Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

στον περιφεριακό σήμερα(3 λωρίδες πάνε,3 έρχονται και διάζωμα στη μέση) και ενώ έχει ανάψει πράσινο,με προσπερνάνε κάτι τύποι με πάνω από 150..ούτε πινακίδες δεν είδα

ξαφνικά και ενώ ετοιμάζομαι να περάσω το πράσινο και εγώ,βγαίνει ένας καρα-κάγκουρας(παπι στρογγυλοφάναρο με πιπίνι πάνω να κάνει σαν ducati hypermotard ) από το πουθενά και διασχίζει το δρόμο ΑΝΑΠΟΔΑ και συνεχίζει ΑΝΑΠΟΔΑ στο αντίθετο ρεύμα σαν να μην συμβαίνει τίποτα...πριν να συνέλθω από το σοκ,ημιφορτηγό με ενα φαλακρό μπάρμπα μέσα και μάλλον και ένα παιδάκι,στρίβει αριστερά κατά πάνω μου με κόκκινο-εγώ περνούσα με μόλις αναμμένο πράσινο και μου ρίχνει και μπινελίκια από πάνω............

:blink::blink:

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

όλα κομπλέ με το φρένο. πήρα 2 πιράκια 6 ευρά.:rubik:

Φαντάζομαι ότι έχουν και επίχρυση κάλυψη για να μην σκουριάζουν ε;

Την σακούλα που τα έβαλε μέσα στην χρέωσε ή την έδωσε τσάμπα;

Προφανώς δεν κράζω εσένα που τα πήρες τόσο, αν άρχιζες τις βόλτες περισσότερη βενζίνη θα έκαιγες αλλά ρε γμτ κάνα 20€ έχουν σετ μανέτες deore για υδραυλικά φρένα… όχι 2 πιράκια, 6€, πόσο γύφτος ήταν έλεος.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι έχουν και επίχρυση κάλυψη για να μην σκουριάζουν ε;

Την σακούλα που τα έβαλε μέσα στην χρέωσε ή την έδωσε τσάμπα;

Προφανώς δεν κράζω εσένα που τα πήρες τόσο, αν άρχιζες τις βόλτες περισσότερη βενζίνη θα έκαιγες αλλά ρε γμτ κάνα 20€ έχουν σετ μανέτες deore για υδραυλικά φρένα… όχι 2 πιράκια, 6€, πόσο γύφτος ήταν έλεος.

Εγώ με αυτά που έβλεπα στο νετ , χαρούμενος έφυγα... :)

Hayes Lever Pivot Kit - Stroker Ryde | Buy Online | ChainReactionCycles.com

Τις μανέτες που τις βρήκες 20 το σετ ?

εδιτ. Βρήκα, δίκιο έχεις.

Δέν ξέρω αν είναι συμβατές όλες οι μανέτες όμως άσε που θα ήθελα πάλι υγρό φρένων εξαερώσεις κ μλκς τέτοιες...

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
Link to comment
Share on other sites

στον περιφεριακό σήμερα(3 λωρίδες πάνε,3 έρχονται και διάζωμα στη μέση) και ενώ έχει ανάψει πράσινο,με προσπερνάνε κάτι τύποι με πάνω από 150..ούτε πινακίδες δεν είδα

ξαφνικά και ενώ ετοιμάζομαι να περάσω το πράσινο και εγώ,βγαίνει ένας καρα-κάγκουρας(παπι στρογγυλοφάναρο με πιπίνι πάνω να κάνει σαν ducati hypermotard ) από το πουθενά και διασχίζει το δρόμο ΑΝΑΠΟΔΑ και συνεχίζει ΑΝΑΠΟΔΑ στο αντίθετο ρεύμα σαν να μην συμβαίνει τίποτα...πριν να συνέλθω από το σοκ,ημιφορτηγό με ενα φαλακρό μπάρμπα μέσα και μάλλον και ένα παιδάκι,στρίβει αριστερά κατά πάνω μου με κόκκινο-εγώ περνούσα με μόλις αναμμένο πράσινο και μου ρίχνει και μπινελίκια από πάνω............

:blink::blink:

"Είχες τα χέρια σου υψωμένα, ή σε μια κάποια κλίση κοντά στο σώμα σου; Για να συμβεί αυτό, θα πρέπει οι μύες των χεριών σου να έχουν κινηθεί και ενεργοποιηθεί κατάλληλα από μια εντολή, η πηγή της οποίας είναι ασφαλώς ο εγκέφαλος.

Μια συγκεκριμένη σκέψη έκανε τους μύες να λάβουν αυτήν τη στάση, μια σκέψη που γεννήθηκε από συνειδητή επιθυμία Από πού ακριβώς πηγάζει όμως αυτή η σκέψη; Υπήρξε άραγε μια προηγούμενη σκέψη που παρήγαγε έπειτα τη σκέψη της επιθυμίας σου; Και μήπως έτσι αλυσιδωτά, υπήρξαν πολλές προηγούμενες, βαθύτερες και ουσιαστικά άβατες σκέψεις που σαν παιχνίδι ντόμινο προκάλεσαν το τελικό αποτέλεσμα της επιθυμίας και της πράξης

Από ποιο βάθος του εαυτού μας λοιπόν πηγάζουν οι αρχέγονες σκέψεις που καθορίζουν όλες τις μετέπειτα συνειδητές μας κινήσεις: Από εμάς ή -αλίμονο- από κάπου εκεί έξω;"

Link to comment
Share on other sites

"Είχες τα χέρια σου υψωμένα, ή σε μια κάποια κλίση κοντά στο σώμα σου; Για να συμβεί αυτό, θα πρέπει οι μύες των χεριών σου να έχουν κινηθεί και ενεργοποιηθεί κατάλληλα από μια εντολή, η πηγή της οποίας είναι ασφαλώς ο εγκέφαλος.

το μόνο που σκέφτηκα ήταν να τους στολίσω με μπινελίκια για τις μαμάδες τους

αλλά υποτίθεται ότι πας βόλτα να χαλαρώσεις και να ξεφύγεις από τη καθημερινότητα

άμα είναι να αρπάζομαι με τον οποιοδήποτε στο δρόμο,το χάσαμε το παιχνίδι

την καλύτερη αίσθηση του δρόμου πάντως έχουν οι επαγγελματίες οδηγοί που πάντα μου δίνουν προτεραιότητα και φροντίζουν να μη περνούν πολύ κοντά μου.

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που σκέφτηκα ήταν να τους στολίσω με μπινελίκια για τις μαμάδες τους

αλλά υποτίθεται ότι πας βόλτα να χαλαρώσεις και να ξεφύγεις από τη καθημερινότητα

άμα είναι να αρπάζομαι με τον οποιοδήποτε στο δρόμο,το χάσαμε το παιχνίδι

την καλύτερη αίσθηση του δρόμου πάντως έχουν οι επαγγελματίες οδηγοί που πάντα μου δίνουν προτεραιότητα και φροντίζουν να μη περνούν πολύ κοντά μου.

Μία δεκάρα για όσες φορές μου έχει συμβεί κάτι κουλό με το ποδήλατο στην Ελλάδα..

3 φορές έχω πέσει σε αυτοκίνητα, μετά την πρώτη, έπρεπε να μην αθληθώ για έναν μήνα..

Και για να σας προλάβω, εδώ, αν και ειναι τέλεια για ποδιλατο αφού οι περισσότεροι δρόμοι έχουν ποδηλατόδρομο.

Υπάρχουν 2 αρνητικά.

1) Επιτρέποντε και τα μηχανάκια

2) Επιτρέποντε και αυτά

icnHN.jpg

Α και βάλε ότι αν κάνουν ποδήλατο με τους φίλους τους, δεν μένουν σε μία λωρίδα..

Link to comment
Share on other sites

"Είχες τα χέρια σου υψωμένα, ή σε μια κάποια κλίση κοντά στο σώμα σου; Για να συμβεί αυτό, θα πρέπει οι μύες των χεριών σου να έχουν κινηθεί και ενεργοποιηθεί κατάλληλα από μια εντολή, η πηγή της οποίας είναι ασφαλώς ο εγκέφαλος.

Μια συγκεκριμένη σκέψη έκανε τους μύες να λάβουν αυτήν τη στάση, μια σκέψη που γεννήθηκε από συνειδητή επιθυμία Από πού ακριβώς πηγάζει όμως αυτή η σκέψη; Υπήρξε άραγε μια προηγούμενη σκέψη που παρήγαγε έπειτα τη σκέψη της επιθυμίας σου; Και μήπως έτσι αλυσιδωτά, υπήρξαν πολλές προηγούμενες, βαθύτερες και ουσιαστικά άβατες σκέψεις που σαν παιχνίδι ντόμινο προκάλεσαν το τελικό αποτέλεσμα της επιθυμίας και της πράξης

Από ποιο βάθος του εαυτού μας λοιπόν πηγάζουν οι αρχέγονες σκέψεις που καθορίζουν όλες τις μετέπειτα συνειδητές μας κινήσεις: Από εμάς ή -αλίμονο- από κάπου εκεί έξω;"

Τί;:confused::nada:

Link to comment
Share on other sites

ρε συ τι είναι αυτό;σαν κατσαρόλα με ρόδες μοιάζει :p

Κάτι ενοχλητικά αυτοκίνητα, με θόρυβο σαν μικρή μηχανή (όχι δυνατά), που πιάνουν νομίζω 30-50κμ την ώρα, χωράνε 4 άτομα! και επιτρέποντε στους ποδηλατόδρομους αφού πιάνουν μόνο μία ποδηλατική λωρίδα. (ίσα ίσα)

Link to comment
Share on other sites

Με την προϋπόθεση οτι δεν θα έχει βροχές το ΣΚ δέν μαζευόμαστε για μια Labίτικη ποδηλατοβόλτα να μαζέψουμε λίγο χώμα??

Ένας ένας ε.. δέν θα μας χωρέσει το βουνό :p

Sports Tracker

εδιτ. και ένα βιντεάκι..

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.