτοιο γίνεσαι παρατηρήσιμος από μακρυά και μπορείς να το έχεις με πολύ καλό αποτέλεσμα και τη μέρα. τα 18 ευρώ που έδωσα δεν είναι σε καμία περίπτωση λίγα αλλά έχει εφόρου ζωής εγγύηση.

συμφωνω με τα λεγομενα σου.

αλλα αν θες να βγεις σε κεντρικους δρομους βραδιατικα , τοτε εκτος οτι προκαλεις την τυχη σου , χρειαζεσαι σιγουρα καλυτερο φωτισμο.

αλλα σε δρομους στενακια η με πολυ φως το θεωρω υπερβολη.

anyway μια φορα τα δινεις και ησυχαζεις και μειωνεις τις πιθανοτητες κινδυνου με ενα ακριβο και εννοειται δυνατο φως.

ισως να αναθεωρησω και εγω αν χρησιμοποιω το ποδηλατο σα μεταφορικο μεσο

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα το πρώτο μου ποδηλατικό κράνος.

Πολλά λεφτά δεν έδωσα, αλλά πιστεύω έκανα μία τίμια αγορά. (40 euros) Specialized Bicycle Components

Μια χαρά μου κάθεται στο κεφάλι ενώ εντυπωσιάστηκα από το βάρος...συνηθισμένος στο κράνος από το μηχανάκι αυτό μου φαίνεται πούπουλο!

Ήθελα να ρωτήσω το εξής: σαν extra σε σακουλάκι έχει 6 μικρά αυτοκόλλητα μαξιλαράκια σαν αυτά που έχει το κράνος εσωτερικά.

Αυτά τι ρόλο παίζουν? Είναι προαιρετικά και τα τοποθετούμε αν μας χτυπάει κάπου?

Link to comment
Share on other sites

freeday....ποδηλασία για επιδόσεις!:p

Γι αυτό δέν πάμε freeday και πάμε εδώ

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=NFyO3pe7ud0&feature=g-all-u]MOUNTAIN BIKE IN POIKILO - YouTube[/ame]

:p

Σήμερα αγόρασα το πρώτο μου ποδηλατικό κράνος.

Πολλά λεφτά δεν έδωσα, αλλά πιστεύω έκανα μία τίμια αγορά. (40 euros) Specialized Bicycle Components

Μια χαρά μου κάθεται στο κεφάλι ενώ εντυπωσιάστηκα από το βάρος...συνηθισμένος στο κράνος από το μηχανάκι αυτό μου φαίνεται πούπουλο!

Ήθελα να ρωτήσω το εξής: σαν extra σε σακουλάκι έχει 6 μικρά αυτοκόλλητα μαξιλαράκια σαν αυτά που έχει το κράνος εσωτερικά.

Αυτά τι ρόλο παίζουν? Είναι προαιρετικά και τα τοποθετούμε αν μας χτυπάει κάπου?

Ναί είναι για αν το φέρεις στα μέτρα σου και καλά. IMO δέν θα τα χρειαστεις ποτέ.

Μεγείες και πάντα όρθιος.

Link to comment
Share on other sites

Οι βόρειοι θα βγούμε ποτέ καμιά βόλτα??

Θεσσαλονικη?

Λογικα μεσα στην εβδομαδα θα ερθει καινουριo bar-stem οποτε λογικα ΣΚ θα το δοκιμασω χαλαρα στο Σειχ Σου

Αν βολεψει χωρος αυτοκινητα σχαρες μπορει και Χορτιατη. Αν θελεις στειλε πμ, βεβαια ειναι ακομα Δευτερα..αλλα το

πιθανοτερο ειναι να παμε.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Γυρίζοντας χθες από βολτούλα, ένιωσα το δεξί πετάλι να "κλοτσάει" λίγο, σταματάω, το κοιτάζω, σαν να είχε ξεβιδωθεί..

Πάω σήμερα σε ένα ποδηλατάδικο (πολύ κοντά, αλλά.. παγαπόντης και δεν ξέρει αγγλικά) μου λέει καπούτ η πεταλιέρα, πάω σε δευτερο, (πάλι ήξερα ότι δεν ξέρει αγγλικά), μου λέει τα ίδια, πιάνει και ένα κλειδί, το βίδωνε, αλλά δεν βίδωνε.. Παίρνω το μετρό, πάω προς το κέντρο, σε σοβαρό ποδηλατάδικο (είναι γνωστή αλυσίδα που νοικιάζει και επισκευάζει ποδήλατα), μου λέει τα ίδια.. 25 ευρώ ο δισκοβραχίονας και άλλα 20 η δουλειά, τα πετάλια δεν είχαν πρόβλημα, καινούργια είναι.

Το ποδήλατο το πήρα 85 ευρώ, και μέσα σε λιγότερο από 3 μήνες έδωσα άλλα τόσα..:angry::angry::angry:

Link to comment
Share on other sites

12-16 και μένα μου φαίνεται ιδανική θερμοκρασία. Ειδικα για βουνό και ανηφόρες, ότι πρεπει για κοντομανικο.

Στα κατέβασμα μονοπατια αλλάζεις με ένα μακρύ και είναι μια χαρα.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

12-16 και μένα μου φαίνεται ιδανική θερμοκρασία. Ειδικα για βουνό και ανηφόρες, ότι πρεπει για κοντομανικο.

Στα κατέβασμα μονοπατια αλλάζεις με ένα μακρύ και είναι μια χαρα.

καλά στο βουνό που οι ταχύτητες στις ανηφόρες είναι μικρές και εγώ με το κοντομάνικο ανεβαίνω

στο πολύ κρύο να βάλω το ισοθερμικό από κάτω,κοντό jersey και στην επιστροφή το windstopper

που εχω στο σακίδιο.μέχρι εδώ καλά

στην κούρσα όμως, πέρα από το ότι δεν μπορείς (δεν θέλω κιόλας) να κουβαλήσεις τίποτα μαζί σου

και επειδή οι ταχύτητες είναι σαφώς μεγαλύτερες ο καιρός σε πιάνει απροετοίμαστο

π.χ το μεσημέρι η θερμοκρασία φτάνει τους 18-20 βαθμούς.αν βγεις με windstopper jacket και jersey

θα λιώσεις από τη ζέστη,αν πας με κοντό θα ψοφήσεις από το κρύο

τεσπα προτιμούσα το καλοκαίρι που ήξερες ότι θα γυρνούσες μπιφτέκι από τον ήλιο,αυτές οι αλλαγές

του καιρού που στο βουνό είναι καλοδεχούμενες στην κούρσα

με τρομάζουν λίγο (ιδιαίτερα ο αέρας που μπορεί να σε πάει από την βοηθητική στην κεντρική λωρίδα για πλάκα)

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό δέν πάμε freeday και πάμε εδώ

:p

Ναί είναι για αν το φέρεις στα μέτρα σου και καλά. IMO δέν θα τα χρειαστεις ποτέ.

Μεγείες και πάντα όρθιος.

ελα ρε....ειδα πολλους γνωστους....!ωραιο βιντεο!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.