Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Εκτός από τις διαδρομές, έχε το νου σου και στα κουνούπια.

Τωρα που χειμωνιαζει λογικα δε θα εχω προβλημα πιστευω...

Θα δειξει αδερφε..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλος πριν λίγο μου έδειχνε πως απ' τα εννέα γρανάζια της πίσω κασέτας έχουν -σπάσει/άλλα ραγίσει- τα πρώτα έξι.

Έχει λοιπόν μείνει με τις τρεις τελευταίες ταχύτητες πίσω σε ένα ποδήλατο τριών (!) μηνών.

Mongoose Tyax Expert 2012 Mountain Bike | Evans Cycles

Πως είναι δυνατόν να συμβεί αυτό όσο ατζαμής και να είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Φίλος πριν λίγο μου έδειχνε πως απ' τα εννέα γρανάζια της πίσω κασέτας έχουν -σπάσει/άλλα ραγίσει- τα πρώτα έξι.

Έχει λοιπόν μείνει με τις τρεις τελευταίες ταχύτητες πίσω σε ένα ποδήλατο τριών (!) μηνών.

Mongoose Tyax Expert 2012 Mountain Bike | Evans Cycles

Πως είναι δυνατόν να συμβεί αυτό όσο ατζαμής και να είσαι?

Θα έλεγα ελαττωματική αν και μάλλον δεν είναι καθόλου ποιοτική η Sunrace

Sunrace Freewheel Cassette Reviews

Link to comment
Share on other sites

Φίλος πριν λίγο μου έδειχνε πως απ' τα εννέα γρανάζια της πίσω κασέτας έχουν -σπάσει/άλλα ραγίσει- τα πρώτα έξι.

Έχει λοιπόν μείνει με τις τρεις τελευταίες ταχύτητες πίσω σε ένα ποδήλατο τριών (!) μηνών.

Mongoose Tyax Expert 2012 Mountain Bike | Evans Cycles

Πως είναι δυνατόν να συμβεί αυτό όσο ατζαμής και να είσαι?

Ελαττωματική μάλλον γιατί δεν είναι και κανένα ποδήλατο της πλάκας...

Link to comment
Share on other sites

Φίλος πριν λίγο μου έδειχνε πως απ' τα εννέα γρανάζια της πίσω κασέτας έχουν -σπάσει/άλλα ραγίσει- τα πρώτα έξι.

Έχει λοιπόν μείνει με τις τρεις τελευταίες ταχύτητες πίσω σε ένα ποδήλατο τριών (!) μηνών.

ΡΟΠΗ φίλε!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα entry-level ποδήλατο 28", απ' αυτά των 300 ευρώ με αλουμινένιο σκελετό. Το πρόβλημα που έχω είναι πως στραβώνουν σχετικά εύκολα οι ζάντες. Έχω πάνω λάστιχα δρόμου και αρκετές φορές πηγαίνω και σε χωματόδρομους οι οποίοι όμως δεν είναι πολύ τραχιοί. Να αλλάξω λάστιχα σε κάτι πιο τρακτερωτό ή χρειάζεται ν' αλλάξω και ζάντες σε κάτι πιο στιβαρό? Πρόβλημα βάρους δεν νομίζω πως τίθεται αφού είμαι 81 kg.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα entry-level ποδήλατο 28", απ' αυτά των 300 ευρώ με αλουμινένιο σκελετό. Το πρόβλημα που έχω είναι πως στραβώνουν σχετικά εύκολα οι ζάντες. Έχω πάνω λάστιχα δρόμου και αρκετές φορές πηγαίνω και σε χωματόδρομους οι οποίοι όμως δεν είναι πολύ τραχιοί. Να αλλάξω λάστιχα σε κάτι πιο τρακτερωτό ή χρειάζεται ν' αλλάξω και ζάντες σε κάτι πιο στιβαρό? Πρόβλημα βάρους δεν νομίζω πως τίθεται αφού είμαι 81 kg.

αν είναι στο budget σου παρ'τα χωρίς δεύτερη σκέψη!

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά το θέμα είναι αν επηρεάζει τους τροχούς το κακοκτράχαλο έδαφος ανάλογα με το προφίλ των ελαστικών. Αν ναι, θα ξεκινήσω αλλάζοντας ελαστικά. Αν όχι, θα πρέπει ν' αλλάξω ζάντα. Βέβαια, δεν πρόκειται να δώσω 100 ευρώ για ζάντες σε ποδήλατο των 300 ευρώ. Είναι υπερβολή και σίγουρα θα προτιμήσω ν' αλλάξω ποδήλατο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι μόνο για δισκόφρενα

δικό μου λάθος!δες αυτούς τοτε!

εγώ είμαι ανάμεσα στα παραπάνω και σε αυτούς!

Οι δεύτεροι τροχοί είναι πιο ελαφροί καθαρά δρόμου, αλλά με προβληματίζουν τα κιλά μου! ειμαι 93. έχεις κανείς ιδέα αν θα είναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.